Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-11, 07:35 Autor: Roma Juranek/Cezary Puzyna

Niespokojna noc na Opolszczyźnie. Prawie 700 interwencji straży pożarnej

Drzewo spadło na wóz strażacki [OSP Zalesie Śl.]
Drzewo spadło na wóz strażacki [OSP Zalesie Śl.]
Drzewo spadło na wóz strażacki [OSP Zalesie Śl.]
Drzewo spadło na wóz strażacki [OSP Zalesie Śl.]
Drzewo spadło na wóz strażacki [OSP Zalesie Śl.]
Drzewo spadło na wóz strażacki [OSP Zalesie Śl.]
Od północy opolska straż interweniowała 686 razy w związku ze zdarzeniami spowodowanymi silnym wiatrem w regionie. Wśród poszkodowanych są strażacy.
- Najwięcej zdarzeń prowadzonych jest w powiatach kędzierzyńsko-kozielskim i strzeleckim - informuje młodszy aspirant Paweł Łuczak z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

- 295 tych zdarzeń dotyczy wiatrołomów, czyli powalonych drzew, słupów energetycznych. Mamy też 44 zdarzenia związane z zerwanymi dachami, 22 dotyczą budynków mieszkalnych, 22 - budynków gospodarczych. Było też 6 zdarzeń z innymi uszkodzeniami budynków, typu drzewo oparte o budynek, uszkodzenie ściany. Mamy cztery poszkodowane osoby cywilne oraz dwóch ratowników, strażaków OSP.

W tym zdarzeniu w miejscowości Olszowa na wóz pożarniczy przewróciło się drzewo, dwóch strażaków zostało rannych. Na drzewo najechał jeszcze motocyklista, który także odniósł obrażenia. Droga wojewódzka 426 była zablokowana.

W wyniku uszkodzeń około 13 tysięcy osób pozostaje bez energii elektrycznej. Na skutek awarii występują przerwy w dostawie prądu w Opolu na ul. Warszawskiej, Kujawskiej, Pomorskiej, Poznańskiej, Słubickiej i Głogowskiej. Brak prądu także w Chróścicach i Czarnowąsach. Trwają prace nad przywróceniem energii. Prąd powinien pojawić się w gniazdkach jeszcze przed południem.
Paweł Łuczak
Błażej Duk, jeden z poszkodowanych strażaków

Wiadomości z regionu

2019-03-20, godz. 21:30 Wypadek w Kluczborku. Nie żyje młody motocyklista Na ulicy Jagiellońskiej w Kluczborku doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. Kierujący jednośladem doznał bardzo poważnych obrażeń i zmarł na mie ... » więcej 2019-03-20, godz. 21:20 Program naprawczy przyjęty. Jest rok na decyzję o losach Młodzieżowego Domu Kultury w Kluczborku Co dalej z Młodzieżowym Domem Kultury w Kluczborku? Rada Powiatu Kluczborskiego przyjęła uchwałę dotyczącą programu naprawczego, a jeden z punktów mówi o likw ... » więcej 2019-03-20, godz. 21:00 Mieszkańcy protestują. Nie chcą pasażu Vera Park pomiędzy blokami Ponad czterdziestu mieszkańców osiedla Zachód w Kędzierzynie-Koźlu protestowało przeciw budowie pomiędzy blokami pasażu handlowego Vera Park. Na niezagospodar ... » więcej 2019-03-20, godz. 20:56 W czasie zakupów czy spaceru mogli dowiedzieć się, co wprowadza "NowaPiątka" Mieszkańcy Zdzieszowic, Gogolina i Krapkowic mieli dzisiaj (20.03) okazję porozmawiać z urzędnikami na temat nowych propozycji rządu na najbliższy rok. Na uli ... » więcej 2019-03-20, godz. 19:00 Opolskie PKS ruszyło z przewozami pasażerskimi do Prudnika W komunikacji autobusowej na linii Prudnik - Opole pojawił się nowy przewoźnik. Osiemnaście kursów na tej trasie wykonuje codziennie Opolskie PKS. Pod koniec ... » więcej 2019-03-20, godz. 17:40 Magnesem i cudzą kartą dwóch kierowców manipulowało czasem jazdy. Akcja opolskich funkcjonariuszy KAS Opolscy funkcjonariusze KAS zatrzymali dwóch kierowców, którzy manipulowali czasem jazdy. Teraz obaj poniosą konsekwencje finansowe » więcej 2019-03-20, godz. 16:30 Zatrzasnęli kajdanki na rękach ucznia. Policja nie mogła ich otworzyć, więc wezwano strażaków O sporym pechu może mówić nastolatek, na rękach którego zatrzasnęły się kajdanki. Sytuacja ta miała miejsce w czasie pokazów klasy policyjnej w trakcie targów ... » więcej 2019-03-20, godz. 16:30 6 miliardów złotych na odtworzenie Odrzańskiego Szlaku Wodnego - Blisko 6 miliardów złotych zostało zainwestowane do tej pory w odtworzenie Odrzańskiego Szlaku Wodnego. W 2023 roku Odra musi być żeglowna, wynika to z konw ... » więcej 2019-03-20, godz. 16:15 Potrącenie rowerzysty w Złotnikach Do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy doszło w Złotnikach w powiecie opolskim. Do zdarzenia doszło przed 16 na ulicy Opolskiej w ciągu drogi wojewód ... » więcej 2019-03-20, godz. 16:15 Zatrzymał pedofila, teraz grożą mu śmiercią, a 12-letniej córce gwałtem Ktoś grozi śmiercią ojcu, który zatrzymał pedofila. Ta sama osoba jest skłonna zapłacić za dokonanie gwałtu na 12-letniej dziewczynce. Groźby kierowane są pod ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »