Radio Opole » Stolica Opole (DAB+) » Informacje z Opola

Informacje z Opola

2021-11-06, 17:09 Autor: Daniel Klimczak

W opolskiej MBP dyskutowano o przyszłości rozrywki. W trakcie panelu sporo miejsce poświęcono zmianie sposobu konsumpcji treści

Panel dyskusyjny na temat przyszłości rozrywki w opolskiej MBP [fot. Daniel Klimczak]
Panel dyskusyjny na temat przyszłości rozrywki w opolskiej MBP [fot. Daniel Klimczak]
Jaka będzie przyszłość szeroko pojętej rozrywki? Odpowiedzi na to pytanie próbowano dziś (06.11) znaleźć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu, gdzie odbył się panel dyskusyjny poświęcony zagadnieniu.
W dyskusji wzięli udział przedstawiciele mediów, instytucji kultury oraz badacze. Sporo miejsca poświęcono w niej zmianom w sposobie konsumowania treści, które dokonały się na przestrzeni ostatnich lat.

Zdaniem socjologa, medioznawcy, a obecnie także dziennikarza Radia Doxa Marcina Polusa, w najbliższym czasie na tę dziedziną naszego życia w coraz większym stopniu będą miały wpływ nowe technologie.

- Przyszłość rozrywki leży w tym, co niemal wszyscy mamy już dzisiaj w kieszeni. To smartfony będą nam dyktować, w którą stronę nasze zainteresowania mają pójść. Tutaj mam na myśli przede wszystkim sztuczną inteligencję. Te algorytmy, które już wszyscy mamy w swoich smartfonach zainstalowane firmowo, a którym nieświadomie sami również się poddajemy instalując je na własne życzenie i na własne życzenie tracąc własne zdanie - zauważa.

Z kolei gospodarz programu Dobre Granie w Radiu Opole Tomasz Wojtyłko zwraca uwagę, że ważne dla przyszłości rozrywki będą również sposoby wynagradzania czy promowania twórców.

- Ważna jest też rola dystrybucji muzyki, filmów, książek, jeżeli chodzi o to, jak te dobra kultury odbieramy, dlatego, że one mają bardzo duży wpływ na to, jak na przykład artyści funkcjonują. Czy mogą żyć tylko z tworzenia dla nas sztuki, czy muszą jednak szukać dodatkowych zajęć. No i też bardzo ważny jest sposób, w jaki podchodzimy do wynagrodzenia osób, które powodują te nasze uniesienia - dodaje.

W panelu zabrali głos także Grzegorz Miszkiel, Marcin Janocha oraz Katarzyna Borucka. Debata była częścią akcji pod nazwą Cyberpunch. W jej ramach jeszcze dziś (06.11) w klubie Wyjście Awaryjne w Opolu o 21:00 klubowe show. Radio Opole patronuje temu wydarzeniu.
Marcin Polus
Tomasz Wojtyłko

Zobacz także

2021-10-15, godz. 19:15, Wiadomości z regionu Dr Paweł Grzesiowski: "Powinniśmy bardziej pokazywać, że jest wybór między ucieczką przed śmiercią a lekkomyślnym rezygnowaniem ze szczepienia" Na Opolszczyźnie przeciw COVID-19 w pełni zaszczepionych jest 46% mieszkańców. Najwięcej w Opolu (56,4%). W związku z rosnącą liczbą zakażeń w kraju i w regionie oraz wolnym tempem szczepień, urząd marszałkowski wspólnie ze… » więcej 2021-10-15, godz. 18:43, Patronaty - polecamy Rusza kampania „Różowe Opole Kobiet Sukcesu. Pokonaj Raka – profilaktyka, wparcie i edukacja” Różowe Opole to kampania edukacyjna, skierowana do kobiet i ich bliskich, której celem jest zwiększenie wiedzy mieszkanek Opola i Opolszczyzny na temat ich praw i swobód obywatelskich w budowaniu świadomości i czujności onkologicznej… » więcej 2021-10-15, godz. 16:40, Wiadomości z regionu Kolizja na "krajówce", dachowanie pojazdu na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA] Do dwóch zdarzeń doszło po południu na opolskich drogach. » więcej 2021-10-15, godz. 12:00, Sport i turystyka Odra Opole wraca do ligowej rywalizacji. Dzisiaj mecz z Puszczą Niepołomice Po przerwie na mecze reprezentacji Polski na ligowe boiska wracają piłkarze Odry Opole. W meczu 13. kolejki rozgrywek Fortuna 1. Ligi niebiesko-czerwoni zagrają na wyjeździe z Puszczą Niepołomice. » więcej 2021-10-15, godz. 07:30, Sport i turystyka Body positive, czyli ciałopozytywność. Rozmowa z dr Anną Czerner Ciałopozytywność ma być alternatywą dla wysoko wyśrubowanego i dość wąsko rozumianego kanonu piękna w kulturze. Temu zjawisku przyglądaliśmy się z socjolożką dr Anną Czerner. » więcej
1173117411751176117711781179
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »