Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-10-28, 14:48 Autor: Witold Wośtak

Mieszkańcy Lewina Brzeskiego nadal potrzebują pomocy po powodzi. Działają punkty dystrybucji

Punkt dystrybucyjny w Lewinie Brzeskim [fot. Witold Wośtak]
Punkt dystrybucyjny w Lewinie Brzeskim [fot. Witold Wośtak]
Punkt dystrybucyjny w Lewinie Brzeskim [fot. Witold Wośtak]
Punkt dystrybucyjny w Lewinie Brzeskim [fot. Witold Wośtak]
Punkt dystrybucyjny w Lewinie Brzeskim [fot. Witold Wośtak]
Punkt dystrybucyjny w Lewinie Brzeskim [fot. Witold Wośtak]
Woda, podstawowe produkty spożywcze, środki czystości, zaprawy czy cement. Długie kolejki mieszkańców poszkodowanych w powodzi ustawiają się nadal przed kilkoma punktami dystrybucji w Lewinie Brzeskim.
W zależności od kategorii oraz gabarytów konkretne produkty są wydawane na placu przy ulicy Piasta Kołodzieja, przy ulicy Nysańskiej, Wojska Polskiego czy Mickiewicza. Witold Wośtak pytał dziś właśnie przy ulicy Mickiewicza, czego obecnie brakuje w gminie.

- Kolejka ustawia się, bo przecież codziennie coś wydają. Każdy czegoś potrzebuje, dlatego przychodzi się tu niemal w ciemno. Ja akurat nie wzięłam ze sobą decyzji, więc idę z kwitkiem do domu. Mnie akurat dotknęła powódź, a kilka dni później pożar w domu. Mnie spaliła się cała kuchnia.

- Ja wziąłem wylewkę betonową, której potrzebuję. Mogłem wziąć dwa worki, ale pani powiedziała, że komuś innemu też może przydać się, więc jeden worek zostawiłem. Są takie momenty, że ludzie przychodzą ze łzami w oczach, aby cokolwiek dostać.

- Brakuje przede wszystkim miejsc do zakupów. Od powodzi jest otwarty jeden sklep, gdzie ceny są bardzo wygórowane. Dla przykładu masło osełka kosztuje 20 złotych. Jeżeli ktoś nie ma samochodu, w Lewinie Brzeskim jest naprawdę uziemiony.

Do otrzymania pomocy konieczne jest okazanie decyzji z ośrodka pomocy społecznej o przyznaniu szczególnych rozwiązań pomocy doraźnej dla osób dotkniętych powodzią.
Mieszkańcy

Zobacz także

2024-09-19, godz. 12:53, Interwencja Radia Opole Kietrz pomaga powodzianom [INTERWENCJA] Kolejny dzień ze specjalnym wydaniem audycji, podczas której relacjonujemy, jak przebiega sytuacja w miejscach doświadczonych przez powódź oraz na bieżąco pośredniczymy we wszelkich zgłaszanych nam w związku z powodzią sprawach… » więcej 2024-09-19, godz. 12:00, Wiadomości z regionu Nocna walka o wały w Naroku. Wolontariusze ciepłymi posiłkami wspomagali ratowników [FILM] Okoliczni mieszkańcy, strażacy, żołnierze i wolontariusze przez wiele godzin nocnych pracowało nad umocnieniem wałów w miejscowości Narok w powiecie opolskim. Przez kilkanaście godzin ramię w ramię układali worki z piaskiem. Jak… » więcej 2024-09-19, godz. 11:55, Gospodarka Powódź podtopiła 9 oczyszczalni ścieków. Gość Radia Opole o zagrożeniach epidemiologicznych Na Opolszczyźnie nie działa w tej chwili 9 oczyszczalni ścieków. - To, kiedy wznowią pracę, zależy od tego, czy nie działają z powodu odcięcia zasilania, wyłączenia prądu, czy w skutek zalania - tłumaczył dziś (19.09) w Porannej… » więcej 2024-09-19, godz. 11:50, Wiadomości z regionu Powstanie przeprawa tymczasowa w Głuchołazach. "Przygotowujemy teren" Głuchołazy przygotowują się do odbudowy przeprawy przez Białą Głuchołaską. Tę tymczasową, w ciągu remontowanej w mieście DK 40, zabrała powódź. » więcej 2024-09-19, godz. 11:34, Wiadomości z regionu "To jest nasza trzecia powódź". Wielka woda zniszczyła głuchołaskie firmy - Zaczynamy wszystko od nowa - mówią przedsiębiorcy z Głuchołaz, którzy stracili swoje firmy w wyniku powodzi. Wśród nich są właściciele sklepów, restauracji, kwiaciarni, aptek czy biur. Trwa wielkie sprzątanie i szacowanie strat… » więcej
84858687888990
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »