Radio Opole » Stolica Opole (DAB+) » Informacje z Opola

Informacje z Opola

2023-12-15, 17:00 Autor: Adam Wołek

Inauguracja inicjatywy Opolski Startup. Integracja środowiska akademickiego z biznesem

Inauguracja inicjatywy Opolski Startup [fot. Jędrzej Łuczak]
Inauguracja inicjatywy Opolski Startup [fot. Jędrzej Łuczak]
Inauguracja inicjatywy Opolski Startup [fot. Jędrzej Łuczak]
Inauguracja inicjatywy Opolski Startup [fot. Jędrzej Łuczak]
Inauguracja inicjatywy Opolski Startup [fot. Jędrzej Łuczak]
Inauguracja inicjatywy Opolski Startup [fot. Jędrzej Łuczak]
Opolski Startup - inicjatywa, która integruje ludzi, produkt i potencjał technologiczny miasta właśnie wystartowała.
Dziś (14.12) w siedzibie Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu podpisano stosowne dokumenty. Projekt ma pomóc w rozwoju przedsiębiorczości i rozwojowi innowacji, m.in. przemysłowych.

- Konkurencja na rynku jest ogromna, dlatego chcemy przyszłym przedsiębiorcom wyjść naprzeciw - powiedział prof. Jarosław Mamala, prezes PNT w Opolu. - Najważniejszym elementem tego startupu jest integracja środowiska akademickiego z biznesem. Większość uczelni posiada swoje biura karier, ale tutaj będzie miejsce na realizację najlepszych pomysłów. Trzeba pokazać tym młodym ludziom, na czym polega odwaga wyjścia z pomysłem na zewnątrz.

- Warto brać udział w startupach i warto zadawać pytania - mówi Piotr Śnieżek, prezes firmy zajmującej się automatyzacją produkcji, jeden z prelegentów podczas dzisiejszego spotkania. - Ja chcę zadać podczas prezentacji, czy automatyzacja w przemyśle jest koniecznością, a z mojej perspektywy właśnie jest. To poprawia jej konkurencyjność na rynku.

- Startupy często potrzebują wsparcia inwestorskiego i nam się udało - mówi Tomasz Gruszka, przedstawiciel firmy produkującej panele wiatrowe. - Naszym produktem są panele wiatrowe. To jest bardzo podobne do fotowoltaiki, ale urządzenia przez nas tworzone produkują energię z wiatru. Są bardzo łatwe w montażu.

- Cieszę się z tej inicjatywy, bo to podnosi potencjał miasta. Są też inne korzyści - powiedział prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. - To też większe wpływy do kasy miasta z tytułu podatków. W związku z innowacjami powstają też nowe miejsca pracy i to takie wartościowe, bo nowoczesne i prężne, często z pomysłami, które mogą podbijać świat. Cieszymy się, że rozwija się środowisko integracji nauki z biznesem.

Dodajmy, ze Park Naukowo-Technologiczny, w którym realizowane są projekty startupowe w Opolu działa już niemal dekadę.
Jarosław Mamala
Piotr Śnieżek
Tomasz Gruszka
Arkadiusz Wiśniewski

Zobacz także

2024-12-13, godz. 11:44, Wiadomości z regionu Nowi funkcjonariusze Straży Granicznej złożyli ślubowanie 31 nowych funkcjonariuszy złożyło dziś (13.12) ślubowanie w Śląskim Oddziale Straży Granicznej. Uroczystość wcielenia w szeregi służby odbyła się w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim. Dla wielu nowych funkcjonariuszy ślubowanie… » więcej 2024-12-13, godz. 10:46, Wiadomości z regionu Stadion opolski czeka na oficjalne otwarcie. "Prace zakończone w terminie" [FILM, ZDJĘCIA] Pojemność - ponad 11 tysięcy kibiców i najnowocześniejsze rozwiązania, także energetyczne - wykonawca budowy nowego stadionu opolskiego przekazał dziś (13.12.) obiekt zarządcy. » więcej 2024-12-12, godz. 19:21, Kultura i rozrywka Mają wyobraźnię i talent. Uczniowie z dysleksją nagrodzeni w konkursie "Piszę, bo lubię, chcę i mogę" Uczniowie z dysleksją odkrywają literackie talenty. Już po raz szósty w Miejskim Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu wręczono nagrody w Wojewódzkim Konkursie Literackim 'Piszę, bo lubię, chcę i mogę'. Jego celem jest pokazanie potencjału… » więcej 2024-12-12, godz. 15:00, Wiadomości z regionu "Będę walczył do skutku". Radny z Opola rozpoczyna kolejny etap leczenia - Rokowania są bardzo dobre - tak o swoim stanie zdrowia mówi Jacek Kasprzyk, radny i społecznik z Opola. Przypomnijmy, miesiąc temu przeszedł skomplikowaną operację raka trzustki w klinice w Niemczech. Teraz wrócił do kraju, do swojego… » więcej 2024-12-12, godz. 15:00, Wiadomości z regionu Nowoczesne metody nauki języków. "Warto korzystać ze sztucznej inteligencji" Za nami konferencja „Dlaczego i jak uczyć dwujęzycznie? O wyzwaniach i możliwościach nauki języków obcych w dobie AI na przykładzie języka niemieckiego”. » więcej
26272829303132
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »