Wybory Parlamentarne 2015
Radio Opole » Wybory Parlamentarne 2015 » Wybory Parlamentarne 2015

Wybory Parlamentarne 2015

2015-10-21, 14:30 Autor: Witold Wośtak

Kłosowski zapowiada interwencję w sprawie rolników. "Zostali oszukani"

Sławomir Kłosowski i Tomasz Ognisty [fot. Witold Wośtak]
Sławomir Kłosowski i Tomasz Ognisty [fot. Witold Wośtak]
Sławomir Kłosowski zapowiada interwencję w sprawie wysokości dopłat do uprawy roślin wysokobiałkowych. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu spotkał się z głubczyckimi rolnikami, którzy czują się oszukani przez Marka Sawickiego, ministra rolnictwa.
Podczas specjalnych spotkań rolnicy mieli być namawiani do uprawy fasoli, bobu, grochu czy soi w zamian za dopłatę 1015 złotych do każdego hektara. Dwa tygodnie temu okazało się jednak, że ministerstwo dopłaci jedynie 422 złote. - Oni mają prawo czuć się oszukani i dobrze, że chcą walczyć o swoje - komentuje Kłosowski.

- W tej chwili czekam na sygnały od wszystkich poszkodowanych rolników albo tych, którzy czują się oszukani. Moje biuro poselskie jest do dyspozycji rolników i będę wsłuchiwać się w ich głos. Chodzi o dojście do wspólnego mianownika, czyli stwierdzenie, ile upraw jest obsianych. Wtedy będę mógł zareagować - mówi.

Tomasz Ognisty, przewodniczący Solidarności Rolników Indywidualnych z Głubczyc, zwraca uwagę, że rolnicy byli kuszeni podwójnie, a teraz potwierdzają się słowa ministra Sawickiego. - Mówił, że nie porozmawia z frajerami, a my wyszliśmy właśnie na frajerów - ocenia radny powiatowy z ramienia PiS.

- Rolnicy byli kuszeni z jednej strony wysoką dopłatą do każdego hektara, a z drugiej strony w grę wchodziło zazielenienie gospodarstwa. Kiedy ktoś przeznaczył na uprawę roślin wysokobiałkowych 5 procent ziemi, był zwolniony z obowiązku zazielenienia. To była atrakcyjna sprawa również ze względów ekonomicznych - tłumaczy.

Ognisty dodaje, że w ubiegłym roku za każdy hektar roślin wysokobiałkowych dopłacono po 1200 złotych.
Sławomir Kłosowski
Tomasz Ognisty

Zobacz także

2015-08-11, godz. 11:03, Wiadomości z regionu Przed nami dwie kampanie: referendalna i wyborcza – kto może je prowadzić? - Każdy z nas może prowadzić kampanię referendalną, inaczej jest w przypadku kampanii wyborczej do parlamentu - powiedział Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego. - Ustawa o referendum określa te kwestie… » więcej 2015-08-11, godz. 09:16, Poranna rozmowa Radia Opole Kampania referendalna a kampania wyborcza do parlamentu - Dziś komisarz wyborczy stwierdzi wygaśnięcie mandatu wójt Polskiej Cerekwi, przedterminowe wybory odbędą się w ciągu trzech miesięcy - powiedział w rozmowie 'W cztery oczy' Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajowego… » więcej 2015-08-10, godz. 14:35, Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa Piotr Woźniak o tym, dlaczego na pierwszym miejscu kandydatów lewicy do Sejmu jest ekolożka z Wrocławia a nie Tomasz Garbowski - Koalicja ma swoją cenę - tak Piotr Woźniak, lider opolskich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej, skomentował fakt, że na pierwszym miejscu opolskich kandydatów Zjednoczonej Lewicy do Sejmu nieoczekiwanie znalazła się Małgorzata… » więcej 2015-08-10, godz. 14:34, Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa Patryk Jaki krótko o wyborach parlamentarnych i dłuuugo o tym, że pracownicy ECO nie powinni się bać władz Opola a zwłaszcza Janusza Kowalskiego - Jako osoba zaangażowana w rozmowy wyborcze na najwyższym szczeblu mogę zapewnić, że rozmowy o listach prawicy idą bardzo spraw nie - przekonywał w Loży Radiowej poseł Solidarnej Polski Patryk Jaki, dodając, że sam będzie miał… » więcej 2015-08-10, godz. 10:01, Wiadomości z regionu Kępiński: Startuję do Senatu z własnego komitetu, ale pozostaję w SLD - To na razie przymiarka, jeszcze nic nie jest przesądzone - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” poseł SLD Adam Kępiński pytany o przyznanie przez radę krajową pierwszego miejsca na opolskiej liście Zjednoczonej Lewicy… » więcej
58596061626364
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »