Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Porzucone samochody. Jak pozbyć się ich z przestrzeni…
2023-03-16, 14:55 Autor: Monika Matuszkiewicz, Jakub Biel (oprac. AL)

Porzucone samochody. Jak pozbyć się ich z przestrzeni miejskiej i czy Straż Miejska zawsze ma prawo to zrobić? [INTERWENCJA]

Porzucone samochody. Jak pozbyć się ich z przestrzeni miejskiej i czy straż miejska zawsze ma prawo to zrobić? O tym dziś w paśmie interwencyjnym [Maciej Marciński]
Porzucone samochody. Jak pozbyć się ich z przestrzeni miejskiej i czy straż miejska zawsze ma prawo to zrobić? O tym dziś w paśmie interwencyjnym [Maciej Marciński]
Od Armii Krajowej, przez Chabry, po Zaodrze - na każdym osiedlowym parkingu w Opolu znajdzie się samochód bądź samochody, po których widać, że od dłuższego czasu nie były używane. Okazuje się, że usunięcie „wraków” może być sporym problemem, o czym przekonują mieszkańcy Opola.

Dziś
(16.03) w programie interwencyjnym Radia Opole sprawdzaliśmy, jak pozbyć się porzuconych samochodów z przestrzeni miejskiej i czy straż miejska zawsze ma prawo to zrobić.
Kiedy może interweniować w sprawie wraków policja, o to zapytaliśmy oficer prasową Komendy Miejskiej Policji w Opolu Agnieszkę Nierychłę.
Agnieszka Nierychła
Po Opolu w poszukiwaniu porzuconych samochodów wybrał się nasz reporter Jakub Biel. Okazuje się, że przypadków porzuconych samochodów jest coraz więcej. Są samochody stojące latami, ale zdarzają się też sprawy załatwiane szybko. Taki przypadek dotyczył rozbitego samochodu pozostawionego przy Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Opolu przy ul. Chmielowickiej, ale niestety miejsce to upatrzyli sobie chętni pozbycia się swoich wraków, o czym opowiedziała nam Tatiana Filipkowska, dyrektor DPS.
Tatiana Filipkowska
- Porzucone samochody to jakiś horror - mówi naszemu reporterowi Jerzy Oloś, mieszkaniec osiedla Chabry. - Zabierają miejsce nam, mieszkańcom tego bloku. Administracja w ogóle nie reaguje. Na tym małym odcinku są trzy maszyny, a w całym mieście ile ich jest? Nie zgłasza się – zabieramy na strzeżony parking. Tam stoi rok, nikt nie przychodzi – do kasacji albo do licytacji.
Jerzy Oloś, mieszkaniec osiedla Chabry w Opolu
Jak wygląda procedura usunięcia porzuconego samochodu, o to zapytaliśmy zastępcę komendanta Staży Miejskiej w Opolu Beatę Szpakowską.
Beata Szpakowska
Czy zawsze jest tak, że da się usunąć porzucony samochód? Okazuje się, że nie zawsze są do tego podstawy...
Beata Szpakowska
12

Zobacz także

2023-03-31, godz. 13:47 Co poszło nie tak? Nowe centrum przesiadkowe w Nysie ze starą, dziurawą wiatą Na początku kwietnia nastąpi uroczyste otwarcie centrum przesiadkowego w Nysie. Budynek od frontu wygląda pięknie, jednak mieszkańcy Nysy alarmują Radio… » więcej 2023-03-30, godz. 13:19 Kontrowersje wokół planu budowy masztu telekomunikacyjnego w Grabowie Nadajnik telefonii komórkowej ma powstać w Grabowie w gminie Izbicko. Na razie inwestor ma jedynie wyznaczone miejsce, gdzie planuje postawić 50-metrowy maszt… » więcej 2023-03-29, godz. 13:47 ZUS odmawia choremu prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy [INTERWENCJA] Niezdolność do pracy i problem związany z pobieraniem renty – w tej sprawie telefonicznie poprosił o interwencję słuchacz Radia Opole. Pan Adam, który… » więcej 2023-03-28, godz. 13:45 Pomysły na rewitalizację opolskiego rynku zostaną na razie na papierze [INTERWENCJA] Bez nagrody głównej zakończył się konkurs na koncepcję zagospodarowania Krakowskiej w Opolu wraz z rynkiem. Zdobywcy II miejsca proponują: zieloną Krakowską… » więcej 2023-03-27, godz. 14:12 Co dalej z trójką dzieci, które zostały odebrane rodzicom, a teraz mają być zabrane od dziadków? W trybie natychmiastowym wnuki pary seniorów z Krapkowic mają trafić do rodzinnego domu dziecka. Taką decyzję podjął niedawno sąd w Strzelcach Opolskich… » więcej 2023-03-24, godz. 13:45 Jak sadzić żeby nie przesadzić? Sadzenie drzew - wydaje się mieć same pozytywne strony. Jednak co jeśli ktoś posadzi drzewo np. tuż przy wejściu do naszego domu, co w przyszłości może… » więcej 2023-03-23, godz. 13:17 Lista uwag do opolskiego MZK Sporo zastrzeżeń do działania Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Opolu mają słuchacze, którzy zgłosili się z interwencją do Radia Opole. Mieszkańcy… » więcej 2023-03-22, godz. 13:15 Co z niszczejącymi terenami w centrum Opola? Zamiast służyć mieszkańcom śródmieścia w Opolu od lat niszczeją, porastają krzakami i tylko odstraszają. Mowa o terenach po byłych kortach przy ul… » więcej 2023-03-21, godz. 12:40 Mieszkaniec Opola vs straż miejska, spór o blokadę samochodową [INTERWENCJA] "Dostaję blokadę na samochód, bo strażnicy miejscy nie znają przepisów" - skarży się mieszkaniec Opola. Mężczyzna niemal codziennie parkuje na skwerku… » więcej 2023-03-20, godz. 13:28 Niepełnosprawni judocy z Opola bez dotacji sportowej [INTERWENCJA] Jak dzielone są pieniądze na sport w Opolu? Chodzi o podział miejskiej kasy w ramach tzw. dotacji jednorocznych na sport. W klubie ćwiczy 12 judoków - zawodników… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »