Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-07-24, 14:15 Autor: Kamila Gal-Skorupa

Happy Bus przyjechał do Lasowic Wielkich. Dla tych, co nie wyjechali na wakacje

Happy bus [fot. Kamila Gal-Skorupa]
Happy bus [fot. Kamila Gal-Skorupa]
Happy bus [fot. Kamila Gal-Skorupa]
Happy bus [fot. Kamila Gal-Skorupa]
Happy bus [fot. Kamila Gal-Skorupa]
Happy bus [fot. Kamila Gal-Skorupa]
Dzieci z Lasowic Wielkich nie nudzą się w trakcie wakacji. Do miejscowości przyjechał Happy Bus pełen atrakcji dla najmłodszych.
Są tam trampoliny, dmuchańce i basen z kulkami, a dzieci przez cały dzień są pod opieką wolontariuszy.

- Chcemy, aby dzieci, które nie mają możliwości wyjazdu wakacyjnego, bo na przykład w ich domach nie ma na to pieniędzy, spędziły tu z nami fajnie czas - mówi współorganizatorka Ewelina Dąbrowska. - Nasza fundacja Happy Kids nawiązała współpracę z organizacją AISECK, a ta organizacja wyznaczyła dla nas wolontariuszy, którzy zgłosili się i wyrazili chęć udziału w tym projekcie i w ten sposób mamy tutaj wolontariuszy z Algierii, z Indii, z Azerbejdżanu, Turcji oraz Maroko - wyjaśnia.

Akcja podoba się też dzieciom. - Gdyby nie Happy Bus to bym się bardzo nudziła w domu, może bym nawet spała na kanapie – mówi Julia. – Fajnie tu jest, najbardziej mi się podoba w Happy Busie, fajny sposób na nudę - dodaje Amelka.

Happy Bus zostanie w Lasowicach Wielkich do jutra (25.07). Radio Opole objęło akcję patronatem medialnym.
Dzieci
Ewelina Dąbrowska

Wiadomości z regionu

2019-01-23, godz. 23:20 Problematyczne skrzyżowanie w Gąsiorowicach. Mimo znaku stop, dochodzi tam do wypadków Na skrzyżowaniu ulic Szkolnej i Wolności w Gąsiorowicach często dochodzi do potrąceń rowerzystów i kolizji samochodów. I to, mimo tego że oznakowanie w tym re ... » więcej 2019-01-23, godz. 21:43 Śmiertelne zatrucie tlenkiem węgla w Kluczborku. Nie żyje 33-letni mężczyzna Do śmiertelnego zatrucia tlenkiem węgla doszło dzisiaj (23.01) w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w dzielnicy Podwale w Kluczborku. 33-letniego mężcz ... » więcej 2019-01-23, godz. 20:30 Spór o podwyżki w DPS w Sławięcicach. W sprawę włączył się ministerialny mediator W ubiegłym roku pracownicy trzech jednostek w Kędzierzynie-Koźlu weszli w spór zbiorowy z prowadzącymi je organami. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społe ... » więcej 2019-01-23, godz. 20:00 Z Komprachcic do Opola autobusem za złotówkę. Mieszkańcy gminy przez kolejne 10 lat będą mogli korzystać zniżek w rama ... Mieszkańcy Komprachcic przez kolejne 10 lat będą mogli korzystać z Opolskiej Karty Rodziny i Seniora. Władze gminy podpisały w tej sprawie porozumienie z wład ... » więcej 2019-01-23, godz. 19:30 "Bardzo dobrze, że Polska wykazała inicjatywę w sprawie brexitu". Sławomir Kłosowski dla Radia Opole prosto z Brukseli Do tej pory było tak, że wszystkie 27 państw członkowskich scedowało negocjacje z Wielką Brytanią na Michela Barniera i Donalda Tuska a rozwój sytuacji pokazu ... » więcej 2019-01-23, godz. 19:00 Miała być kilkumilionowa dotacja, została negatywna rekomendacja. Chodzi o unijny program dotyczący jakości powietrza Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska nie przyzna opolskiemu urzędowi marszałkowskiemu 4,5 miliona złotych. Chodzi o projekt związany z monitorowaniem i ochroną ... » więcej 2019-01-23, godz. 19:00 Opolskie szkoły dostały laptopy dla punktów informacji i kariery 51 szkół zawodowych z Opolszczyzny otrzymało laptopy, które trafią do Szkolnych Punktów Informacji i Kariery (tzw. SzPIK-ów), służących rozwijaniu współpracy ... » więcej 2019-01-23, godz. 18:00 100 mln dotacji na budowę centrum przesiadkowego Opole Wschód zagrożone? Ekolodzy wysłali skargę do Komisji Europejski ... Stowarzyszenie Technologii Ekologicznych SILESIA wysłało skargę do Komisji Europejskiej o odebranie 100 milionów złotych dotacji przyznanych na budowę centrum ... » więcej 2019-01-23, godz. 17:15 We wrześniu nie będzie mniej szkół podstawowych w gminie Olesno. Powstają za to oddziały przedszkolne Osiem szkół podstawowych nadal będzie funkcjonować w gminie Olesno. Podczas przygotowań do nowego roku szkolnego zapadła decyzja, wedle której samorząd nie zl ... » więcej 2019-01-23, godz. 16:30 Nielegalne składowisko pod Niemodlinem. WIOŚ: zagrożenia dla środowiska nie stwierdzono. 3 osoby zatrzymane Na tym etapie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu nie stwierdził zagrożenia dla środowiska - chodzi o odkrycie składowiska nielegalnych odpadów ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »