Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Porzucone samochody. Jak pozbyć się ich z przestrzeni…
2023-03-16, 14:55 Autor: Monika Matuszkiewicz, Jakub Biel (oprac. AL)

Porzucone samochody. Jak pozbyć się ich z przestrzeni miejskiej i czy Straż Miejska zawsze ma prawo to zrobić? [INTERWENCJA]

Porzucone samochody. Jak pozbyć się ich z przestrzeni miejskiej i czy straż miejska zawsze ma prawo to zrobić? O tym dziś w paśmie interwencyjnym [Maciej Marciński]
Porzucone samochody. Jak pozbyć się ich z przestrzeni miejskiej i czy straż miejska zawsze ma prawo to zrobić? O tym dziś w paśmie interwencyjnym [Maciej Marciński]
Od Armii Krajowej, przez Chabry, po Zaodrze - na każdym osiedlowym parkingu w Opolu znajdzie się samochód bądź samochody, po których widać, że od dłuższego czasu nie były używane. Okazuje się, że usunięcie „wraków” może być sporym problemem, o czym przekonują mieszkańcy Opola.

Dziś
(16.03) w programie interwencyjnym Radia Opole sprawdzaliśmy, jak pozbyć się porzuconych samochodów z przestrzeni miejskiej i czy straż miejska zawsze ma prawo to zrobić.
Kiedy może interweniować w sprawie wraków policja, o to zapytaliśmy oficer prasową Komendy Miejskiej Policji w Opolu Agnieszkę Nierychłę.
Agnieszka Nierychła
Po Opolu w poszukiwaniu porzuconych samochodów wybrał się nasz reporter Jakub Biel. Okazuje się, że przypadków porzuconych samochodów jest coraz więcej. Są samochody stojące latami, ale zdarzają się też sprawy załatwiane szybko. Taki przypadek dotyczył rozbitego samochodu pozostawionego przy Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Opolu przy ul. Chmielowickiej, ale niestety miejsce to upatrzyli sobie chętni pozbycia się swoich wraków, o czym opowiedziała nam Tatiana Filipkowska, dyrektor DPS.
Tatiana Filipkowska
- Porzucone samochody to jakiś horror - mówi naszemu reporterowi Jerzy Oloś, mieszkaniec osiedla Chabry. - Zabierają miejsce nam, mieszkańcom tego bloku. Administracja w ogóle nie reaguje. Na tym małym odcinku są trzy maszyny, a w całym mieście ile ich jest? Nie zgłasza się – zabieramy na strzeżony parking. Tam stoi rok, nikt nie przychodzi – do kasacji albo do licytacji.
Jerzy Oloś, mieszkaniec osiedla Chabry w Opolu
Jak wygląda procedura usunięcia porzuconego samochodu, o to zapytaliśmy zastępcę komendanta Staży Miejskiej w Opolu Beatę Szpakowską.
Beata Szpakowska
Czy zawsze jest tak, że da się usunąć porzucony samochód? Okazuje się, że nie zawsze są do tego podstawy...
Beata Szpakowska
12

Zobacz także

2023-04-19, godz. 12:37 Likwidacja szkoły w Nowej Cerekwi [INTERWENCJA] Mieszkańcy Chróścielowa w gminie Kietrz czują się oszukani postępowaniem Kazimierza Głowackiego. Jak informują z inicjatywy prezesa Klubu ''Rodło'' złożyli… » więcej 2023-04-18, godz. 12:39 Zagracone korytarze na opolskich osiedlach "To jest po prostu niebezpieczne!" [INTERWENCJA] Przedmioty pozostawione na klatkach nie tylko uprzykrzają życie innym mieszkańcom, ale przede wszystkim utrudniają ewakuację mieszkańców i ewentualną interwencję… » więcej 2023-04-17, godz. 13:09 Co z czerwonymi gwiazdami Armii Radzieckiej na cmentarzu w centrum Opola? Kiedy z cmentarza przy ul. Katowickiej w Opolu zniknie czerwona gwiazda? - pyta słuchacz Radia Opole. Chodzi o nekropolię żołnierzy Armii Radzieckiej i stojący… » więcej 2023-04-14, godz. 12:31 POSZUKIWANY wandal - "artysta", który zniszczył zabytek [INTERWENCJA] Uliczny „artysta” z Nysy zapragnął pochwalić się swoimi umiejętnościami więc namalował graffiti. Niestety okazuje się, że mur na którym zaprezentował… » więcej 2023-04-13, godz. 13:31 Plaga włamań i kradzieży w Opolu - Ja już zostałam poszkodowana, teraz chcę ostrzec innych - mówi mieszkanka Opola, która w święta została okradziona. Kobieta, za pośrednictwem mediów… » więcej 2023-04-12, godz. 12:45 Po tężni w Malince Zdroju już spływa solanka [INTERWENCJA] Tężnia jest wysoka na prawie 8 metrów, szeroka na 4 i długa na przeszło 31 metrów. Jest największa w naszym regionie. Można przejść przez jej środek… » więcej 2023-04-11, godz. 13:03 Mora zmorą mieszkańców Morowa Mieszkańcy Morowa apelują o pomoc. Regularnie od kilku lat, podczas większych opadów deszczu, poziom przebiegającego przez miejscowość potoku Mora niebezpiecznie… » więcej 2023-04-06, godz. 13:31 Drzewa kontra plany inwestycyjne na Solowni w Zdzieszowicach [INTERWENCJA] Czy naprawdę trzeba wyciąć wieloletnie drzewa, aby zrealizować inwestycję? Nowa droga powiatowa ma mieć 6 metrów szerokości, powstanie też ścieżka pieszo-rowerowa… » więcej 2023-04-04, godz. 12:26 Czy kioski przejdą do lamusa? [INTERWENCJA] Gdzie podziały się kioski? - pytają słuchacze Radia Opole. Mieszkańcy stolicy regionu zauważyli, że w ostatnim czasie kioski Ruchu znikają z mapy miasta… » więcej 2023-04-03, godz. 13:27 Pomóż Szymonowi z Lasowic Wielkich spełnić jego marzenie Ma pasję, talent i wielką szansę, ale potrzebuje wsparcia. Mowa o Szymonie Brzanie z Lasowic Wielkich, uczniu liceum ogólnokształcącego w Kluczborku, który… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »