Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Co dalej z trójką dzieci, które zostały odebrane…
2023-03-27, 14:12 Autor: Agnieszka Stefaniak/Joanna Gerlich

Co dalej z trójką dzieci, które zostały odebrane rodzicom, a teraz mają być zabrane od dziadków?

[fot. Envato]
[fot. Envato]
W trybie natychmiastowym wnuki pary seniorów z Krapkowic mają trafić do rodzinnego domu dziecka. Taką decyzję podjął niedawno sąd w Strzelcach Opolskich. Pani Sylwia i pan Mieczysław od blisko 2 lat zajmują się wychowaniem trójki dzieci. Dziś dziewczynki mają 6 i 10 lat, a chłopczyk 8. Dziadkowie zrobili wszystko co mogli, by stworzyć rodzeństwu odpowiednie warunki do życia. Są zbulwersowani decyzją sądu i absolutnie się z nią nie zgadzają.
Nasza reporterka Joanna Gerlich rozmawiała z rodzeństwem. Jak się okazuje, mimo trudnej sytuacji w domu to całkiem pogodne i energiczne dzieci.
Dzieci
- Jak tylko zabrano dzieci naszej córce i zięciowi i ograniczono prawa rodzicielskie, razem z żoną wzięliśmy sprawy w swoje ręce - mówi pan Mieczysław. Dziadkowie przygarnęli swoje wnuki, bo nie chcieli, żeby trafiły do domu dziecka lub rodziny zastępczej.
Pan Mieczysław
Pani Sylwia nie ukrywa, że była w szoku, jak dowiedziała się, że decyzją sądu jej wnuki mają trafić do innej rodziny zastępczej.
Pani Sylwia
- Sąd uznał, że dobro dzieci wymaga w tej chwili zmiany dotychczasowego sposobu wykonywania pieczy nad dziećmi i umieszczenia ich w trybie natychmiastowym w rodzinnym domu dziecka - wyjaśnia sędzia Tomasz Mikołajczyk.
Tomasz Mikołajczyk
Dziadkowie twierdzą, że zależy im na wnukach i dzięki nim przeżywają drugą młodość.
Dziadkowie
12

Zobacz także

2023-09-13, godz. 14:20 "Barka" może zatonąć, remont w stoczni jest niezbędny [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audycji [ZDJĘCIA] - Najważniejsze na świecie dobro pochodzi od nas i jest w nas samych - tak podsumowuje sens swojej ponad 50-letniej pracy z młodzieżą harcmistrz Maria Markuszewska… » więcej 2023-09-12, godz. 13:30 "Ta historia czeka na uzupełnienie". Szukamy śladów "Dziuni" [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audycji Czy ktoś ze słuchaczy Radia Opole pamięta "Dziunię"? Z redakcją interwencji nawiązała kontakt wolontariuszka Muzeum Powstania Warszawskiego, która szuka… » więcej 2023-09-11, godz. 17:58 Za czy przeciw? Debata w Radiu Opole o planie budowy spalarni w opolskich Groszowicach [INTERWENCJA] Przeciwnicy i zwolennicy budowy przy ul. Podmiejskiej w Opolu Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów spotkali się dziś (11.09) na debacie zorganizowanej… » więcej 2023-09-08, godz. 14:27 Miały być pomidory, będzie Centrum Logistyczne? Protestujący żądają całkowitego odstąpienia od inwestycji w Świerklach… Mieszkańcy Dzielnic Świerkle, Czarnowąsy, Borki, Brzezie, Krzanowice, Wróblin oraz gmin: Dobrzeń Wielki, Łubniany i Murów - protestują przeciwko inwestycji… » więcej 2023-09-07, godz. 13:35 Obowiązki kierującego pojazdem wobec pieszych tematem interwencji Radia Opole [INTERWENCJA] Wyobraźmy sobie, że jesteśmy kierowcą auta, w oddali widzimy przejście dla pieszych i zbliżającą się do niego osobę, która zatrzymuje się pół metra… » więcej 2023-09-05, godz. 14:05 Obiecali i nic? Mieszkańcy Murowa pytają o zapowiadany transport kolejowy z tartaku [INTERWENCJA] - posłuchaj całej… "Obiecanki-cacanki, a dla nas nic!" - to fragment maila mieszkańca gminy Murów do Radia Opole po naszej informacji o zawieszeniu planów realizacji połączenia… » więcej 2023-09-04, godz. 13:25 Pasmo interwencyjne wraca po wakacyjnej przerwie. Dzwońcie, piszcie, czekamy! [INTERWENCJA] Z naszym pasmem interwencyjnym zrobiliśmy przerwę na czas wakacji, ale wakacje za nami – pasmo wraca! Kłopoty, z których trudno wybrnąć, sytuacje bez wyjścia… » więcej 2023-06-30, godz. 14:01 "Interwencja Radia Opole" - audycja w wakacje nie będzie nadawana, na antenę wróci od września. Zapraszamy na pods… Z naszym pasmem interwencyjnym robimy przerwę na czas wakacji. Audycja w lipcu i sierpniu nie będzie nadawana, na antenę wróci od września! Wróci z pewnością… » więcej 2023-06-29, godz. 14:20 Gruchnęła wiadomość o nocnym remoncie ul. Niemodlińskiej w Opolu. Czy to faktycznie konieczne? [INTERWENCJA] Co jeszcze można zrobić, by bardziej utrudnić komunikację w Opolu? Udręką jest jechać tam nawet w godzinach pracy, kiedy ruch zasadniczo powinien być mniejszy… » więcej 2023-06-28, godz. 14:30 Śmiertelne pogryzienie yorka w centrum Opola. Właścicielka domaga się sprawiedliwości [INTERWENCJA] Duży pies rasy rasy Cane Corso spacerujący bez kagańca zaatakował 4,5-letniego yorka. Do dramatycznego zdarzenie doszło w niedzielę 11 czerwca na styku ulic… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »