Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Egipskie ciemności na części ul. Akacjowej w Opolu…
2023-05-31, 14:12 Autor: Krzysztof Dobrowolski, oprac. AL

Egipskie ciemności na części ul. Akacjowej w Opolu [INTERWENCJA] (aktualizacja 31.05.2023)

[fot. https://pixabay.com/pl]
[fot. https://pixabay.com/pl]
Najciemniej ponoć pod… latarnią – to powiedzenie potwierdza sytuacja na ul. Akacjowej w Opolu. W trzech latarniach nie ma światła, a jedna jest rozbita. Temat zgłosił nam Bogusław Kudyba z zawodu lekarz mieszkaniec tej ulicy, który w sprawie braku oświetlenia „odbijał się” od jednej instytucji do drugiej. Dziś w audycji postanowiliśmy przyjrzeć się tej sprawie.
Zgłaszający nam temat słuchacz interweniował w Pogotowiu Energetycznym, ale odesłano go do urzędu miasta, który z kolei ponownie odesłał do Taurona, a ten do Spółdzielni Mieszkaniowej „Przyszłość”. Spółdzielnia powiedziała, że nie ma nic do tej sprawy, bo ten teren należy do miasta i zasugerowali, by dzwonić do urzędu miejskiego, który znów odesłał naszego słuchacza do Taurona….
Z Bogusławem Kudybą rozmawia Krzysztof Dobrowolski
Do kogo należą te latarnie? Na to pytanie otrzymaliśmy pisemną odpowiedź od biura komunikacji TAURON Nowe Technologie S.A.. Wynika z niej, że przy głównej części ulicy w eksploatacji TAURON Nowe Technologie S.A. znajduje się pięć punktów świetlnych i na tej ulicy umowa z miastem dotyczy właśnie tych pięciu opraw oświetleniowych, które są sprawne i spełniają swoje zadanie. Problem dotyczy przypisanych ul. Akacjowej bocznych uliczek, co potwierdził nasz gość zgłaszający brak oświetlenia. Ta część nie jest własnością Taurona, jak się dowiadujemy z pisma.

Okazuje się, że to nie Tauron, a gmina ma obowiązek zapewnienia oświetlenia miejsc publicznych, co wynika z Ustawy o samorządzie i t gmina decyduje, za które punkty świetlne chce płacić, a za które nie.
Treść pisma, które otrzymaliśmy z firmy Tauron
- Poprzednio przez wiele lat te latarnie świeciły i po naszych interwencjach pogotowie energetyczne przyjeżdżało i naprawiało. Dlaczego teraz tak się nie dzieje? - pyta nasz gość.
Okazuje się, że to nie Tauron, a gmina ma obowiązek zapewnienia oświetlenia miejsc publicznych, co wynika z Ustawy o samorządzie i t gmina decyduje, za które punkty świetlne chce płacić, a za które nie. O skomentowania tego problemu poprosiliśmy rzecznika Urzędu Miasta Opole Adama Leszczyńskiego.
- Ta ulica nie należy do miasta, a do spółdzielni mieszkaniowej. To jest temat poza odpowiedzialnością urzędu - powiedział Adam Leszczyński.
Z Adamem Leszczyńskim rozmawia Krzysztof Dobrowolski
- Dwukrotnie kontaktowałem się z tą sprawą do spółdzielni "Przyszłość" i otrzymałem odpowiedz, że teren ten został oddany do miasta - zauważa nasz gość.
Bogusław Kudyba
123

Zobacz także

2023-06-06, godz. 13:24 Kontrowersje wokół kursowania autobusów na trasie Opole - Kluczbork Starostwo Powiatowe w Kluczborku odmówiło firmie LUZ z Opola zmian w rozkładzie jazdy autobusów komunikacji międzymiastowej na trasie Opole - Kluczbork. Samorząd… » więcej 2023-06-06, godz. 11:59 Coraz więcej "podejrzanych" pogryzień na Opolszczyźnie - Nie ma dnia, by nie było pacjenta z podejrzanym pogryzieniem - alarmuje wojewódzki konsultant ds. chorób zakaźnych Wiesława Błudzin. Rośnie liczba osób… » więcej 2023-06-02, godz. 12:55 Prośba z Norwegii z "wycugiem" w tle [INTERWENCJA] Twoje sprawy w Twoim Radiu Opole, nie tylko regionalnie, ale i światowo. Otóż zgłosił się do Radia Opole słuchacz z Norwegii, który ma problem z przetłumaczeniem… » więcej 2023-06-01, godz. 14:00 "Ten pan nas truje!" Mieszkańcy ulicy Oświęcimskiej twierdzą, że są truci przez sąsiada [INTERWENCJA] Mieszkańcy ulicy Oświęcimskiej w Opolu skarżą się na toksyczne zapachy. Ich zdaniem jeden z sąsiadów na swoim podwórku składuje płyty meblowe, które… » więcej 2023-05-31, godz. 14:12 Egipskie ciemności na części ul. Akacjowej w Opolu [INTERWENCJA] (aktualizacja 31.05.2023) Najciemniej ponoć pod… latarnią – to powiedzenie potwierdza sytuacja na ul. Akacjowej w Opolu. W trzech latarniach nie ma światła, a jedna jest rozbita… » więcej 2023-05-30, godz. 14:00 "Boimy się o swoje życie". Mieszkańcy apelują o wykoszenie poboczy DK45 w Zawadzie [INTERWENCJA] Napisał do nas słuchacz zaniepokojony sytuacją wzdłuż ulicy, przy której mieszka, a jest to droga krajowa DK nr 45 prowadząca z Opola do Kluczborka, zatem… » więcej 2023-05-29, godz. 12:34 Napaści w jednej z opolskich Żabek [INTERWENCJA] W ubiegłym tygodniu doszło do nocnego incydentu w jednym ze sklepów Żabka w Opolu. Tuż przed zamknięciem, do lokalu przy ul. Grota Roweckiego, weszła grupa… » więcej 2023-05-26, godz. 13:43 "Strzał musiał paść z bliska". Bestialski atak na bezbronne zwierzę w Komprachcicach [INTERWENCJA] Nieznany sprawca postrzelił z wiatrówki kota. Zwierzę udało się uratować, ale mieszkańcy oraz wójt gminy Komprachcice, na terenie której doszło do tego… » więcej 2023-05-24, godz. 13:20 Problem z sadzą w centrum Paczkowa [INTERWENCJA] Mieszkanka centrum Paczkowa utyskuje do Radia Opole z problemem wszechobecnej sadzy, która przedostaje się do mieszkania przez każdą możliwą szczelinę… » więcej 2023-05-23, godz. 14:35 Kontrowersje wokół cypla na Jeziorze Turawskim - Odcięli nam prąd, nie mamy dostępu do toalety. Do końca miesiąca mamy się stąd zwinąć - alarmują Radio Opole członkowie WOPR, którzy na cyplu Jeziora… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »