Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-11, 07:35 Autor: Roma Juranek/Cezary Puzyna

Niespokojna noc na Opolszczyźnie. Prawie 700 interwencji straży pożarnej

Drzewo spadło na wóz strażacki [OSP Zalesie Śl.]
Drzewo spadło na wóz strażacki [OSP Zalesie Śl.]
Drzewo spadło na wóz strażacki [OSP Zalesie Śl.]
Drzewo spadło na wóz strażacki [OSP Zalesie Śl.]
Drzewo spadło na wóz strażacki [OSP Zalesie Śl.]
Drzewo spadło na wóz strażacki [OSP Zalesie Śl.]
Od północy opolska straż interweniowała 686 razy w związku ze zdarzeniami spowodowanymi silnym wiatrem w regionie. Wśród poszkodowanych są strażacy.
- Najwięcej zdarzeń prowadzonych jest w powiatach kędzierzyńsko-kozielskim i strzeleckim - informuje młodszy aspirant Paweł Łuczak z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

- 295 tych zdarzeń dotyczy wiatrołomów, czyli powalonych drzew, słupów energetycznych. Mamy też 44 zdarzenia związane z zerwanymi dachami, 22 dotyczą budynków mieszkalnych, 22 - budynków gospodarczych. Było też 6 zdarzeń z innymi uszkodzeniami budynków, typu drzewo oparte o budynek, uszkodzenie ściany. Mamy cztery poszkodowane osoby cywilne oraz dwóch ratowników, strażaków OSP.

W tym zdarzeniu w miejscowości Olszowa na wóz pożarniczy przewróciło się drzewo, dwóch strażaków zostało rannych. Na drzewo najechał jeszcze motocyklista, który także odniósł obrażenia. Droga wojewódzka 426 była zablokowana.

W wyniku uszkodzeń około 13 tysięcy osób pozostaje bez energii elektrycznej. Na skutek awarii występują przerwy w dostawie prądu w Opolu na ul. Warszawskiej, Kujawskiej, Pomorskiej, Poznańskiej, Słubickiej i Głogowskiej. Brak prądu także w Chróścicach i Czarnowąsach. Trwają prace nad przywróceniem energii. Prąd powinien pojawić się w gniazdkach jeszcze przed południem.
Paweł Łuczak
Błażej Duk, jeden z poszkodowanych strażaków

Wiadomości z regionu

2019-11-21, godz. 12:45 Wielkie opóźnienie budowy centrum przesiadkowego w Zawadzkiem. Firma prace wykonuje, a gmina naliczyła już pół miliona… Centrum przesiadkowe w Zawadzkiem powinno już być gotowe, ale prace dopiero niedawno się rozpoczęły. Firma realizuje inwestycję, a gmina nalicza 6 tysięcy złotych… » więcej 2019-11-21, godz. 12:15 Pościg jak z filmu za kierowcą bez prawa jazdy Kilkanaście minut uciekał przed policjantami kierowca opla. W tym czasie złamał niemal wszystkie przepisy drogowe, choć szansa, że je znał, jest mała, bo mieszkaniec… » więcej 2019-11-21, godz. 11:30 3 promile alkoholu w organizmie, a w portfelu prawa jazdy brak. Obywatelskie zatrzymanie w Głubczycach Do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna - to kary, jakie grożą 46-latkowi, zatrzymanemu w Głubczycach. » więcej 2019-11-21, godz. 11:15 Nietypowa akcja strażaków. Wyciągali cielaka z Odry Dla biało-brązowego cielaka kąpiel w Odrze skończyła się szczęśliwie tylko dzięki dzięki pomocy strażaków. Do tej nietypowej sytuacji doszło dzisiaj (21.11) r… » więcej 2019-11-21, godz. 11:00 Policjanci odnaleźli zwłoki młodego mężczyzny z Wołczyna. Kluczborska prokuratura prowadzi śledztwo Odnaleziono ciało poszukiwanego mieszkańca Wołczyna. 23-letni mężczyzna wyszedł z domu w niedzielę (17.11) rano i od tego czasu nie było z nim żadnego kontakt… » więcej 2019-11-21, godz. 10:17 Pracownicy socjalni świętują. Liczba rodzin korzystających ze świadczeń spada, ale potrzeby są wciąż ogromne 21 listopada to w Polsce Dzień Pracownika Socjalnego. Swoje 20-lecie obchodzi także Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu. » więcej 2019-11-21, godz. 10:00 W Wołczynie szykują wniosek o kolejne wsparcie z programu Maluch Plus. Na nowe miejsca w żłobku Utworzenie drugiego oddziału żłobkowego rozważają władze gminy Wołczyn. Nowe możliwości wynikają z faktu, że przedszkolaki przeniosą się do budynku po Szkole Podstawowej… » więcej 2019-11-21, godz. 08:15 Rada miejska w Dobrodzieniu chce połączyć bibliotekę z domem kultury Rajcy Dobrzenia podjęli uchwałę o chęci połączenia domu kultury z biblioteką. Po pierwsze Dobrodzieński Ośrodek Kultury i Sportu funkcjonuje w tym samym budynku… » więcej 2019-11-21, godz. 07:30 Warsztaty z tematyki karnej hitem Dni Edukacji Prawniczej w Opolu Studenci Uniwersytetu Opolskiego przez trzy dni mieli okazję poznać różne gałęzie prawa w praktyce. W ramach Dni Edukacji Prawniczej przyszli adepci prawa zobaczyli… » więcej 2019-11-20, godz. 22:30 Prudnik: ekologicznymi patrolami gmina walczy ze smogiem. "Bywa, że lokatorzy udają, że ich nie ma w domu" W sezonie grzewczym gmina Prudnik wprowadziła ekopatrole straży miejskiej. Częściej mają kontrolować, czym palone jest w przydomowych paleniskach. Ma to związek… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »