Radio Opole » Wiadomości z regionu
2012-05-16, 11:03 Autor: Radio Opole

Autobusy będą jeździły ulicą Kośnego w Opolu na stałe

To już pewne, choć według wcześniejszych planów miały kursować tą ulicą w czasie remontu nawierzchni na ulicy Reymonta. Okazało się jednak, że trasa spodobała się osobom korzystającym z linii nr 17, dlatego właśnie siedemnastka na dobre zagości na ul.Kośnego. Mieszkańcy jednak nie podzielają entuzjazmu podróżnych i złożyli protest w ratuszu.

Przystanek na ul.Kośnego- Nawet w tym jednokierunkowym przebiegu okazała się to strzałem w dziesiątkę. Korzysta z niej dużo osób - mówi Tomasz Zawadzki, pełnomocnik prezydenta do spraw transportu zbiorowego. - W naszym jednym 8-godzinnym okresie badawczym to były 152 osoby. To relatywne dużo, a blisko połowa z przepytanych pasażerów deklarowała, że celem ich podróży jest szpital i ubolewała, że w drugą stronę muszą iść piechotą.

Zadowolenia pasażerów ze zmiany przebiegu linii nie podzielają mieszkańcy ul. Kośnego. (Czytaj: Otwarcie ul. Kośnego dla autobusów MZK budzi sprzeciw).

Złożyli oni oficjalny protest w urzędzie miasta w tej sprawie. Obawiają się hałasu i likwidacji ponad 30 miejsc parkingowych. W ich miejsce miał powstać buspas, by autobusy mogły kursować w obie strony.

- Buspasa na razie nie będzie - deklaruje Zawadzki. - Czekamy na dalsze działania związane z Tour de Pologne, czyli likwidację azyli dla pieszych, co umożliwi nam przetestowanie skrętów z ulicy Kośnego w Żeromskiego. W drugim kierunku te testy również się odbędą, musimy sprawdzić, jakie mamy możliwości techniczne.

Przystanki oraz rozkład jazdy dla linii nr 17 pozostają takie, jakie obowiązywały w czasie remontu ul. Reymonta.

Czytaj też: Przystanek na Kośnego odpowiada pasażerom

Aneta Skomorowska (oprac. MLS)

Wiadomości z regionu

2019-10-19, godz. 20:36 Opolanie uczcili pamięć księdza Jerzego Popiełuszki. W 35. rocznicę śmierci kapelana Solidarności, modlono się o jego ... W opolskiej katedrze upamiętniono przypadającą 19 października, 35. rocznicę śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Po uroczystej mszy świętej w intencji kanoni ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:22 ZAKSA zaprezentowała nowy skład i sponsora. Wielka gala w Kędzierzynie-Koźlu [ZDJĘCIA] Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zaprezentowała skład na nowy sezon rozgrywek siatkarskiej PlusLigi. Gala miała miejsce podczas obchodów 25-lecia klubu, któ ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:19 Dobiega końca VIII Opolski Festiwal Gór. Wśród gości między innymi zdobywca Złotego Czekanu W stolicy regionu trwa trzeci, a zarazem ostatni dzień 8. edycji Opolskiego Festiwalu Gór. Oprócz warsztatów dla dzieci i dorosłych, uczestnicy mają też okazj ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:16 W Opolu już po raz 44. goniono lisa. "Hubertus" nawiązuje do dawnych zwyczajów w czasie polowań" Zabawy dla dzieci, pokazy władania bronią białą czy ułańskie stroje, to część atrakcji, które czekały dziś (19.10) na uczestników zabawy z okazji dnia święteg ... » więcej 2019-10-19, godz. 16:43 Malując po ścianie, zachęcają do pomagania innym. W Opolu powstaje mural Opolskiego Centrum Wolontariatu Iskra W przejściu obok opolskiego amfiteatru powstaje kolejny mural. Dzieło ma promować ideę wolontariatu i zwracać uwagę na fakt, że niesienie pomocy przynosi nie ... » więcej 2019-10-19, godz. 15:39 Pustułki, szczygły, kosy, szpaki. W Opolu-Półwsi trwa Opolski Spacer Ornitologiczny Już po raz szósty w tym roku miłośnicy dzikich ptaków wybrali się na Opolski Spacer Ornitologiczny. Tym razem skrzydlatych mieszkańców miasta wypatrują na ter ... » więcej 2019-10-19, godz. 14:19 Siatkarskie muzeum "Volley Bajka". Srebrny jubileusz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle [ZDJĘCIA] Otwarciem siatkarskiego muzeum 'Volley Bajka' rozpoczęły się dzisiejsze obchody jubileuszu 25-lecia Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dla fanów ośmiokrotneg ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:55 Wszechpolacy porządkują cmentarz przy Niemodlińskiej. "Gdy Opole było częścią Niemiec, grzebano tu Polaków" Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej już po raz kolejny porządkują (19.10) cmentarz przy ulicy Niemodlińskiej w Opolu. Oprócz grabienia liści czy przycinania g ... » więcej 2019-10-19, godz. 10:45 Wszystko o wolontariacie. W Opolu rozpoczyna się (19.10) Festiwal Wolontariatu IMPULS Opolskie Centrum Wolontariatu „Iskra” daje dziś szansę, by spróbować swoich sił jako wolontariusz. » więcej 2019-10-19, godz. 09:37 Wypadek na trasie Nysa - Prudnik W Niemysłowicach, na DK41, terenowe BMW wypadło z drogi, dachowało i wpadło do rowu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »