Radio Opole » Stolica Opole (DAB+) » Informacje z Opola

Informacje z Opola

2022-01-05, 19:15 Autor: Piotr Wójtowicz

Skomplikowane skrzyżowanie przy centrum przesiadkowym Opole Wschodnie. "Organizacja ruchu jest przemyślana, trzeba patrzeć na znaki"

Centrum Przesiadkowe Opole Wschodnie
Kierowcy w Opolu korzystają już z przebudowanego skrzyżowania na styku ulic Oleskiej z Batalionów Chłopskich, czyli w rejonie centrum przesiadkowego Opole Wschodnie. Nowe rozwiązanie komunikacyjne umożliwiło bezkolizyjny przejazd między Zaodrzem a ulicą Plebiscytową, natomiast by wyjechać z centrum w stronę Kluczborka i Zaodrza, kierowcy muszą pokonać kilka skrzyżowań regulowanych sygnalizacją.
Rzecznik urzędu miasta Adam Leszczyński podkreśla, że taka organizacja ruchu jest przemyślana, a wjeżdżając na skrzyżowanie na poziomie (zero), należy poruszać się na zasadzie ronda. - Mimo, że oznakowanie nie wskazuje, że jest to skrzyżowanie o ruchu okrężnym, to mamy oznakowanie pionowe i poziome, które pozwala nam zająć odpowiednią pozycję - dodaje.

Jak przyznał, wielu kierowców może mieć problem z rozszyfrowaniem kierunku Niemodlin, Wrocław, A4 czy osiedle Armii Krajowej. Generalnie wiemy, że przez pierwsze kilka tygodni kierowcy będą uczyli się obecnej organizacji ruchu, dlatego tu apel do kierowców, aby się nie bali. Warto wsiąść w samochód i po godzinach szczytu przejechać się i zapoznać z obecna organizacją.

Jeden z zapytanych o opinię kierowców powiedział: - Samo rozwiązanie komunikacyjne jest nowatorskie, ale trochę przekombinowane. Osoby, które prowadzą pojazdy, mają problemy z wyjazdem, ponieważ poruszanie się na poziomie zero wymaga koncentracji, natomiast praktyka pokazuje, że ludzie często nie patrzą na znaki. Szczególnie niefortunna komunikacja jest na odcinku północ - południe. Teraz, by z Oleskiej wyjechać w kierunku Kluczborka, musimy dotrzeć do ulicy Rataja, następnie pokombinować i nie będę zdziwiony kiedy usłyszę, że to rozwiązanie nie jest trafionym - ocenił.

Kolejna z zapytanych osób uzupełniła: - Nie jestem kierowcą, ale jako rowerzysta dodam, że powstały w tym miejscu ścieżki rowerowe, co ułatwiło przejazd w kierunku Zaodrza.

Celem inwestycji o nazwie centrum przesiadkowe Opole Wschodnie, było wyprowadzenie ruchu z centrum miasta. W ramach inwestycji, przy budynkach Uniwersytetu Opolskiego, powstaną co najmniej 4 przystanki, a po drugiej stronie, czyli w rejonie stadionu Odry Opole miejsca parkingowe. Aby dotrzeć z jednego miejsca do drugiego, pieszy będzie musiał pokonać kilka przejść regulowanych sygnalizacją.

Inwestycja warta 150 mln złotych (85 procent to dotacja unijna) rozpoczęła się pod koniec 2018 roku. Wówczas zapewniano, że nowym skrzyżowaniem przejedziemy jesienią 2020 roku. Ten termin nie został dotrzymany, a potem urząd miasta podawał kolejne daty. Na początku ubiegłego roku usłyszeliśmy, że przecięcie wstęgi nastąpi po wakacjach, jednak i ten termin zmieniono na koniec grudnia 2021 roku.
Adam Leszczyński
Sonda

Zobacz także

2022-02-01, godz. 18:48, Sport i turystyka Unia Opole przegrała z Golem Częstochowa Futsalistki Unii Opole przegrały 2:3 z Golem Częstochowa w ramach rozgrywek 1. Ligi kobiet. Unia prowadziła po pierwszej połowie spotkania 2:1. Prowadzenia nie udało się jednak utrzymać do końca meczu i to częstochowianki zapewniły… » więcej 2022-02-01, godz. 16:45, Wiadomości z regionu Skradł puszkę WOŚP, w której było blisko 600 złotych. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia Opolscy policjanci zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który w sobotę (29.01) wszedł do jednego ze sklepów w centrum Opola i ukradł puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Złodziej wykorzystując nieuwagę ekspedientki, skradł… » więcej 2022-02-01, godz. 15:15, Wiadomości z regionu Podczas ferii spędzanych poza domem możemy skorzystać z różnych form pomocy medycznej Na Opolszczyźnie trwają ferie. Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia przypomina, że w przypadku nieszczęśliwego wypadku lub choroby, z lekarzem lub pielęgniarką można kontaktować się między innymi pod bezpłatnym numerem… » więcej 2022-01-31, godz. 18:05, Gospodarka 9,5 tysiąca złotych na podniesienie kwalifikacji. Nowa oferta OCRG Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki oferuje do 9,5 tyś. złotych na podwyższenie kwalifikacji. Dotacja przyznawana jest na przykład na studia podyplomowe, kursy prawa jazdy czy przekwalifikowanie na spawacza. Z unijnej pomocy od dziś (31.01)… » więcej 2022-01-31, godz. 15:40, Wiadomości z regionu W sztabach WOŚP trwa liczenie pieniędzy. W Opolu uzbierano 380 tys. złotych Choć 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami, to w wielu sztabach nadal trwa liczenie pieniędzy i prowadzone są aukcje internetowe. W stolicy regionu udało się zebrać blisko 380 tysięcy złotych. » więcej
1045104610471048104910501051
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »