Radio Opole » Stolica Opole (DAB+) » Informacje z Opola

Informacje z Opola

2021-08-15, 21:00 Autor: Witold Wośtak

Opolanie pobiegli ku czci pamięci żołnierzy wyklętych. Na starcie w dwóch dystansach pojawiło się łącznie kilkaset osób

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym" w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym" w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym" w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym" w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Opole włączyło się w Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym". W tegorocznej edycji wzięło udział łącznie kilkaset biegaczek i biegaczy.
Do wyboru były dwie trasy: 1963 metry jako symbol i rok śmierci ostatniego z Niezłomnych, czyli Józefa Franczaka, pseudonim "Lalek", oraz 10 kilometrów. Część uczestników, zwłaszcza starszych, zameldowało się na linie startu z kijkami do nordic walking.

Uczestnicy podkreślali, że ten bieg to kolejny wieczorny trening, ale historia żołnierzy wyklętych również ma znaczenie.

- Jedno i drugie na pewno ma dość duże znaczenie. Przede wszystkim cieszę się, że jest szansa uczestniczyć w spotkaniu z dość dużą grupą ludzi. Można zdrowo spocić się w dobrym klimacie i przy okazji uczcić pamięć żołnierzy wyklętych.

- Dla mnie to jednak zdecydowanie zwykły start. Wątki historyczne raczej nie wchodzą w grę.

- Mimo wszystko, historia jest dla nas ważna. Obie moje córki bardzo interesują się taką tematyką, więc tak naprawdę biegnę dla nich.

- Dla mnie wątek historyczny ma znaczenie. Fakt - trzeba to czcić. Moją motywacją dzisiaj jest jednak mój wnuk, który bierze udział w biegu. Ja przyszłam z kijkami i będę za nim podążać.

- Jestem tu przede wszystkim ze względu na historię i żołnierzy wyklętych. Każdy z uczestników ma zresztą na koszulce podobiznę któregoś z bohaterów. Startuję tutaj razem z synem i wnukiem, aby pokazać innym, że warto pamiętać o historii oraz naszych bohaterach.

Dodajmy, na Opolszczyźnie zorganizowano 7 biegów "Tropem Wilczym", między innymi w Nysie, Prudniku i Kluczborku.
Uczestnicy biegu

Zobacz także

2024-09-17, godz. 19:00, Wiadomości z regionu Pierwsze dary dla powodzian trafiają do punktów pomocy w Opolu W pierwszej kolejności potrzebna jest woda butelkowana oraz środki czystości. W stolicy regionu w czterech szkołach uruchomiono zbiórkę darów dla powodzian. To m.in. PSP nr 5 przy ul. Majowa Hubala 2, PSP nr 31 przy ul. Krzanowickiej… » więcej 2024-09-17, godz. 14:41, Wiadomości z regionu Fala wezbraniowa na Odrze w Opolu utrzymuje poziom 650 cm - Sytuacja na Odrze jest stabilna, a mieszkańcy nie mają się czego obawiać - informuje prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. Przez stolicę regionu przechodzi fala wezbraniowa, a poziom rzeki nadal wskazuje niewiele ponad 650 cm. Cały… » więcej 2024-09-17, godz. 11:05, Sport i turystyka Odra Opole zaangażowała się w pomoc powodzianom. Wspierają również Wisła Kraków i Warta Poznań Odra Opole wspólnie ze stowarzyszeniem kibiców „Jedna Odra” włączyła się w pomoc dla powodzian. Przedstawiciele klubu i kibiców byli w Głuchołazach, gdzie rozpoczęło się wielkie sprzątanie po przejściu fali powodziowej. » więcej 2024-09-17, godz. 11:00, Wiadomości z regionu Stanisław Potoniec o prognozach hydrologicznych i stanie klęski żywiołowej - Fala wezbraniowa już przechodzi przez Opole, woda w Odrze może pójść jeszcze o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt centymetrów w górę - mówił dziś (17.09) w Porannej Rozmowie Radia Opole Stanisław Potoniec, zastępca dyr. Wydziału… » więcej 2024-09-17, godz. 10:30, Wiadomości z regionu "Dementujemy plotki, słuchajmy oficjalnych komunikatów". Wiceprezydent Opola przestrzega przed fake newsami - Nie zamykamy mostów, a placówki oświatowe działają normalnie - mówił na antenie Radia Opole Maciej Wujec, wiceprezydent Opola, który apelował do mieszkańców, aby słuchać tylko oficjalnych komunikatów. Te są publikowane na… » więcej
108109110111112113114
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »