Radio Opole » Stolica Opole (DAB+) » Informacje z Opola

Informacje z Opola

2023-04-11, 15:10 Autor: Jakub Biel

Radiowcy świętują, dzisiaj Dzień Radia. "To wymarzone miejsce pracy"

Radio Opole [fot. Maciej Marciński]
Radio Opole [fot. Maciej Marciński]
Mikrofon Radia Opole [fot. Wanda Kownacka]
Mikrofon Radia Opole [fot. Wanda Kownacka]
11 kwietnia obchodzimy w Polsce Dzień Radia. Celem tego święta jest podkreślenie roli tego środka przekazu w naszym życiu. Radio, choć ma wielu konkurentów, wciąż radzi sobie bardzo dobrze, a do mieszkańców Opolszczyzny Radio Opole dociera już od 71 lat.
- Przyszłam na staż 6 lat temu i tak już zostałam. Dzięki tej pracy rozwinęłam swoje zainteresowania – mówi Katarzyna Doros-Stachoń, reporterka Radia Opole

- Moja miłość w Radiu Opole narodziła się do wojskowego munduru, więc można mnie spotkać na różnych materiałach, czy to przysięgach, czy wcieleniach do wojska, czy różnych ćwiczeniach. Tutaj wszyscy już wiedzą, że to są tematy, które są takie bardzo "moje".

- Radio to moje miejsce pracy od wielu, wielu lat i można nawet powiedzieć, że wymarzone miejsce pracy, bo o tym, że chciałbym pracować w radiu wiedziałem już będąc bardzo młodym człowiekiem. Nie bez wpływu było to, że mój tato przez wiele lat także pracował tutaj w Radiu Opole, ale to były bardzo, bardzo dawne czasy - dodaje Cezary Puzyna, wydawca informacji w Radiu Opole.

Edytor, czyli osoba, która czyta informacje jest zwykle w redakcji najwcześniej.

- Dzień w redakcji Radia Opole rozpoczyna się bardzo wcześnie, bo już o 5 rano. O tej porze przychodzi pierwszy edytor do pracy, żeby przygotować najświeższe informacje. Kawa musi być – tak przynajmniej twierdzą moi koledzy, bo ja sama kawy nie piję i jestem przykładem tego, że można pracować od 5 rano bez kawy. Da się - mówiła Justyna Maćkowiak, edytor Radia Opole.

- Radio nieustannie się zmienia – podkreśla Piotr Wojtowicz, prezes Radia Opole.

- Rola multimediów rośnie z dnia na dzień i tak jak kiedyś radia w radiu było 100%, potem 90%, a teraz jest 60 do 40. To jest też ta nowa rzeczywistość, z którą musimy się zetknąć. W związku z czym nasz zespół multimediów, nowych mediów cały czas się rozrasta.

Data dzisiejszego święta nie jest przypadkowa. 11 kwietnia 1923 roku Stowarzyszenie Radiotechników Polskich przyjęło dokument, w którym zawarło swoje opinie na temat wytycznych do ustawy radiotelegraficznej. Był to ważny krok na drodze rozwoju polskiej radiofonii.
Katarzyna Doros-Stachoń i Cezary Puzyna
Justyna Maćkowiak
Piotr Wojtowicz

Zobacz także

2023-04-05, godz. 15:30, Sport i turystyka Złoty Kask przełożony. Najlepsi żużlowcy przyjadą do Opola w innym terminie Miłośnicy żużla muszą obejść się smakiem. Zaplanowany na poniedziałek (10.04) finał turnieju o Złoty Kask - Memoriał Jerzego Szczakiela został przełożony. » więcej 2023-04-05, godz. 14:20, Wiadomości z regionu Potężna kara za drogowe wykroczenia. Kierowca z Nysy w kilka minut stracił prawo jazdy [FILM] 3000 złotych i 30 punktów karnych - tyle w drogowej kumulacji 'zarobił' kierowca samochodu osobowego z Nysy. » więcej 2023-04-05, godz. 13:00, Sport i turystyka Dołująca Gwardia podejmie fruwającą Wisłę To będzie jedno z trudniejszych wyzwań tych rozgrywek. W 22. kolejce Superligi szczypiorniści opolskiej Gwardii zmierzą się z liderem Orlenem Wisłą Płock. » więcej 2023-04-05, godz. 06:10, Wiadomości z regionu Opole: MZK wprowadza zmiany w kursowaniu miejskich autobusów w okresie świątecznym - Pierwsze zmiany w kursowaniu autobusów zostaną wprowadzone w Wielki Czwartek i Wielki Piątek - informuje Ewelina Laxy z MZK w Opolu. » więcej 2023-04-04, godz. 19:30, Wiadomości z regionu Leon Korc świętuje 90 lat! W prezencie odebrał tytuł "Zasłużonego Obywatela Miasta Opola" Z wykształcenia jest lekarzem medycyny, neurologiem i jednocześnie rehabilitantem. Wielu opolan zna go jednak jako społecznika, pasjonata turystyki i przewodnika. Mowa o doktorze Leonie Korcu, który dziś (04.04) w Centrum Dialogu Obywatelskiego… » więcej
619620621622623624625
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »