Radio Opole » Reklama » Studio M im. SBB
2012-11-17, 09:48 Autor: Radio Opole

Dni Otwarte w Radiu Opole - zobacz zdjęcia i film

W opolskiej rozgłośni przez 2 dni (17-18.11) można zobaczyć pracę radiowców "od kuchni". Sławomir Krzewiński, dyrektor do spraw technicznych Radia Opole, podkreśla, że podczas Dni Otwartych można zajrzeć do takich miejsc, do których prawa wstępu nie mają nawet wszyscy pracownicy. – Oprócz tego można zobaczyć praktycznie wszystkie studia nagraniowe i "reżyserki", dowiedzieć się, jak montowany jest dźwięk i co można z nim zrobić – wyjaśnia.

Pierwszym przystankiem było legendarne Studio M. Tam odwiedzający mogli przyjrzeć się, jak wygląda nagranie na przykład kwartetu smyczkowego z chórem:

Tysiące metrów taśm radiowych oraz płyt CD - zbiory gromadzone od 60 lat zrobiły spore wrażenie na odwiedzających Radio Opole. Po fonotece gości oprowadzała Halina Żak, specjalista ds. zasobów dźwiękowych, a był tam także redaktor Donat Przybylski:

Do newsroomu, czyli redakcji informacji, naszych gości przyprowadził redaktor Wiesław Kolbusz, witał ich wydawca tygodnia Marek Świercz, a o montowaniu dzienników opowiadał edytor wiadomości Krzysztof Rapp:

Jedną z grup słuchaczy oprowadzał redaktor Ireneusz Prochera, a w Studiu D nagrywał realizator dźwięku Arkadiusz Czyżewski:

Jedną z atrakcji była wizyta w studiu, z którego nadawany jest program na żywo. Nasi kolejni goście dotarli na miejsce chwilę przed prezentacją wiadomości. O tym, co działo się na miejscu, opowiadali redaktor Janusz Maćkowiak oraz Sławomir Krzewiński, szef działu technicznego:

Kolejny punkt wędrówki po rozgłośni to "reżyserka", do której naszych zwiedzających zaprowadził redaktor Donat Przybylski. Była okazja, by zobaczyć na własne oczy, jak swój program na żywo prowadzi redaktor Tomasz Zacharewicz.

Nasi młodsi goście mogli zasiąść przed konsoletą i spróbować swoich sił. O możliwościach Studia A opowiadał im Tomasz Turba z działu technicznego:

Trzy mobilne studia Radia Opole, czyli redakcja na czterech kółkach - to ostatni punkt w programie zwiedzania. Na koniec goście zeszli na parking rozgłośni, by tam posłuchać opowieści Józefa Środy i Pawła Oliwy, naszych realizatorów technicznych:

Odwiedziny w Radiu Opole są oczywiście darmowe, a nasi goście na koniec wizyty otrzymują prezenty.

Zobacz, jak Arkadiusz Czyżewski zdradza tajniki swojej pracy:

Dowiedz się, jak "60 lat minęło".
Poznaj "60 lat z muzyką".

Adam Wołek/Katarzyna Zawadzka/Liliana Trelowska/Piotr Wrona (oprac. BO)

Zobacz także

2011-02-17, godz. 14:46, Wiadomości z regionu Radio Opole dla Hospicjum Opolskiego Z samych tylko benefisów w Studiu M zebraliśmy 6,5 tysiąca zł na rzecz Hospicjum Opolskiego. - Symboliczne cegiełki z podpisami ofiarodawców będą nam przypominać o wszystkich, którzy przyczynili się do budowy hospicjum - mówi ksiądz… » więcej 2011-02-15, godz. 12:19, Kultura i rozrywka Rybiński o festiwalu: Potrzebne jest porozumienie - Nie wyobrażam sobie, by festiwal nie odbył się w Opolu - powiedział Andrzej Rybiński, zapytany o zamieszanie związane z organizacją Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Kilka dni temu informowaliśmy o wypowiedzeniu przez TVP warunków… » więcej 2011-02-15, godz. 09:33, Kultura i rozrywka Andrzej Rybiński nie liczy godzin i lat Andrzej Rybiński, popularny polski muzyk znany między innymi z zespołu Dwa Plus Jeden czy współpracy z Edytą Geppert oraz Zdzisławą Sośnicką zaprezentował podczas swojego koncertu w legendarnym Studiu M największe przeboje jak… » więcej 2011-02-11, godz. 19:22, Kultura i rozrywka Recital Andrzeja Rybińskiego w Studiu M Radia Opole Na wyjątkowy wieczór walentynkowy zaprasza Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. W Studiu M Radia Opole wystąpi dziś (14.02) Andrzej Rybiński, znany polski piosenkarz, gitarzysta i kompozytor. Recital zorganizowano w ramach cyklu 'Piosenka… » więcej 2011-02-08, godz. 14:30, Wiadomości z regionu Anna Panas w oczach przyjaciół Bohaterką Benefisu, który odbył się 7 lutego w Studiu M Radia Opole była Anna Panas. Obecni byli także jej przyjaciele m.in.: Trio Andrzeja Jagodzińskiego, Jarosław Wasik czy Michał Bajor, który wspominał wspólną pracę z kilku… » więcej
101102103104105106107
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »