Radio Opole » Stolica Opole (DAB+) » Informacje z Opola

Informacje z Opola

2021-12-01, 13:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Strefa Aktywności Gospodarczej w Dąbrowie urzeczywistnia się. Pozwala już na to plan zagospodarowania przestrzennego

UG Dąbrowa [fot. archiwum gminy]
UG Dąbrowa [fot. archiwum gminy]
Jest "zielone światło" dla Strefy Aktywności Gospodarczej gminy Dąbrowa. Wojewoda opolski zatwierdził plan zagospodarowania przestrzennego, dzięki któremu część terenów wsi Dąbrowa i Karczów zyskały przeznaczenie pod działalność gospodarczą.
- Mówimy o obszarze 120 hektarów - informuje wójt Dąbrowy Katarzyna Gołębiowska-Jarek. - To tereny przede wszystkim wzdłuż DK 46. Chcemy przede wszystkim uaktywnić podmioty gospodarcze i stworzyć tereny inwestycyjne. To ma służyć rozwojowi gminy. Pomysł zrodził się stąd, że duża strefa inwestycyjna Opole-Wrzoski będzie niedługo zagospodarowana. Liczymy na to, że jej oddziaływanie będzie szło w kierunku węzła autostradowego Prądy.

Katarzyna Gołębiowska-Jarek liczy, że atutem strefy będzie jej położenie. To bliskość drogi krajowej, autostrady A4 i Opola. Jak mówi wójt Dąbrowy, gmina liczy też na realizację planów, jakie ma Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu.

- Planuje ona i już rozpoczęła prace nad koncepcją rozbudowy DK 46 - zaznacza Gołębiowska-Jarek. - Wzdłuż "krajówki" mogą powstać drogi równoległe. Dzięki temu będzie komunikacja na terenach inwestycyjnych. Zainteresowani inwestorzy też wiedzą, że to jest strefa z dość blisko posadowionymi mediami.

Jest już jeden inwestor, który chce zainwestować na terenie dąbrowskiej strefy. Ma na niej powstać hala o powierzchni 55 tysięcy metrów kwadratowych. W poszukiwaniu kolejnych firm, gmina współpracuje z Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki.

Jak zapewnia wójt Gołębiowska-Jarek, założenie jest takie, aby działalność inwestorów nie była uciążliwa dla mieszkańców.
Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Zobacz także

2021-12-12, godz. 17:30, Wiadomości z regionu Opole zachęca mieszkańców do upamiętnienia 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego Przedstawiciele rządu w regionie, władze samorządowe oraz działacze Solidarności upamiętnią w poniedziałek (13.12) 40. rocznicę stanu wojennego w Polsce. » więcej 2021-12-12, godz. 14:54, Sport i turystyka Niespodzianki nie było. Siatkarki Uni Opole przegrały w Policach W spotkaniu 12. kolejki rozgrywek TAURON Ligi siatkarki Uni Opole przegrały na wyjeździe z aktualnym mistrzem Polski - Grupą Azoty Chemik Police 0:3. » więcej 2021-12-12, godz. 14:45, Kultura i rozrywka "Badania ściśle tajne". Za nami premiera w Teatrze im. Jana Kochanowskiego Za nami pierwsze pokazy nowego spektaklu w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. To 'Badania ściśle tajne' w reżyserii dyrektora tej instytucji - Norberta Rakowskiego. Autorem tekstu jest współczesny dramaturg - Iwan Wyrypajew. Na… » więcej 2021-12-12, godz. 14:00, Wiadomości z regionu "Po 23:00 z anteny zaczęły znikać wszystkie programy". Jan Tomalik z Radia Opole wspomina noc z 12 na 13 grudnia 1981 roku 40 lat temu w nocy z 12 na 13 grudnia1981 roku w Polsce został wprowadzony stan wojenny. Jan Tomalik, który w Radiu Opole jest realizatorem technicznym wówczas pełnił dyżur nocny w naszej rozgłośni. Jak wspomina - około 23:00 z anteny… » więcej 2021-12-12, godz. 13:34, Wiadomości z regionu Studenci medycyny z całej Polski spotkali się w Opolu Studenci medycyny z całej Polski spotkali się w Opolu, aby doskonalić m.in. kompetencje miękkie. Był to 47. Zgromadzenie Delegatów IFMSA-Poland. W stolicy naszego regionu odbyło się ono po raz pierwszy. W programie były wykłady specjalistów… » więcej
1086108710881089109010911092
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »