Radio Opole » Stolica Opole (DAB+) » Informacje z Opola

Informacje z Opola

2021-12-02, 07:30 Autor: Witold Wośtak

Sosna, jodła czy świerk? Nadleśnictwo Opole przygotowuje świąteczne drzewka. Ceny będą niższe niż rok temu

Żywe choinki w Nadleśnictwie Opole [fot. Katarzyna Doros]
Żywe choinki w Nadleśnictwie Opole [fot. Katarzyna Doros]
Wybór odpowiedniej choinki to jeden z najważniejszych przedświątecznych rytuałów [fot. Mariusz Chałupnik]
Wybór odpowiedniej choinki to jeden z najważniejszych przedświątecznych rytuałów [fot. Mariusz Chałupnik]
Nadleśnictwo Opole przygotowuje się do sprzedaży świątecznych choinek. Do wyboru będzie między innymi sosna zwyczajna, sosna czarna, świerk zwyczajny, świerk srebrzysty i jodła pospolita. Co ciekawe, ceny będą niższe niż rok temu.
Jacek Boczar, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Opole przekonuje, że warto wybrać choinkę ciętą jako najbardziej ekologiczną i z lokalnej plantacji.

- Najlepiej sprzedają się u nas jodły i świerki, a nieco ustępują im sosny - dodaje.

- Często wybierana i dostępna u nas jest rodzima jodła pospolita. Ona zawsze wygląda okazale, natomiast nie pachnie już tak pięknie jak sosny czy świerki. Co ważne, przy sosnach jest dużo łatwiej posprzątać. Nawet igły, które odpadły, można spokojnie wziąć w ręce i wyrzucić. U świerka sprawa jest nieco trudniejsza.

Sprzedaż choinek rozpocznie się w piątek 10 grudnia na plantacji przy leśniczówce w Dąbrowie.

- 18 i 19 grudnia w Dąbrowie zorganizujemy choinkobranie. Będzie można przyjechać całą rodziną, wybrać się na plantację, znaleźć najpiękniejsze dla siebie drzewko i własnoręcznie je wyciąć. Będziemy również prowadzić sprzedaż przed siedzibą Nadleśnictwa Opole przy ulicy Groszowickiej 10 w ostatnim tygodniu przed Bożym Narodzeniem - dodaje Jacek Boczar.

Nadleśnictwo Opole przygotuje do sprzedaży kilkaset choinek.
Jacek Boczar 1
Jacek Boczar 2

Zobacz także

2021-12-14, godz. 09:20, Wiadomości z regionu "Potrzebujemy przewietrzyć Opole". Smog daje się we znaki w stolicy województwa i w całym regionie - Na stopień zanieczyszczenia powietrza duży wpływ ma pogoda. Wieczorna i poranna mżawka pomogła oczyścić powietrze w regionie - mówił w Porannej Loży Radiowej Sebastian Smoliński, z-ca naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska i… » więcej 2021-12-13, godz. 18:45, Wiadomości z regionu "To oddanie hołdu tym, którzy walczyli o wolny kraj". W OUW otwarto wystawę upamiętniającą 40. rocznicę ogłoszenia stanu wojennego [FILM, ZDJĘCIA] Archiwalne zdjęcia oraz unikatowe - po raz pierwszy zaprezentowane publicznie, wykonane przez opozycjonistów podziemia antykomunistycznego obrazy, posiadane przez nich nielegalne matryce, czy też obszerna korespondencja z tamtego okresu… » więcej 2021-12-13, godz. 17:45, Wiadomości z regionu "Raport trafi do NIK". Opolscy parlamentarzyści KO podsumowują kontrolę w OUW Niegospodarne wydatkowanie publicznych pieniędzy i złe przygotowanie regionu do poradzenia sobie z drugą falą pandemii - to główne zarzuty, które posłowie Witold Zembaczyński i Tomasz Kostuś przedstawili w raporcie podsumowującym… » więcej 2021-12-13, godz. 17:06, Wiadomości z regionu "Pamiętajmy o tych, którzy ponieśli ofiarę w walce z reżimem". Wojewoda odwiedził symboliczne dla antykomunistycznej opozycji miejsca w Opolu Sławomir Kłosowski złożył kwiaty w trzech ważnych miejscach dla opozycji antykomunistycznej w Opolu. Tym samym w 40. rocznicę ogłoszenia stanu wojennego w Polsce wojewoda opolski uczcił tych, którzy walczyli z reżimem. » więcej 2021-12-13, godz. 16:45, Wiadomości z regionu Ponad 800 osób na kwarantannie, czyli nowe przypadki koronawirusa w przedszkolach i szkołach w Opolu 23 nowe przypadki koronawirusa potwierdzono w 18 placówkach edukacyjnych Opola. To 4 przedszkola, 9 szkół podstawowych i 5 ponadpodstawowych. » więcej
1084108510861087108810891090
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »