Radio Opole » Stolica Opole (DAB+) » Informacje z Opola

Informacje z Opola

2022-12-29, 15:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

Największe sukcesy Galerii Sztuki Współczesnej. Podsumowanie 2022 roku

Joanna Filipczyk [fot. Wanda Kownacka]
Joanna Filipczyk [fot. Wanda Kownacka]
Wystawa podsumowująca twórczość Zbigniewa Libery, projekt fotograficzny Andrzeja Tobisa czy Salon Wiosenny - to tylko część wydarzeń, które miały miejsce w tym roku Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Placówka promowała także twórczość artystów związanych z Opolszczyzną, jak na przykład Krzysztof Mętel czy Magdalena Żołędź. Angażowała się również w działania wspierające Ukrainę.
- Policzyliśmy, że w tym roku zorganizowaliśmy w sumie 415 wydarzeń - mówi dyrektorka galerii dr Joanna Filipczyk. - To jest oczywiście liczba wszystkich naszych działań tzn. lekcji galeryjnych, warsztatów, oprowadzeń, spotkań otwartych, wernisaży, spacerów czy wszystkich zajęć, które zebrane były w Festiwal Wyspy Pasieki. Sam ten festiwal to było z 20 różnego rodzaju działań, bo to był na przykład spacery przyrodnicze czy artystyczne - dodaje.

- Wystawa Zbigniewa Libery była bardzo ważnym wydarzeniem w tym roku - mówi Filipczyk. - Była podsumowaniem jego twórczości, bo odnosiła się do 40 lat pracy artystycznej Zbigniewa Libery. To były lata 1982-2022. Skupiała się głównie na fotografiach. Kuratorem tej wystawy był Łukasz Kropiowski i on w taki sposób pracował z artystą, żeby pokazać pewien wycinek twórczości Zbigniewa Libery. Myślę, że jeśli chodzi o taką rangę wystawową, to bez wątpienia bardzo ważne wydarzenie - dodaje.

Galeria Sztuki Współczesnej wydała także kalendarz na 2023 rok z ilustracjami artystów związanych z Opolem. Jego kuratorką była Magda Wolnicka, a hasło przewodnie to "Nadzieja".
Joanna Filipczyk 1
Joanna Filipczyk 2

Zobacz także

2022-12-19, godz. 11:30, Gospodarka "Na bazie elektrowni węglowych można budować elektrownie jądrowe". Beata Kempa gościem Radia Opole O możliwych scenariuszach jakie stoją przed Elektrownią Opole w kontekście unijnej polityki odchodzenia od węgla dyskutowali politycy i specjaliści ds. energetyki. Sobotnie spotkanie na Politechnice Opolskiej zorganizowali europosłowie… » więcej 2022-12-19, godz. 11:05, Wiadomości z regionu Będzie pozwolenie na budowę - można zaczynać. Przygotowania do rozbudowy 116. Szpitala Wojskowego w Opolu Najpierw będzie izba przyjęć, która później zostanie przekształcona w SOR. Budynek będzie wielopiętrowy, a na dachu powstanie lądowisko - tak na dziś wyglądają plany przebudowy 116. Szpitala Wojskowego w Opolu. Inwestycja czeka… » więcej 2022-12-19, godz. 09:30, Gospodarka Jest drogo, a co będzie dalej? Ceny żywności w 2023 w prognozach rolników i urzędników Ceny surowców są niestabilne, a perspektywa nie jest ciekawa - tak opisują sytuację na rynku żywności opolscy rolnicy. Już i tak wysokie ceny wędlin przed świętami nie powinny pójść w górę, ale po nowym roku podwyżek nie u… » więcej 2022-12-18, godz. 15:15, Wiadomości z regionu Ostatni przedświąteczny weekend na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Opolu Ręcznie robione bombki, mydełka różane, wianki z sosny, czy suszone owoce. To tylko niewielka część rzeczy, jakie można kupić podczas tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Opolu. Wystawcy na brak klientów nie narzekają. » więcej 2022-12-18, godz. 12:31, Sport i turystyka 3,2,1 i popłynęli. Najmłodsi zawodnicy rywalizowali na pływalni Akwarium Kraulem, żabką, czy motylkiem. Technika była dowolna, liczył się czas przepłynięcia. Blisko 150 młodych zawodników rywalizowało dzisiaj (18.12) w 7. Zawodach Mikołajkowych zorganizowanych na pływalni Akwarium w stolicy regionu. » więcej
724725726727728729730
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »