Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-29, 10:00 Autor: Wiktoria Palarczyk

Opolskie licealistki chcą pokazać historię uzyskania praw wyborczych przez kobiety

Opolskie licealistki chcą pokazać historię uzyskania praw wyborczych przez kobiety [fot. III LO w Opolu]
Opolskie licealistki chcą pokazać historię uzyskania praw wyborczych przez kobiety [fot. III LO w Opolu]
Uczennice z III Liceum w Opolu biorą udział w projekcie edukacyjnym z okazji setnej rocznicy uzyskania praw wyborczych przez kobiety.
Uczennice muszą przygotować szczegółowy opis swoich działań, ich harmonogram i budżet planowanego przedsięwzięcia.

- Napisałyśmy już wstępny projekt i wysłałyśmy nasze zgłoszenie. Teraz przygotowujemy ankietę społeczną, to będzie pierwszy krok do realizacji tego zadania - mówi Julia Macha z opolskiego III LO. - Chcemy uczyć ludzi poprzez zabawę. Chcemy stworzyć mapę interaktywną, podjąć inicjatywę debat, rozmów pomiędzy młodszym a starszym pokoleniem. Chcemy też w naszej szkole zorganizować wykłady, myślimy nawet o filmie, który pokazałby historię kobiet i ich walkę o tej prawa - dodaje Macha.

- Uważam, że jest to ważny temat, trzeba to propagować, żeby młodzież wiedziała, jak ta walka przebiegała - zaznacza Laura Piontek z III LO, która wspólnie z Julią tworzy projekt.

W działaniach pomaga im Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu.

- To bardzo ciekawa inicjatywa. Cieszy nas to, że młodzież garnie się do takich rzeczy - mówi dr Wojciech Duczmal, prorektor WSZiA w Opolu. - Jeden nasz pracownik pomoże uczennicom w skonstruowaniu wniosku, w sprawach związanych z budżetem, rozliczeniami, harmonogramem. Dla kogoś, kto nigdy tego nie pisał jest to raczej nie do przejścia - dodaje Duczmal.

Projekt należy złożyć już na początku maja. Licealistki do tego czasu muszą jeszcze znaleźć wolontariuszy i sponsorów.
Julia Macha, Laura Piontek
dr Wojciech Duczmal

Wiadomości z regionu

2019-08-24, godz. 13:03 "Odkryj Opole". Opolanie ruszyli na spacer śladami księcia Władysława Opolczyka Słoneczna aura zachęciła opolan do aktywnego spędzenia sobotniego przedpołudnia. Mieszkańcy stolicy regionu kilkunastuosobową grupą wyruszyli ze Wzgórza Uniwe ... » więcej 2019-08-24, godz. 12:57 Żniwne korony, biesiady, koncerty i zabawy do rana. Dożynkowy weekend na Opolszczyźnie W sobotę ale i w niedzielę wielu rolników z Opolszczyzny podziękuje za tegoroczne plony. Będą msze święte, jak też atrakcje dla mieszkańców i zaproszonych goś ... » więcej 2019-08-24, godz. 10:56 Nokta Festival. Pierwszy dzień za nami. O 18.00 koncert Władysława Komendarka [ZDJĘCIA] Za nami pierwszy dzień festiwalu NOKTA. Opolski teatr dramatyczny został opanowany przez muzykę elektroniczną, wizualizacje świetlne oraz gry retro. » więcej 2019-08-24, godz. 09:38 Aktywizują osoby bezrobotne. Centrum Re-Start, działające przy MOPR w Opolu prowadzi program reintegracji społeczno-za ... Pierwsza edycja tego unijnego programu już się zakończyła, kolejne w planach. Są wymierne efekty pomocy osobom, które mają problemy z odnalezieniem się na ryn ... » więcej 2019-08-24, godz. 07:41 Samorządy stawiają tężnie solankowe. Jest na to zapotrzebowanie społeczne Tężnie solankowe, które wybudowano ostatnio w kilku miastach Opolszczyzny, stały się lokalnymi atrakcjami. Powstały m.in. w Tarnowie Opolskim, Głubczycach i K ... » więcej 2019-08-23, godz. 21:15 W brzeskim szpitalu wznawia działalność Oddział Intensywnej Terapii W Brzeskim Centrum Medycznym otwarto zmodernizowany Oddział Intensywnej Terapii. Zakupiono dodatkowe specjalistyczne łóżka i nowoczesny sprzęt. To ma sprawić, ... » więcej 2019-08-23, godz. 19:30 Bus PiS w trasie: mieszkańców Kluczborka i Olesna interesuje obwodnica i województwo częstochowskie Obwodnica Kluczborka i powstanie województwa częstochowskiego - to były tematy, które najbardziej interesowały mieszkańców Kluczborka i Olesna, którzy spotkal ... » więcej 2019-08-23, godz. 19:30 Opolska Wojewódzka Komenda OHP zajęła 4. miejsce w ogólnopolskim rankingu. "To wyznacznik naszej pracy" Ochotnicze Hufce Pracy nie tylko wspierają w procesie kształcenia, wychowania, czy integracji młodzież zagrożoną wykluczeniem społecznym. Stwarzają też warunk ... » więcej 2019-08-23, godz. 18:50 Mężczyzna przygnieciony klapą wywrotki na remontowanym odcinku A4 Poważny wypadek na terenie remontowanego fragmentu autostrady A4 w rejonie Góry św. Anny. Ze wstępnych informacji wynika, że jeden z mężczyzn pracujący przy r ... » więcej 2019-08-23, godz. 18:41 DK 45 w Mechnicy zablokowana. W zderzeniu dwóch samochodów ucierpiało 5 osób Zablokowana jest droga krajowa nr 45 w Mechnicy - to trasa Opole - Kędzierzyn-Koźle. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »