Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-12, 18:45 Autor: Mariusz Chałupnik

Instruktor paralotniarstwa spadł w Naroku. Nic poważnego mu się nie stało, ale może mu grozić odpowiedzialność karna [ZDJĘCIA]

Paralotniarz spadł w Naroku [fot. Mariusz Chałupnik]
Paralotniarz spadł w Naroku [fot. Mariusz Chałupnik]
Paralotniarz spadł w Naroku [fot. Magdalena Schoenfelder]
Paralotniarz spadł w Naroku [fot. Magdalena Schoenfelder]
Paralotniarz spadł w Naroku [fot. Magdalena Schoenfelder]
Paralotniarz spadł w Naroku [fot. Magdalena Schoenfelder]
Paralotniarz spadł w Naroku [fot. Mariusz Chałupnik]
Paralotniarz spadł w Naroku [fot. Mariusz Chałupnik]
Paralotniarz spadł w Naroku [fot. Mariusz Chałupnik]
Paralotniarz spadł w Naroku [fot. Mariusz Chałupnik]
Zbliżający się front burzowy był najprawdopodobniej przyczyną upadku paralotniarza w Naroku koło Opola. W momencie pojawienia się ciemnych chmur mężczyzna stracił panowanie nad sprzętem, czasza się zwinęła i 50-latek zaczął spadać.
- Widzieliśmy, jak latał nad lasem koło Naroka. W momencie, kiedy zaczął spadać, mógł być nawet 30 metrów nad ziemią - komentuje Poldek, świadek zdarzenia. - Czarna chmura, burza, z której zaczęło się błyskać. On zaczął jakby uciekać od tej burzy. Chwilę to trwało, może pięć minut. W końcu wpadł w taki korkociąg. Spadochron prostokątny mu się zawinął i zaczął spadać w dół. Otworzył jeszcze zapasowy spadochron, ale on mu się również zawinął i spadł.

Jako pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się mieszkańcy pobliskich domów, którzy paralotniarzowi udzielili pomocy.

- Jak wyszedłem, to już tylko czasza leżała na krzakach, a on leżał na ziemi. Podszedłem, a on mówi, żeby mu poodpinać mu sprzęt i pochować, bo szła burza - opowiada jeden z nich.

- Mówił, że go bolą plecy. Ułożyliśmy go w pozycji bezpiecznej. Cały czas był przytomny. Mówił, że spadał z prędkością 5,6 metrów na sekundę - dodaje drugi.

Teren oraz sprzęt zostały zabezpieczone przez policję, która dokładnie zbada przyczyny zdarzenia.

- Badamy, czy w tym wypadku nie zostało naruszone prawo lotnicze -mówi Radiu Opole podinspektor Bogdan Piotrowski, komendant miejski policji w Opolu. - Przepis definiuje to tak, że jeżeli latał nad terenami zabudowanymi, to jest to penalizowane jako przestępstwo z art. 211 i 212. Grozi mu kara pozbawienia wolności do roku.

Mężczyźnie najprawdopodobniej nic poważnego się nie stało. Teraz przechodzi badania w szpitalu, do którego został przetransportowany przez śmigłowiec LPR-u. 50-latek jest mieszkańcem powiatu opolskiego i doświadczonym paralotniarzem, instruktorem tego sportu.
świadek zdarzenia
mieszkańcy pobliskich domów
podinspektor Bogdan Piotrowski

Wiadomości z regionu

2019-09-15, godz. 15:31 Rowerzysta zginął w Wachowicach w gminie Olesno. DW 901 zablokowana Po śmiertelnym wypadku zablokowana jest droga wojewódzka nr 901 w Wachowicach w gminie Olesno. » więcej 2019-09-15, godz. 15:10 "Standing ovation" dla Krzysztofa Pendereckiego na inauguracji festiwalu w Zabrzu! [ZDJĘCIA] Publiczność poderwała się z miejsc, nagradzając gromkimi brawami maestro Krzysztofa Pendereckiego, który poprowadził orkiestrę Sinfonietta Cracovia w 'Adagio' ... » więcej 2019-09-15, godz. 15:08 Rolnicy z gminy Jemielnica: tegoroczne plony były słabsze przez suszę, ale i tak dziękujemy za to, co zebraliśmy [ZDJĘ ... Rolnicy dziękowali za plony, choć w tym roku z powodu suszy były one niższe niż w poprzednich latach. Farmerzy z gminy Jemielnica spotkali się dzisiaj na świę ... » więcej 2019-09-15, godz. 13:40 Patryk Jaki i Janusz Kowalski: trzeba zakończyć budowę obwodnicy Opola Dokończenie budowy obwodnicy Opola, to jedno z najważniejszych wyzwań na najbliższe lata - mówią politycy PiS, europoseł Patryk Jaki i kandydat do Sejmu RP Ja ... » więcej 2019-09-15, godz. 12:47 "Zaczytane Opolskie". Znani pisarze promują w regionie czytelnictwo Znani autorzy książek będą zachęcać do czytania - ruszyła akcja 'Zaczytane Opolskie'. Jak wynika z danych statystycznych Biblioteki Wojewódzkiej, opracowanych ... » więcej 2019-09-15, godz. 11:33 "Najprawdopodobniej to rana kłuta". Zranienie mężczyzny na festynie w Biadaczu Opolska policja ustala, jak doszło do zranienia 27-letniego mężczyzny na festynie w podopolskim Biadaczu. » więcej 2019-09-15, godz. 10:15 "Witomy" w Gąsiorowicach. Zaprasza Szlak Gąski [ZDJĘCIA] Korzystając ze sprzyjającej pogody, warto odwiedzić najpiękniejszą wieś opolską Anno Domini 2019. Gąsiorowice w gminie Jemielnica zapraszają. Turyści mogą zwi ... » więcej 2019-09-15, godz. 06:30 Promowali wolontariat, codzienną życzliwość i wrażliwość na problemy innych, czyli Weekend Dobra w Opolu Kierują się ideą dobroci, szlachetności, życzliwości i dobrych uczynków. Wolontariusze Szlachetnej Paczki oraz Akademii Przyszłości włączyli się w ogólnopolsk ... » więcej 2019-09-14, godz. 20:03 Prawie pół tysiąca młodych na 15. Zjeździe Dzieci Misyjnych w Nysie Mają kilka lub kilkanaście lat i już chcą pomagać swoim rówieśnikom, którzy żyją w ubóstwie na krańcach świata. Za nami 15. Zjazd Misyjny Dzieci w Nysie. Dziś ... » więcej 2019-09-14, godz. 19:57 Mieszkańcy trzech niemodlińskich ulic integrowali się podczas sadzenia 10 tysięcy krokusów Ponad 10,5 tysiąca krokusów posadzili dziś (14.09) mieszkańcy Niemodlina. Chodzi tu o około 55 rodzin zamieszkałych przy ulicach: Podgórnej, Brzeskiej i Boczn ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »