Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-26, 20:15 Autor: Joanna Matlak

Nowy most na Odrze. Opole ma plan budowy trzeciego etapu obwodnicy południowej

Nowy most na Odrze. Opole ma plan budowy trzeciego etapu obwodnicy południowej [fot. Joanna Matlak]
Nowy most na Odrze. Opole ma plan budowy trzeciego etapu obwodnicy południowej [fot. Joanna Matlak]
Nowy most na Odrze. Opole ma plan budowy trzeciego etapu obwodnicy południowej [fot. Joanna Matlak]
Nowy most na Odrze. Opole ma plan budowy trzeciego etapu obwodnicy południowej [fot. Joanna Matlak]
Władze Opola chcą budować kolejny odcinek obwodnicy południowej. Chodzi o połączenie ul. Krapkowickiej z ul. ks. Popiełuszki i zakończenie trasy na rondzie Szczakiela. W ramach inwestycji powstanie most przez Odrę, kilka wiaduktów i 6,5 km dróg.
Miejski Zarząd Dróg przygotowuje się już do przetargu, który ma wyłonić wykonawcę projektu trasy. Na ten cel zabezpieczono 3 mln złotych.

- To jest o tyle istotny odcinek drogi, który odciąży nam i obwodnicę północną i ścisłe centrum Opola. W tej chwili samochody poruszające się droga krajową nr 94 i jadące do drogi nr 45 przejeżdżają przez centrum Opola. Po zaprojektowaniu i wybudowaniu będziemy mieli już zamknięty ring dookoła miasta - mówi - Zbigniew Bahryj, dyrektor MZD w Opolu.

Jednocześnie miasto zaznacza, że nie rezygnuje z trasy średnicowej. Przypomnijmy, trwa budowa 1 etapu trasy południowej czyli tzw. obwodnicy Piastowskiej, a drugi etap czyli połączenie Niemodlińskiej z Krapkowicką ma się rozpocząć w przyszłym roku.

- Ten trzeci etap inwestycji zaktywizuje południowe dzielnice miasta - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola. - Dziś mamy do czynienia z taką sytuacją, że południowa część Opola jest połączona z drugą częścią przejazdem przez centrum. To powstrzymuje rozwój tamtych dzielnic, ale jest też kłopotem komunikacyjnym dla strefy przemysłowej na Metalchemie. Most ma przybliżyć tamtą część miasta do autostrady, ale też ma być elementem, które rozładuje część tego napięcia komunikacyjnego w centrum - mówi Wiśniewski.

Koszty budowy szacuje się na 200-250 mln złotych. Miasto zamierza szukać pieniędzy na realizację z funduszy zewnętrznych.
Zbigniew Bahryj
Arkadiusz Wiśniewski

Wiadomości z regionu

2019-05-24, godz. 22:30 Powódź nam nie grozi - uspokaja opolski ratusz W Opolu nie ma niebezpieczeństwa powodzi - uspokaja rzecznik opolskiego ratusza Katarzyna Oborska-Marciniak. Jak podkreśla, służby odpowiedzialne za zarządzan ... » więcej 2019-05-24, godz. 20:00 W poniedziałek kolejne rozmowy z protestującymi fizjoterapeutami. Dyrekcja BCM: "Nie stać nas na spełnienie dotychczas ... Najważniejszy z oddziałów rehabilitacyjnych, czyli rehabilitacja neurologiczna nadal pracuje - zapewniają władze Brzeskiego Centrum Medycznego. W związku z pr ... » więcej 2019-05-24, godz. 19:00 Woda z pól podmyła głubczyckie przytulisko dla zwierząt. Potrzebna pomoc Po intensywnych padach deszczu, które w środę (22.05) przeszły nad Opolszczyzną ucierpiało głubczyckie przytulisko dla zwierząt. Woda z pobliskich pól niosąc ... » więcej 2019-05-24, godz. 18:52 Oferty hoteli, pensjonatów i letnich atrakcji. W Opolu trwają Międzynarodowe Targi Turystyczne Wystawcy z różnych zakątków Polski i zagranicy prezentują w Opolu swoje wakacyjne oferty i pomysły na spędzenie letniego wypoczynku. W stolicy regionu trwają ... » więcej 2019-05-24, godz. 17:30 Nowy akcelerator w Opolskim Centrum Onkologii. Leczenie będzie szybsze i bardziej precyzyjne Opolskie Centrum Onkologii posiada najnowszej generacji sprzęt radioterapeutyczny. Nowy akcelerator pozwala z większą mocą i krótszym czasem promieniowania le ... » więcej 2019-05-24, godz. 16:45 Opolskie: stany ostrzegawcze na rzekach przekroczone w 5 miejscach Jutro (25.05) po południu przejdzie fala kulminacyjna na Odrze w Opolu.Służby uspokajają, że nie grozi nam powódź. » więcej 2019-05-24, godz. 15:30 EUROWYBORY. Politycy PiS podsumowali kampanię do Europarlamentu. Ponad 130 oficjalnych spotkań na Opolszczyźnie Ponad 130 spotkań z mieszkańcami podczas kampanii na Opolszczyźnie mają na koncie kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Europarlamentu. » więcej 2019-05-24, godz. 15:00 W Opolu otwarto Centrum Obsługi Cudzoziemców. Ma być szybciej i komfortowo, bo wniosków lawinowo przybywa Jest w pełni skomputeryzowane i przygotowane do przyjęcia stale wrastającej liczby interesantów. Załatwienie spraw ma być w nim szybkie i bezproblemowe. W urz ... » więcej 2019-05-24, godz. 14:00 EUROWYBORY. Politycy Nowoczesnej zachęcali w Opolu do udziału w eurowyborach i głosowania na Krzysztofa Mieszkowskiego Przedstawiciele Nowoczesnej rozdawali w Opolu ulotki i zachęcali do udziału w niedzielnych (26.05) eurowyborach. Na konferencji prasowej przed ratuszem podsum ... » więcej 2019-05-24, godz. 14:00 Młodzi opolanie nie zgadzają się na bierność wobec zmian klimatycznych. Młodzieżowy strajk w Opolu Opolska młodzież spotkała się na placu Wolności w Opolu, żeby wspólnie zamanifestować bierność polityków i dorosłych wobec zmian klimatycznych w Polsce i na ś ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »