Radio Opole » Reklama » Studio M
2010-12-13, 12:10 Autor: Radio Opole

Kolejna płyta nagrana w Studiu M

Okazuje się, że marzenia można zawsze zrealizować, nawet te zapomniane. Dowód na to, w postaci gotowego materiału do wydania płyty, dostarczyli nam Józef Kotyś i jego córka Daria. Debiutancka płyta rodzinnego duetu będzie nosić tytuł „Zapomniane marzenia” i pojawi się na rynku w pierwszej połowie 2011 roku.

Józef Kotyś nagrał płytę w Studiu M (fot. Wanda Kownacka / AFRO)Projekt „Zapomniane marzenia” po wielu latach spełnia moje ambicje, choć nie ukrywam, że nie wszystkie. Mam nadzieję, że pomimo pospiesznej produkcji, ten krążek znajdzie przynajmniej paru wiernych odbiorców. Każdy z nas chciał kiedyś zrobić coś nietuzinkowego – mówi Józef Kotyś.

Wszystko zaczęło się na początku 2010 roku, kiedy pojawił się pomysł zarejestrowania kilku utworów w Studiu M Radia Opole. Józef Kotyś musiał wybrać konwencję artystyczną. Ostatecznie zdecydował się na wariant akustyczny, uzupełniając go instrumentami klawiszowymi. Znaczący wkład w aranżacje większości utworów ma nauczyciel muzyki z Opola, Kazimierz Knapik, który z wielką wyobraźnią rozpisał na nuty partie instrumentów smyczkowych. Dźwiękami wypełnili je, na co dzień występujący w Filharmonii Opolskiej, Agata Gawin-Gluza (wiolonczela) i Dariusz Wołczyk (altówka). Na gitarze basowej zagrał Tomasz Kiepura z Częstochowy, a na gitarze akustycznej - Mariusz Lewicz z Głuchołaz, z którym Józef Kotyś kiedyś występował w zespole Apex. Na instrumentach klawiszowych zagrał młody muzyk, Ryszard Ziaja ze Staniszcz Wielkich, a o stronę wokalną zadbał Józef Kotyś, przy znaczącym wsparciu córki - Darii. Do zmagań z mikrofonem wokalistów przygotowała Beata Pałka z Opola.

W marcu 2010 roku rozpoczęła się sesja nagraniowa, a równolegle Józef Kotyś pisał teksty i muzykę do kolejnych utworów. Ostatnia kompozycja - "Święta Anna" - powstała na początku kwietnia. Ostatecznie, zamiast kilku, powstało dwanaście piosenek, czyli materiał na płytę długogrającą, którą zrealizował Arkadiusz Czyżewski, muzyk jazzowy i pracownik Radia Opole.

Już dziś fragmenty niektórych utworów z płyty "Zapomniane marzenia" można odsłuchać na profilu wykonawcy w serwisie myspace, pod adresem: www.myspace.com/kotysjosdar.

Zobacz także

2018-06-13, godz. 10:00, Patronaty - polecamy Dizzy Boyz Brass Band z koncertem w Studiu M » więcej 2018-05-30, godz. 07:30, Kultura i rozrywka Studio muzyczne Radia Opole nosi imię SBB [FILM, ZDJĘCIA] Studiu M Radia Opole nadano imię grupy SBB. Uroczystości towarzyszył pokaz teledysku z koncertu, który 13. marca odbył się w Filharmonii Opolskiej. Był także tort, którym artyści wraz z pracownikami radia uczcili to wydarzenie. Lider grup ... » więcej 2018-05-27, godz. 21:22, Kultura i rozrywka Zwiedzali kraje i poznawali ich kulturę. Za nami kolejna edycja "Radiowej podróży po oceanie dźwięków" Podróżowali zaczarowanym pociągiem i poznali kulturę różnych krajów. Zakończyła się 4. edycja projektu 'Radiowa podróż po oceanie dźwięków'. Uczestnicy odebrali dyplomy i nagrania, w których brali udział. » więcej 2018-05-25, godz. 23:00, Wiadomości z regionu Teresa Drozda kolejnym gościem spotkania z cyklu "MOST - kultura czeska w Studiu M" [FILM, ZDJĘCIA] Teresa Drozda, dziennikarka radiowa, znana m.in. z audycji „Gitarą i piórem” nadawanej od ponad 20 lat na antenie radiowej Trójki była gościem kolejnego spotkania z cyklu 'MOST - kultura czeska w Studiu M' Radia Opole. » więcej 2018-05-20, godz. 19:23, Kultura i rozrywka Zaśpiewali opolską gwarą. Grzegorz Płonka z zespołem wystąpił w Studiu M Radia Opole [FILM, FOTO] Zaśpiewali dla opolskiej ziemi. W Studiu M Radia Opole zabrzmiały dzisiaj (20.05) utwory regionalne i powstańcze wykonane przez Grzegorza Płonkę i jego zespół. » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »