Radio Opole » Stolica Opole (DAB+) » Informacje z Opola

Informacje z Opola

2024-01-25, 15:15 Autor: Monika Matuszkiewicz-Biel

"Pokrzywdzony mógł tego nie przeżyć". Biegli z medycyny sądowej wydali opinię w sprawie oskarżonej Grażyny S.

Przed Sądem Okręgowym w Opolu trwa proces Grażyny S. [fot. Monika Matuszkiewicz-Biel]
Przed Sądem Okręgowym w Opolu trwa proces Grażyny S. [fot. Monika Matuszkiewicz-Biel]
Przed Sądem Okręgowym w Opolu trwa proces Grażyny S. [fot. Monika Matuszkiewicz-Biel]
Przed Sądem Okręgowym w Opolu trwa proces Grażyny S. [fot. Monika Matuszkiewicz-Biel]
Obrażenia spowodowały ciężki uszczerbek na zdrowi i realnie zagrażały życiu. Przed Sądem Okręgowym w Opolu odbyła się kolejna rozprawa w sprawie Grażyny S. Kobieta oskarżona jest o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu mężczyzny, swojego partnera. Dziś (25.01) swoje opinię na temat tego zdarzenia przedstawili biegli z zakresu medycyny sądowej i psychiatrii.
Biegli z zakresu medycyny sądowej podtrzymali, że pokrzywdzony doznał rany kłutej klatki piersiowej z nagłym krwawieniem i zatrzymaniem krążenia prowadzącym do wstrząsu.

- Z tego co ustaliśmy były dwie rany i mogły one powstać od przedmiotu zabezpieczonego w toku oględzin, bądź przedmiotu przypominającego go. Powstały one od narzędzia ostrego i kończystego - mówi Magdalena Nowakowska, rezydent medycyny sądowej.

- Po stronie lewej w okolicy podobojczykowej, mniej więcej na wysokości drugiej przestrzeni między żebrowej. Z wysokim prawdopodobieństwem pokrzywdzonym mógłby tego nie przeżyć. Druga, to powierzchowna rana po prawej stronie obojczyka. Zadana z niewielką siłą. Mogła powstać od tego samego narzędzia.

- W trakcie eksperymentu procesowego nie wiemy, którą ranę oskarżona opisuje, żeby miała zadać - dr Jacek Masełko, biegły z zakresu medycyny sądowej.

- Natomiast też z późniejszej relacji, gdzie oskarżona opisuje ranę widoczną gdzieś w okolicy szyi, to okazała ją palcem. To ta lokalizacja odpowiadałaby ranie powierzchownej. Mogła krwawić jedynie na zewnątrz.

Dodajmy, że kobiecie grozi kara od 3 do 20 lat pozbawienia wolności. Kolejny termin rozprawy zaplanowano na 20 lutego.
Magdalena Nowakowska
dr Jacek Masełko

Zobacz także

2024-02-12, godz. 18:00, Wiadomości z regionu 18-latek pędził 175 km/h obwodnicą Opola [FILM] Policjanci drogówki z Opola zatrzymali na obwodnicy miasta 18-latka, który jechał z prędkością 175 km/h w miejscu, gdzie prędkość maksymalna jest ograniczona do 90 km/h. Otrzymał 2,5 tys. mandatu i 15 punktów karnych. » więcej 2024-02-12, godz. 14:30, Wiadomości z regionu "Jest optymalny". GDDKiA o wariancie czwartym obwodnicy Lędzin [INTERWENCJA] - Wariant 4. jest optymalny - wskazuje Marcin Bronkiewicz, z-ca dyrektora ds. inwestycji GDDKiA w Opolu w odpowiedzi na interwencję Radia Opole dotyczącą przebiegu obwodnicy Lędzin. Mieszkańcy Suchego Boru protestują przeciwko wariantowi… » więcej 2024-02-12, godz. 12:00, Wiadomości z regionu Co z przetargiem na przebudowę ronda na obwodnicy? Trwa ocena ofert Dziewięć ofert wpłynęło do przetargu na przebudowę skrzyżowania obwodnicy północnej Opola z ul Partyzancką oraz na inwestycje drogowe we Wrzoskach. Przetarg jest jeden, ale na trzy zadania. Większość oferentów startuje po zlecenia… » więcej 2024-02-12, godz. 11:30, Wiadomości z regionu Gdzie inne metody zawiodły pojawia się reducer. Nowa metoda dla chorych na miażdżycę w USK To opcja dla chorujących na bardzo zaawansowaną miażdżycę tętnic wieńcowych. W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu przeprowadzono po raz pierwszy operacje wszczepienia tzw. reducera do żyły serca. To urządzenie, którego zadaniem… » więcej 2024-02-12, godz. 10:00, Wiadomości z regionu Wybuchła kuchenka, gaz jest zakręcony. Znamy szczegóły wybuchu przy 1 Maja w Opolu - Wybuchła kuchenka gazowa - przekazał Radiu Opole rzecznik prasowy Polskiej Spółki Gazownictwa pytany o niedzielny (11.02) wybuch w bloku przy ul. 1 Maja w Opolu. Do zdarzenia doszło wieczorem. Poszkodowane zostały dwie osoby. Poparzona… » więcej
316317318319320321322
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »