Wspólną wystawę i wspólne projekty będą realizować Radio Opole i Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu w ramach 60-lecia Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Prezes naszej rozgłośni i dyrektor muzeum podpisali dziś (16.02) porozumienie w tej sprawie.
- Radio Opole to rozgłośnia, która towarzyszy temu festiwalowi od jego pierwszej odsłony - mówi Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. - Ta okazja od sześciu dekad naszego festiwalu jest o tyle ważna, że obiecaliśmy sobie pomóc, wymieniać się różnymi materiałami i wiedzą, bo myślę, że nikt nie ma takiego bogactwa, jakie znajduje się w Radiu Opole. A myślę tutaj o archiwalnych nagraniach, które np. wyszły niedawno na pięknej płycie "Opole 63". To jest super, bo dzięki temu ludzie mogą poczuć klimat tamtych czasów.
- Chcemy zaprezentować udział Radia Opole w organizacji KFPP, to, co robiliśmy przez ostatnie 60 lat - mówi Piotr Wojtowicz, prezes Radia Opole. - Uważam, że musimy się pokazać, szczególnie w takim miejscu, jakim jest Muzeum Polskiej Piosenki. Musimy pokazywać, że Radio Opole współorganizowało ten festiwal nie tylko od strony artystycznej, ale także od strony technicznej. Organizujemy wystawę w Muzeum Polskiej Piosenki, która ma pokazać, jaki był udział naszego radia, Radia Opole w samym festiwalu. Jeżeli ktoś z państwa ma jeszcze w domu pamiątki związane z festiwalami, które odbywały się w dawnych czasach, prosimy o przekazanie ich na wystawę. Podpiszemy specjalne protokoły i później oczywiście je zwrócimy.
- Zależy nam, żeby pokazać, że Radio Opole i nasi starsi pracownicy dokonali rzeczy wielkich, jeżeli chodzi o muzykę i kulturę Polski. Bo uczestniczyliśmy w jednym z takich wydarzeń, które trwa już 60 lat - dodaje prezes Radio Opole Piotr Wojtowicz.