Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-27, 08:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

"Ogromne wyróżnienie i prestiż". Szpital ginekologiczny w Opolu otrzymał certyfikat za jakość funkcjonowania

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu[fot.M.Matuszkiewicz]
Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu[fot.M.Matuszkiewicz]
Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w maju przeszło pozytywnie kontrolę i otrzymało akredytację za jakość świadczonych usług i funkcjonowanie placówki.
Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu uzyskało certyfikat akredytacyjny przyznawany przez Ministerstwo Zdrowia. Dokument jest potwierdzeniem spełnienia wszystkich wymagań obowiązujących w lecznictwie szpitalnym.

- Aby otrzymać dokument musieliśmy przejść kontrolę w maju. Podczas niej sprawdzana była dokumentacja, sposób zarządzania i funkcjonowania szpitala, ale nie tylko to było brane pod uwagę - mówi Iwona Nawrot-Szczepanik, rzecznik prasowy Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. -Przeprowadzała rozmowy zarówno z pracownikami, jak i pacjentami. Jakość świadczonych usług była sprawdzona wieloaspektowa, we wszystkich możliwych konfiguracjach. Całą tą akredytację przeszliśmy pozytywnie.

Obecnie tylko 218 szpitali na 1000 posiada taki certyfikat. Oprócz prestiżu daje on także większe możliwości finansowania placówki. Ponadto szpital w ramach podnoszenia standardów i jakości świadczonych usług przeszedł projekt "Dobre relacje z pacjentem".

- Polegał przede wszystkim na przeprowadzaniu licznych szkoleń dotyczących zwiększania świadomości i budowania partnerskich relacji z pacjentami oraz umiejętność komunikacyjnych personelu medycznego -mówi Iwona Nawrot-Szczepanik, rzecznik prasowy Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

Szpital na bieżąco stara się monitorować opinie pacjentek, w tym celu proponuje im udział w ankietach.
Iwona Nawrot-Szczepanik
Iwona Nawrot-Szczepanik

Wiadomości z regionu

2021-06-15, godz. 08:30 W Nysie można już korzystać z rzecznej przystani łódkowej. Inicjatywa starostwa dostarczy frajdy nawet niedoświadczonym… Ponownie można korzystać z nyskiej przystani łódkowej. Tamtejszemu starostwu udało się reaktywować tę formę rekreacji po dwóch latach przerwy. » więcej 2021-06-15, godz. 07:45 Brzeg chce podświetlać swoje najcenniejsze zabytki. Na początek iluminacji doczekał się ratusz oraz magistrat Brzeski ratusz ma nową iluminację. Wczoraj (14.06) w nocy oficjalnie uruchomiono podświetlenie renesansowego obiektu, co stanowi zwieńczenie rozpoczętego… » więcej 2021-06-14, godz. 20:30 Raport dnia: Pandemia wyhamowuje? Kolejny spadek liczby zakażeń 5 osób w regionie i 140 w kraju. Tak przedstawia się statystyka minionej doby zachorowań na COVID-19. Dane przekazało Ministerstwo Zdrowia. » więcej 2021-06-14, godz. 20:30 Neurologia w kędzierzyńskim szpitalu znów przyjmuje pacjentów bez COVID-19 Jak informuje szpital na portalu społecznościowym od dziś (14.06) wraca do dyspozycji pacjentów niezakażonych wirusem SARS-CoV-2 Oddział Neurologii wraz… » więcej 2021-06-14, godz. 19:15 Coraz częściej pacjentami Opolskiego Centrum Onkologii są osoby przed 50. rokiem życia Coraz częściej do Opolskiego Centrum Onkologii trafiają pacjenci przed 50. rokiem życia. Barbara Radecka, ordynator oddziału onkologii klinicznej w OCO zwraca… » więcej 2021-06-14, godz. 19:00 Do Opola w 25 minut. Po kilkudziesięciu latach starań Goszczowice otrzymały kolejowe połączenie z Opolem i Nysą Uruchomiono stację kolejową Goszczowice. Po wielu latach starań pociągi relacji Nysa - Opole wreszcie zatrzymują się na tej malutkiej stacji, skąd droga… » więcej 2021-06-14, godz. 18:45 Śluzy po remoncie. Kolejny krok w stronę wykorzystania potencjału Odry wykonany [FILM, ZDJĘCIA] Zakończył się wart 70 milionów złotych remont śluz odrzańskich w Sławięcicach i w Nowej Wsi w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Był to pierwszy taki… » więcej 2021-06-14, godz. 17:43 Opolanie są dobrej myśli przed meczem Polski ze Słowacją Opolscy kibice optymistami. O 18.00 startuje pierwszy mecz reprezentacji Polski na Euro 2020. Przeciwnikiem niżej notowana Słowacja, która ma jednak patent… » więcej 2021-06-14, godz. 17:15 "Krew potrzebna jest każdego dnia". Na całym świecie obchodzony jest dzisiaj dzień krwiodawstwa Ratuje życie, pomaga w leczeniu i jest najcenniejszym darem, jaki możemy przekazać drugiemu człowiekowi. Mowa o krwi, bo dziś (14.06) przypada Światowy Dzień… » więcej 2021-06-14, godz. 15:15 Coraz więcej dzieci jest uzależnionych od sieci. Hejt wciąż trzyma się mocno Rośnie liczba nastolatków uzależnionych od internetu, którzy pomocy szukają w Miejskim Ośrodku Interwencji Kryzysowej Opolu. Specjaliści wskazują, że… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »