Radio Opole » Stolica Opole (DAB+) » Informacje z Opola

Informacje z Opola

2024-08-23, 14:45 Autor: Adam Wołek

Bezpieczny przejazd zależy głównie od kierowców. "Lista grzechów jest długa"

Bezpieczny przejazd. Akcja informacyjna PKP PLK [fot. Adam Wołek]
Bezpieczny przejazd. Akcja informacyjna PKP PLK [fot. Adam Wołek]
Bezpieczny przejazd. Akcja informacyjna PKP PLK [fot. Adam Wołek]
Bezpieczny przejazd. Akcja informacyjna PKP PLK [fot. Adam Wołek]
Bezpieczny przejazd. Akcja informacyjna PKP PLK [fot. Adam Wołek]
Bezpieczny przejazd. Akcja informacyjna PKP PLK [fot. Adam Wołek]
Przejazd kolejowy musi być bezpieczny, a to zależy przede wszystkim od kierowców, pieszych i rowerzystów.
Temu ma służyć akcja PKP PLK "Bezpieczny przejazd". Organizatorzy informują o zagrożeniach i skutkach nieprzestrzegania zasad ruchu drogowego w tych miejscach.

- Lista grzechów popełnianych przez kierowców, pieszych i rowerzystów na przejazdach jest długa - mówił Adam Radek, inspektor ze Straży Ochrony Kolei w Opolu. - Lekceważenie sygnalizacji świetlnej, jak mruga czerwone znaczy, że zbliża się pociąg i wjazd na przejazd jest surowo zabroniony i skrajnie niebezpieczny. Do tego zdarza się, że kierowcy omijają rogatki i wjeżdżają.

- Policjanci surowo karzą tych łamiących przepisy na przejazdach kolejowych - mówi podkom. Dariusz Świątczak, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. - Za te wykroczenia grozi wysoki mandat, objęty do tego recydywą. Pierwszy wyniesie 2 tysiące złotych, a kolejny już dwa razy więcej, a do tego kierowca dostanie 15 punktów karnych.

- Każdy przejazd kolejowy oznaczony jest żółtą naklejką - przypomina dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Opolu Zbigniew Makowski. - Na której jest specyficzny numer przejazdu. Kierowca, widząc zagrożenie i dzwoniąc na 112 od razu po podaniu tego numeru trafia w odpowiednie miejsce, a dyspozytor jest w stanie wstrzymać ruch kolejowy w kilka minut.

Akcja prowadzona przez PKP PLK ma na celu zredukowanie do minimum liczby groźnych zdarzeń na przejazdach kolejowych. W zeszłym roku w całym kraju było ich około 5 tysięcy.
Adam Radek
Dariusz Świątczak
Zbigniew Makowski

Zobacz także

2024-09-21, godz. 10:19, Wiadomości z regionu Magazyny pomocy dla powodzian w Opolu zapełniają się darami Mieszkańcy Opola nie pozostają obojętni na losy powodzian i solidarnie zwożą dary do punktów pomocowych w stolicy regionu. Do Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Józefa Hallera 6 w Opolu bus pełen żywności, chemii i potrzebnych… » więcej 2024-09-20, godz. 11:52, Wiadomości z regionu Opole: stan alarmu przeciwpowodziowego odwołany W Opolu dzisiaj (20.09) przed południem odwołany został stan alarmu przeciwpowodziowego. » więcej 2024-09-19, godz. 15:59, Wiadomości z regionu Uszkodzenie w oczyszczalni ścieków WiK Opole. Nie ma wpływu na jakość wody w kranach Spółka WiK w Opolu informuje w mediach społecznościowych, iż w wyniku dużej ilości wody przepływającej przez miasto, doszło do uszkodzenia jednego z przewodów oczyszczalni ścieków przy ul. Wrocławskiej. Trwa jego zabezpieczenie… » więcej 2024-09-19, godz. 14:58, Wiadomości z regionu W Opolu stały poziom Odry. "Cały czas monitorujemy sytuację" Stan Odry w Opolu utrzymuje się w tej chwili na stałym poziomie - informuje prezydent Arkadiusz Wiśniewski. » więcej 2024-09-19, godz. 14:25, Patronaty - polecamy Koncert finałowy 5. Banku Talentów połączony ze zbiórką dla powodzian, Zdobądź wejściówkę! Polskie przeboje w wersji symfonicznej wybrzmią 5 października w Stegu Arenie w ramach koncertu finałowego 5. Banku Talentów. Organizatorzy - mając na uwadze okoliczności, które dotknęły wiele rejonów Opolszczyzny w związku z powodzią… » więcej
102103104105106107108
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »