Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-12, 18:45 Autor: Mariusz Chałupnik

Instruktor paralotniarstwa spadł w Naroku. Nic poważnego mu się nie stało, ale może mu grozić odpowiedzialność karna [ZDJĘCIA]

Paralotniarz spadł w Naroku [fot. Mariusz Chałupnik]
Paralotniarz spadł w Naroku [fot. Mariusz Chałupnik]
Paralotniarz spadł w Naroku [fot. Magdalena Schoenfelder]
Paralotniarz spadł w Naroku [fot. Magdalena Schoenfelder]
Paralotniarz spadł w Naroku [fot. Magdalena Schoenfelder]
Paralotniarz spadł w Naroku [fot. Magdalena Schoenfelder]
Paralotniarz spadł w Naroku [fot. Mariusz Chałupnik]
Paralotniarz spadł w Naroku [fot. Mariusz Chałupnik]
Paralotniarz spadł w Naroku [fot. Mariusz Chałupnik]
Paralotniarz spadł w Naroku [fot. Mariusz Chałupnik]
Zbliżający się front burzowy był najprawdopodobniej przyczyną upadku paralotniarza w Naroku koło Opola. W momencie pojawienia się ciemnych chmur mężczyzna stracił panowanie nad sprzętem, czasza się zwinęła i 50-latek zaczął spadać.
- Widzieliśmy, jak latał nad lasem koło Naroka. W momencie, kiedy zaczął spadać, mógł być nawet 30 metrów nad ziemią - komentuje Poldek, świadek zdarzenia. - Czarna chmura, burza, z której zaczęło się błyskać. On zaczął jakby uciekać od tej burzy. Chwilę to trwało, może pięć minut. W końcu wpadł w taki korkociąg. Spadochron prostokątny mu się zawinął i zaczął spadać w dół. Otworzył jeszcze zapasowy spadochron, ale on mu się również zawinął i spadł.

Jako pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się mieszkańcy pobliskich domów, którzy paralotniarzowi udzielili pomocy.

- Jak wyszedłem, to już tylko czasza leżała na krzakach, a on leżał na ziemi. Podszedłem, a on mówi, żeby mu poodpinać mu sprzęt i pochować, bo szła burza - opowiada jeden z nich.

- Mówił, że go bolą plecy. Ułożyliśmy go w pozycji bezpiecznej. Cały czas był przytomny. Mówił, że spadał z prędkością 5,6 metrów na sekundę - dodaje drugi.

Teren oraz sprzęt zostały zabezpieczone przez policję, która dokładnie zbada przyczyny zdarzenia.

- Badamy, czy w tym wypadku nie zostało naruszone prawo lotnicze -mówi Radiu Opole podinspektor Bogdan Piotrowski, komendant miejski policji w Opolu. - Przepis definiuje to tak, że jeżeli latał nad terenami zabudowanymi, to jest to penalizowane jako przestępstwo z art. 211 i 212. Grozi mu kara pozbawienia wolności do roku.

Mężczyźnie najprawdopodobniej nic poważnego się nie stało. Teraz przechodzi badania w szpitalu, do którego został przetransportowany przez śmigłowiec LPR-u. 50-latek jest mieszkańcem powiatu opolskiego i doświadczonym paralotniarzem, instruktorem tego sportu.
świadek zdarzenia
mieszkańcy pobliskich domów
podinspektor Bogdan Piotrowski

Wiadomości z regionu

2020-09-25, godz. 09:23 Nocna akcja w Kędzierzynie-Koźlu. Mieszkańcy kolejny raz pokazują, że mają dość pików benzenu - Chcemy zmiany władzy, Sabina musi odejść, dość bezczynności, chcemy czystego powietrza. Czarne naklejki i flagi z takimi hasłami pojawiły się minionej… » więcej 2020-09-25, godz. 09:00 Zwiększono liczbę karetek wymazowych w regionie. Jest zakaz odwiedzin w Domach Pomocy Społecznej. Na Opolszczyźnie… - Kombinezony ochronne, rękawice, płyny do dezynfekcji, maseczki i fartuchy - te środki ochrony na bieżąco trafiają do opolskich DPS-ów - informuje wojewoda… » więcej 2020-09-25, godz. 09:00 Opolska rada miasta jednogłośnie za skargą na RIO do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Chodzi o dotacje dla szkół… Opolscy radni na czwartkowej (24.09) sesji znów pochylili się nad finansowaniem szkół. Na początku lipca przyjęto uchwałę określającą zasady dotacji… » więcej 2020-09-25, godz. 08:30 Są pieniądze dla rodzin z gminy Głubczyce, których domy zalała woda. To ponad 60 tysięcy złotych z rezerwy celowej… Jeszcze dziś (25.09) na konto gminy Głubczyce trafić mają pieniądze z rezerwy celowej budżetu państwa. Chodzi o 63 tysiące złotych z przeznaczeniem na… » więcej 2020-09-25, godz. 08:30 Mieszkańcy dzielnicy Świerkle od lipca walczą o naprawę oświetlenia. "Dzieci po zmroku muszą wracać do domu w c… Mieszkańcy dzielnicy Świerkle w Opolu od połowy lipca walczą o naprawę oświetlenia przy drodze zniszczonego przez burzę. Według ich wyliczeń koszt wymiany… » więcej 2020-09-24, godz. 21:30 Raport dnia: 1 ofiara śmiertelna i 19 nowych zakażeń na Opolszczyźnie. Powiat głubczycki i brzeski na liście stref… 75. zgon w związku z koronawirusem, 19 nowych zakażeń i 26 powrotów do zdrowia potwierdzono dzisiaj (24.09) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2020-09-24, godz. 20:45 Opole dopłaci do in vitro. Ruszył miejski program leczenia niepłodności tą metodą Rusza 'Miejski program leczenia niepłodności metodą in vitro' w Opolu. Placówką, która będzie prowadzić zabiegi jest opolska klinika Parens. Miasto podpisało… » więcej 2020-09-24, godz. 20:30 Sześć jednostek OSP z powiatu opolskiego otrzymało pakiety ochronne Kolejne pakiety z zestawami środków ochronny osobistej trafiły do strażaków ochotników. Tym razem otrzymały je jednostki OSP z gmin: Turawa, Murów, Łubniany… » więcej 2020-09-24, godz. 19:30 Bogdan Wyczałkowski chce przystąpić do partii Porozumienie Jarosława Gowina Bogdan Wyczałkowski, były burmistrz Paczkowa, a obecnie przewodniczący rady powiatu nyskiego zdecydował się przystąpić do partii Porozumienie Jarosława… » więcej 2020-09-24, godz. 19:27 Opole: w kolejnych dwóch szkołach potwierdzono pojedyncze przypadki koronawirusa Koronawirus w kolejnych szkołach w stolicy regionu. Zakażony jest jeden z pracowników Zespołu Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego. Decyzją sanepidu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***