Radio Opole » Kultura i rozrywka
2016-03-19, 11:30 Autor: Witold Wośtak / oprac. Adam Szostok

Dzieci wypłynęły w czwartą podróż po oceanie dźwięków. Tym razem w rytmie jazzu

Radiowa podróż po oceanie dźwięków z Take Style
Radiowa podróż po oceanie dźwięków z Take Style
Grupa 40 dzieci wybrała się czwarty – ostatni - raz w "Radiową podróż po oceanie dźwięków". W studiu „M” Radia Opole najmłodsi poznali dziś (18.03) muzykę jazzową dzięki zespołowi Take Style.
Śpiewali wspólnie piosenkę do melodii znanej z serialu animowanego „Flinstonowie”. Zapytaliśmy najmłodszych o wrażenia…

- To było bardzo fajne, bo lubię Flinstone'ów - tak się złożyło, że cała moja rodzina lubi tę bajkę - mówi jedna z dziewczynek.

- Podobało mi się, jak jeden pan grał na bębnach. Ciekawe były też skrzypce elektryczne – nie wiedziałem nawet, że takie istnieją - dodaje chłopiec.

- Mnie podobał się cały zespół, bo było radośnie, każdy dobrze się bawił, a jazz jest fajny – ocenia inna uczestniczka.

- Mnie podobał się jazz i zespół, który był bardzo energiczny. Można potańczyć, więc to naprawdę fajna muzyka - wtóruje jej następna dziewczynka.

Na poprzednich spotkaniach dzieci miały do czynienia z reggae, rockiem i muzyką ludową. Cykl warsztatów służył poznawaniu nowych rytmów i rozwijaniu wrażliwości artystycznej.
Warsztaty prowadziły: dyrygentka Ludmiła Wocial-Zawadzka i Agnieszka Kurenda-Szmit z działu marketingu Radia Opole.
Posłuchaj uczestników podróży po oceanie dźwięków
Radiowa podróż po oceanie dźwięków z Take Style

Kultura i rozrywka

2024-05-23, godz. 11:30 "Ilustragan" zagości w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu W Miejskiej Bibliotece Publicznej rusza wystawa zatytułowana 'Ilustragan'. To wystawa ilustracji osób artystycznych związanych z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu… » więcej 2024-05-23, godz. 10:00 To już 10 lat. Głubczycki big-band ''Gramy na czarno'' obchodzi jubileusz Trwają ostatnie próby do jubileuszowego koncertu głubczyckiego big-bandu ''Gramy na czarno''. Repertuar działającego od dziesięciu lat przy szkole muzycznej… » więcej 2024-05-23, godz. 07:32 OKT: spotkanie w teatrze z autorkami książki o niezwykłych miejscach Opola Jedną z imprez towarzyszących 48. Opolskim Konfrontacjom Teatralnym w Opolu jest spotkanie z autorkami książki 'MOTYL I CEMENT. Artystyczne niespodzianki na… » więcej 2024-05-22, godz. 17:00 "Chcemy złożyć hołd naszym kochanym mamom". Koncert z okazji Dnia Matki w Głubczycach 'Mamo, dla Ciebie jestem' - to tytuł poetycko-muzycznego koncertu, który z okazji Dnia Matki odbędzie się w Głubczycach. W kościele Franciszkanów wystąpią… » więcej 2024-05-22, godz. 16:04 Artyści przyjadą do Mosznej. Przed nami Muzyczne Święto Kwitnących Azalii Po raz 40. na zamku w Mosznej zabrzmi muzyka klasyczna. Przed nami jeden z najstarszych festiwali - Muzyczne Święto Kwitnących Azalii im. Zbigniewa Pawlickiego… » więcej 2024-05-22, godz. 16:02 Wspomnienia Stanisława Jałowieckiego w bibliotece w Opolu Był przewodniczącym NSZZ Solidarność Śląska Opolskiego, dziennikarzem Radia Wolna Europa, posłem na Sejm, marszałkiem województwa opolskiego i europosłem… » więcej 2024-05-22, godz. 05:41 48 OKT: poetycki wieczorek z "Klasyką żywą" Teksty Jeremiego Przybory, Cypriana Kamila Norwida i Stanisława Wyspiańskiego zabrzmiały na schodach i w holu Teatru Jana Kochanowskiego w Opolu. Młode artystki… » więcej 2024-05-22, godz. 05:31 48 OKT: "Wyzwolenie" prosto z Gdańska na ekranie Modelatorni w Opolu Widzowie w milczeniu wychodzili z Modelatorni Teatru Jana Kochanowskiego w Opolu po emisji przedstawienia 'Wyzwolenie' w reżyserii Jana Klaty z Teatru Wybrzeże… » więcej 2024-05-21, godz. 12:00 Ruszają 48. Opolskie Konfrontacje Teatralne Przedstawieniem 'Wyzwolenie' Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Jana Klaty rozpoczynają się dziś (21.05) wieczorem 48. Opolskie Konfrontacje Teatralne… » więcej 2024-05-20, godz. 12:05 "Wywiady, wspomnienia, ciekawostki". Wystartowało Festiwalowe Radio Opole Rusza Festiwalowe Radio Opole, które w tym roku obchodzi 10-lecie istnienia. Przez najbliższy miesiąc, na częstotliwości 96,5 FM, można słuchać festiwalowych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »