Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-26, 20:15 Autor: Joanna Matlak

Nowy most na Odrze. Opole ma plan budowy trzeciego etapu obwodnicy południowej

Nowy most na Odrze. Opole ma plan budowy trzeciego etapu obwodnicy południowej [fot. Joanna Matlak]
Nowy most na Odrze. Opole ma plan budowy trzeciego etapu obwodnicy południowej [fot. Joanna Matlak]
Nowy most na Odrze. Opole ma plan budowy trzeciego etapu obwodnicy południowej [fot. Joanna Matlak]
Nowy most na Odrze. Opole ma plan budowy trzeciego etapu obwodnicy południowej [fot. Joanna Matlak]
Władze Opola chcą budować kolejny odcinek obwodnicy południowej. Chodzi o połączenie ul. Krapkowickiej z ul. ks. Popiełuszki i zakończenie trasy na rondzie Szczakiela. W ramach inwestycji powstanie most przez Odrę, kilka wiaduktów i 6,5 km dróg.
Miejski Zarząd Dróg przygotowuje się już do przetargu, który ma wyłonić wykonawcę projektu trasy. Na ten cel zabezpieczono 3 mln złotych.

- To jest o tyle istotny odcinek drogi, który odciąży nam i obwodnicę północną i ścisłe centrum Opola. W tej chwili samochody poruszające się droga krajową nr 94 i jadące do drogi nr 45 przejeżdżają przez centrum Opola. Po zaprojektowaniu i wybudowaniu będziemy mieli już zamknięty ring dookoła miasta - mówi - Zbigniew Bahryj, dyrektor MZD w Opolu.

Jednocześnie miasto zaznacza, że nie rezygnuje z trasy średnicowej. Przypomnijmy, trwa budowa 1 etapu trasy południowej czyli tzw. obwodnicy Piastowskiej, a drugi etap czyli połączenie Niemodlińskiej z Krapkowicką ma się rozpocząć w przyszłym roku.

- Ten trzeci etap inwestycji zaktywizuje południowe dzielnice miasta - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola. - Dziś mamy do czynienia z taką sytuacją, że południowa część Opola jest połączona z drugą częścią przejazdem przez centrum. To powstrzymuje rozwój tamtych dzielnic, ale jest też kłopotem komunikacyjnym dla strefy przemysłowej na Metalchemie. Most ma przybliżyć tamtą część miasta do autostrady, ale też ma być elementem, które rozładuje część tego napięcia komunikacyjnego w centrum - mówi Wiśniewski.

Koszty budowy szacuje się na 200-250 mln złotych. Miasto zamierza szukać pieniędzy na realizację z funduszy zewnętrznych.
Zbigniew Bahryj
Arkadiusz Wiśniewski

Wiadomości z regionu

2020-04-04, godz. 16:30 2 karetki i nowy sprzęt. 30 milionów złotych na zakupy dla służby zdrowia z unijnych pieniędzy Dwie nowe karetki z pełnym wyposażeniem i dodatkowych sprzęt do używanych już ambulansów - to wszystko ma trafić do Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego. Zakupy… » więcej 2020-04-04, godz. 16:00 Uprawiał konopie korzystając z poradnika? Śledztwo ws. 26-latka z Ziębic Do 15 lat pozbawienia wolności grozi 26-letniemu mieszkańcowi gminy Ziębice (woj. dolnośląskie), zatrzymanemu pod zarzutem uprawy konopi. Śledztwo w tej sprawie… » więcej 2020-04-04, godz. 15:28 Dachowanie w Krasiejowie Do dachowania samochodu osobowego doszło ok. 13:00 na drodze w Krasiejowie. Jak informują służby, kierowca osobowego matiza został 'lekko poszkodowany'. Na miejsce… » więcej 2020-04-04, godz. 15:00 Załoga nyskiego szpitala będzie zbadana na obecność koronawirusa. "Mają kontakt z zakażonymi, mogli przejść chorobę be… Część kadry nyskiego szpitala będzie poddana przesiewowym badaniom na obecność koronawirusa. W ten sposób placówka chce ograniczyć ryzyko nieświadomego przenoszenia… » więcej 2020-04-04, godz. 13:45 Rusza remont domy kultury w Racławiczkach W Gminnym Ośrodku Kultury w Racławiczkach zawieszono wszelkie zajęcia. Tym razem nie jest to spowodowane epidemią, ale planowanym od dawna gruntownym remontem… » więcej 2020-04-04, godz. 13:00 Twierdził, że to był wypadek, prokurator jest innego zdania. Akt oskarżenia ws. zabójstwa w Kędzierzynie-Koźlu wysłany… Za zabójstwo odpowie przed sądem 56-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. Do zbrodni doszło 19 października zeszłego roku. Akt oskarżenia trafił właśnie do sądu… » więcej 2020-04-04, godz. 12:07 Uczniowie z opolskich domów dziecka uczą się zdalnie bez przeszkód Uczniowie, będący wychowankami opolskich domów dziecka bez przeszkód mogą realizować edukację zdalną. W doposażeniu placówek w niezbędny sprzęt pomogły szkoły… » więcej 2020-04-04, godz. 11:54 Na czas epidemii ZUS przedłuża ważność orzeczeń lekarskich. Trzeba jednak złożyć wniosek Przedłużona zostaje ważność orzeczeń lekarskich, których termin upływa w okresie epidemii, oraz 30 dni po jej zakończeniu. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydłuża… » więcej 2020-04-04, godz. 11:22 Opolscy logistycy przewożą maseczki i kontenery dla służby zdrowia w całym kraju Transport środków ochrony bezpośredniej - maseczek i fartuchów oraz płynów do dezynfekcji do 92 placówek medycznych w południowej Polsce - to jedno z nowych zadań… » więcej 2020-04-04, godz. 09:48 Mieszkańcy rozdzielili prawie 2 miliony złotych z budżetu obywatelskiego Znane są wyniki tegorocznego budżetu obywatelskiego Kędzierzyna-Koźla. Mieszkańcy rozdysponowali prawie 2 miliony złotych. Na każdym z 16 osiedli będzie realizowany… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »