Zmarł Witold Nowicki. W 1989 roku objął stanowisko redaktora naczelnego po Stanisławie Racławickim. Po przekształceniu w spółkę pełnił funkcję prezesa radia. Wcześniej Witold Nowicki kierował redakcją publicystyki.
- To bardzo ważna postać w mojej karierze zawodowej, bo to Witold Nowicki przyjmował mnie na staż do Radia Opole - mówi Piotr Moc, obecny prezes i redaktor naczelny Radia Opole. - Wcześniej przed stażem wraz z Alicją Andruszkiewicz, Januszem Sanockim i Kazimierzem Kobiałko tworzyliśmy Radio Solidarność na potrzeby wyborów w 1989 roku. Potem był staż w 1991 roku. Był to wybitny reportażysta. Dobry, ale surowy szef.
- Witold Nowicki służył dobrymi radami - wspomina Piotr Moc. - Bardzo chciałem pojechać na Światowe Dni Młodzieży do Częstochowy z udziałem ojca świętego Jana Pawła II. I poprosiłem właśnie redaktora naczelnego Witolda Nowickiego o możliwość akredytowania mnie w Częstochowie. On odpowiedział mi: "Po co Ci młody człowieku akredytacja? Jedź do ludzi, jedź do pielgrzymów . Nagrywaj to, co słyszysz i widzisz. A akredytowanych dziennikarzy zostaw, bo oni będą mniej widzieli i słyszeli od Ciebie. Te słowa, które wtedy mi powiedział, właściwie towarzyszą mi do dziś.
Dodajmy, że to za kadencji Witolda Nowickiego w 1992 roku Radio Opole zmieniło swoją siedzibę z ul. Piastowskiej na Strzelców Bytomskich 8.