Radio Opole » Stolica Opole (DAB+) » Informacje z Opola

Informacje z Opola

2023-06-10, 20:49 Autor: Agnieszka Stefaniak

Coś z nowości i coś dla wspomnień. Wystartował drugi dzień 60. KFPP [ZDJĘCIA]

Karolina Lizer - 60.KFPP, koncert "Premiery" [fot. Jarosław Madzia]
Karolina Lizer - 60.KFPP, koncert "Premiery" [fot. Jarosław Madzia]
Przegląd nowości i hity, które nuci cała Polska. Tak opisać można tę sobotę w opolskim amfiteatrze, gdzie trwa 60. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Rozpoczynamy od koncertu Premier, czyli zmagań o nagrody. Na deser szykuje się spotkanie pełne wspomnień, nie tylko muzycznych.
Na rozpoczęcie festiwalowej soboty Premiery. W jubileuszowej edycji usłyszymy 10 nowych utworów. Będą występy solowe, ale i duety, m.in. Mezo i Liber, czy Tulia z Haliną Mlynkową.

Uczestnicy Premier walczą o m.in. o nagrodę im. Karola Musioła. Dodajmy, że gośćmi specjalnymi tego koncertu będzie grupa Zakopower oraz zwyciężczyni ubiegłorocznych Premier Karolina Lizer.

Druga część soboty z opolskiego amfiteatru to muzyczne wspomnienie tych, którzy odeszli. Koncert zatytułowany "Czas ołowiu" będzie poświęcony artystom, którzy właśnie w Opolu rozpoczęli swoją przygodę ze sceną na ogólnopolską skalę. Bohaterzy wieczoru to m.in. Czesław Niemen, Zbigniew Wodecki, Andrzej Zaucha, Marek Grechuta, Irena Jarocka czy Kora. Swoje interpretacje utworów "wielkich nieobecnych" zaprezentują m.in. Piotr Kupicha, Justyna Steczkowska, Kasia Moś, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Piotr Cugowski czy Jerzy Grunwald.

Dodajmy, że wszystkie koncerty 60. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej transmitujemy w Radiu Opole. Jesteśmy patronem medialnym festiwalu.

Zobacz także

2023-11-16, godz. 16:00, Kultura i rozrywka 21. Opolska Jesień Literacka: Prof. Anna Nasiłowska o książce "Mrożek. Biografia" 'Mrożek. Biografia' to książka, o której opowiadała w Opolu prof. Anna Nasiłowska. Historyczka literatury, literaturoznawczyni, krytyczka, poetka i pisarka była gościem 21. Opolskiej Jesieni Literackiej. Nad biografią Sławomira Mrożka… » więcej 2023-11-16, godz. 14:10, Wiadomości z regionu "To święto jednoczy wszystkich". Przed nami VI Światowy Dzień Ubogich w Opolu Ponad 600 porcji bigosu, tyle samo kurczaka, chleb z trzema rodzajami smalcu i oczywiście mnóstwo słodkości. Tak wyglądać będą tegoroczne Światowe Dni Ubogich w Opolu, które odbędą się w niedziele (19.11). Tegoroczne hasło brzmi… » więcej 2023-11-16, godz. 12:30, Wiadomości z regionu Opolscy działacze opozycji w PRL uhonorowani Krzyżem Wolności i Solidarności Opolska delegatura IPN odznaczyła działaczy opozycji w czasach dyktatury w PRL, a także tych, którzy byli aresztowani i internowani. Krzyżem Wolności i Solidarności odznaczono 4 osoby, w tym jedną pośmiertnie. Uhonorowania przyznawane… » więcej 2023-11-16, godz. 09:30, Wiadomości z regionu Stoi przed stacją lokomotywa i... rdzewieje. Co z ciuchcią stojącą na nowym placu dworcowym w Opolu? [INTERWENCJA] Plac przed opolskim dworcem już prawie gotowy, a co z lokomotywą? - pytają słuchacze Radia Opole. Maszyna została przeniesiona na remontowaną część skweru w marcu i jak stanęła, tak stoi. Tymczasem rdza skutecznie uszczupla zieloną… » więcej 2023-11-16, godz. 09:00, Kultura i rozrywka Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu: "Rodem z Kresów. Historie osobiste" Tym razem o swojej książce „Rubinowa broszka” opowie Andrzej Skibniewski. Publikacja przedstawia historię jego bliskich urodzonych i wychowanych na Kresach, a wysiedlonych z końcem wojny ze Lwowa. » więcej
385386387388389390391
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »