Radio Opole » Stolica Opole (DAB+) » Informacje z Opola

Informacje z Opola

2023-07-07, 12:11 Autor: Witold Sułek

"Te nasze piosenki są po prostu cudne". VI Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki [ZDJĘCIA]

VI Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki [fot. Adam Dubiński]
VI Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki [fot. Adam Dubiński]
Wiele wzruszeń i emocji towarzyszyło uczestnikom oraz artystom biorącym udział w koncercie, który odbył się wczoraj w Państwowej Szkole Muzycznej w Opolu. Za nami inauguracja VI Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki Opole 2023.
Dla jednych był to debiut, inni są na nim od początku, ale najważniejsze jest dla wszystkich, by poprzez te spotkania podtrzymywać więź środowiska polonijnego na świecie.

Podkreślała to, między innymi Lidia Kruger, która przyjechała do Opola z Niemiec: - W tej naszej grupie wytworzyła się taka fajna, polonijna atmosfera, bo ganiamy się, ścigamy. Jeden chce napisać, drugi chce coś pokazać, że coś potrafi. Te nasze polskie piosenki są po prostu cudne. Są mądre, mają piękną muzykę. My je kochamy.

Podczas koncertu trzeba było się także zmierzyć z problemami logistycznymi. Jak mówi organizatorka festiwalu Halina Nabrdalik do ostatniej chwili czekano na zespół Liber Cante z Mińska: - Całą dobę stali na granicy polsko-białoruskiej. Dzwonili z drogi, że już są niedaleko. Prosili, żeby ich nie skreślać z listy uczestników dzisiejszego koncertu, są w końcu laureatami nagrody Grand Prix, a właśnie osoby nagrodzone w tym festiwalu, mają dzisiaj wystąpić.

Przypomnijmy, że przed nami jeszcze dwa kolejne wydarzenia festiwalu: dzisiejszy, konkursowy koncert w Korfantowie oraz wielka gala finałowa w sobotę w Filharmonii Opolskiej o godz. 17:00.
Lidia Kruger
Halina Nabrdalik

Zobacz także

2023-11-16, godz. 16:00, Kultura i rozrywka 21. Opolska Jesień Literacka: Prof. Anna Nasiłowska o książce "Mrożek. Biografia" 'Mrożek. Biografia' to książka, o której opowiadała w Opolu prof. Anna Nasiłowska. Historyczka literatury, literaturoznawczyni, krytyczka, poetka i pisarka była gościem 21. Opolskiej Jesieni Literackiej. Nad biografią Sławomira Mrożka… » więcej 2023-11-16, godz. 14:10, Wiadomości z regionu "To święto jednoczy wszystkich". Przed nami VI Światowy Dzień Ubogich w Opolu Ponad 600 porcji bigosu, tyle samo kurczaka, chleb z trzema rodzajami smalcu i oczywiście mnóstwo słodkości. Tak wyglądać będą tegoroczne Światowe Dni Ubogich w Opolu, które odbędą się w niedziele (19.11). Tegoroczne hasło brzmi… » więcej 2023-11-16, godz. 12:30, Wiadomości z regionu Opolscy działacze opozycji w PRL uhonorowani Krzyżem Wolności i Solidarności Opolska delegatura IPN odznaczyła działaczy opozycji w czasach dyktatury w PRL, a także tych, którzy byli aresztowani i internowani. Krzyżem Wolności i Solidarności odznaczono 4 osoby, w tym jedną pośmiertnie. Uhonorowania przyznawane… » więcej 2023-11-16, godz. 09:30, Wiadomości z regionu Stoi przed stacją lokomotywa i... rdzewieje. Co z ciuchcią stojącą na nowym placu dworcowym w Opolu? [INTERWENCJA] Plac przed opolskim dworcem już prawie gotowy, a co z lokomotywą? - pytają słuchacze Radia Opole. Maszyna została przeniesiona na remontowaną część skweru w marcu i jak stanęła, tak stoi. Tymczasem rdza skutecznie uszczupla zieloną… » więcej 2023-11-16, godz. 09:00, Kultura i rozrywka Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu: "Rodem z Kresów. Historie osobiste" Tym razem o swojej książce „Rubinowa broszka” opowie Andrzej Skibniewski. Publikacja przedstawia historię jego bliskich urodzonych i wychowanych na Kresach, a wysiedlonych z końcem wojny ze Lwowa. » więcej
385386387388389390391
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »