Radio Opole » Stolica Opole (DAB+) » Informacje z Opola

Informacje z Opola

2023-10-02, 14:00 Autor: Radio Opole

Gospodarka tematem pierwszej debaty przedwyborczej w Radiu Opole

Radio Opole [fot. Maciej Marciński]
Radio Opole [fot. Maciej Marciński]
Radio Opole zaprasza na przedwyborcze debaty z udziałem kandydatów startujących w tegorocznych wyborach parlamentarnych. Przez dwa tygodnie proponujemy słuchaczom godzinne debaty z przedstawicielami komitetów, które wystawiają swoich kandydatów w najbliższych wyborach. 
Pierwsza część dostępna będzie na antenie głównej Radia Opole, na stronie internetowej, na platformie YouTube oraz w mediach społecznościowych. Całość debat będzie też do obejrzenia i wysłuchania na stronie internetowej Radia Opole.

Program poprowadzą publicyści Radia Opole Ireneusz Prochera i Daniel Klimczak.

Pierwsza debata - dzisiaj (02.10) po godzinie 17:05.

A oto tematy, które będą poruszane:

Debata - poniedziałek (02.10)

W jakim stanie jest nasza gospodarka, co dziś jest jej największym problemem i jak go rozwiązać? Co zrobić, by pensje i poziom życia rósł, ale przedsiębiorcy byli zadowoleni?
Jaki pomysł na polską gospodarkę mają partie startujące w wyborach?

Debata - wtorek (03.10)

Jak chronić środowisko naturalne, a równocześnie rozwijać gospodarkę? Czy poddawać się polityce klimatycznej realizowanej przez Unię Europejską? Czy wspierać OZE kosztem węgla? Kiedy wygaszać tradycyjne elektrownie i kopalnie?

Debata - środa (04.10)

Ochrona zdrowia i system wsparcia socjalnego. Co zrobić, by pacjenci byli zadowoleni z jakości opieki w polskich przychodniach i szpitalach? Skąd wziąć personel? Jak skrócić kolejki? Co z programami w rodzaju 800+, 13. i 14. emerytura.

Debata - czwartek (05.10)

Centralizacja czy decentralizacja państwa? Czy państwo powinno być wzmacniane kosztem samorządów? Jak powinna wyglądać współpraca rządu z samorządem i w jakim stopniu władze centralne powinny kontrolować/wpływać na decyzje podejmowane przez samorządy?

Debata - piątek (06.10)

Bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne państwa. Czy Polska powinna stawiać na armię czy na sojusze? Armia zawodowa czy z poboru? Czy jest potrzeba wzmacniania także policji, straży i innych służb?

Zobacz także

436437438439440441442
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »