Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Egipskie ciemności na części ul. Akacjowej w Opolu…
2023-05-31, 14:12 Autor: Krzysztof Dobrowolski, oprac. AL

Egipskie ciemności na części ul. Akacjowej w Opolu [INTERWENCJA] (aktualizacja 31.05.2023)

[fot. https://pixabay.com/pl]
[fot. https://pixabay.com/pl]
Najciemniej ponoć pod… latarnią – to powiedzenie potwierdza sytuacja na ul. Akacjowej w Opolu. W trzech latarniach nie ma światła, a jedna jest rozbita. Temat zgłosił nam Bogusław Kudyba z zawodu lekarz mieszkaniec tej ulicy, który w sprawie braku oświetlenia „odbijał się” od jednej instytucji do drugiej. Dziś w audycji postanowiliśmy przyjrzeć się tej sprawie.
Zgłaszający nam temat słuchacz interweniował w Pogotowiu Energetycznym, ale odesłano go do urzędu miasta, który z kolei ponownie odesłał do Taurona, a ten do Spółdzielni Mieszkaniowej „Przyszłość”. Spółdzielnia powiedziała, że nie ma nic do tej sprawy, bo ten teren należy do miasta i zasugerowali, by dzwonić do urzędu miejskiego, który znów odesłał naszego słuchacza do Taurona….
Z Bogusławem Kudybą rozmawia Krzysztof Dobrowolski
Do kogo należą te latarnie? Na to pytanie otrzymaliśmy pisemną odpowiedź od biura komunikacji TAURON Nowe Technologie S.A.. Wynika z niej, że przy głównej części ulicy w eksploatacji TAURON Nowe Technologie S.A. znajduje się pięć punktów świetlnych i na tej ulicy umowa z miastem dotyczy właśnie tych pięciu opraw oświetleniowych, które są sprawne i spełniają swoje zadanie. Problem dotyczy przypisanych ul. Akacjowej bocznych uliczek, co potwierdził nasz gość zgłaszający brak oświetlenia. Ta część nie jest własnością Taurona, jak się dowiadujemy z pisma.

Okazuje się, że to nie Tauron, a gmina ma obowiązek zapewnienia oświetlenia miejsc publicznych, co wynika z Ustawy o samorządzie i t gmina decyduje, za które punkty świetlne chce płacić, a za które nie.
Treść pisma, które otrzymaliśmy z firmy Tauron
- Poprzednio przez wiele lat te latarnie świeciły i po naszych interwencjach pogotowie energetyczne przyjeżdżało i naprawiało. Dlaczego teraz tak się nie dzieje? - pyta nasz gość.
Okazuje się, że to nie Tauron, a gmina ma obowiązek zapewnienia oświetlenia miejsc publicznych, co wynika z Ustawy o samorządzie i t gmina decyduje, za które punkty świetlne chce płacić, a za które nie. O skomentowania tego problemu poprosiliśmy rzecznika Urzędu Miasta Opole Adama Leszczyńskiego.
- Ta ulica nie należy do miasta, a do spółdzielni mieszkaniowej. To jest temat poza odpowiedzialnością urzędu - powiedział Adam Leszczyński.
Z Adamem Leszczyńskim rozmawia Krzysztof Dobrowolski
- Dwukrotnie kontaktowałem się z tą sprawą do spółdzielni "Przyszłość" i otrzymałem odpowiedz, że teren ten został oddany do miasta - zauważa nasz gość.
Bogusław Kudyba
123

Zobacz także

2023-06-21, godz. 13:20 Papierosy na sztuki sprzedawane nieletnim. Sprawą zajęła się Straż Miejska w Nysie [INTERWENCJA] Mieszkańcy Nysy informują o sprzedaży w jednym z kiosków papierosów na sztuki nieletnim. Oburzeni zgłosili sprawę miejscowej straży miejskiej. Zaalarmowana… » więcej 2023-06-20, godz. 14:30 Słuchacze Radia Opole pytają, co się dzieje z Jeziorem Średnim w Turawie [INTERWENCJA] Co z tą wodą? - pytają słuchacze Radia Opole i wysyłają nam zdjęcia Jeziora Średniego w Turawie. Trudno wypatrzeć taflę wody, bo jezioro niemal w całości… » więcej 2023-06-19, godz. 14:15 Akcja Fundacji DOM "Zbuduj z nami nowy dom" trwa. Jak można pomóc? [INTERWENCJA] "Zbuduj z nami nowy dom" – pod takim hasłem odbył się w niedzielę (18.06), festyn Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym. Festyn… » więcej 2023-06-16, godz. 14:55 "Smród powala z nóg". Co tam leży, czyje to pole, kto za to odpowiada? [INTERWENCJA] Naturalny nawóz składający się z przefermentowanego kału i moczu zwierząt oraz ściółki, czyli obornik. Dla roślin jest doskonałą pożywką zawierającą… » więcej 2023-06-15, godz. 16:06 Piwnica zalana, pleśń i wilgoć na ścianach, a rzeczy ze strychu gdzieś znieść trzeba. Wracamy do sprawy lokatorek… Wracamy do sprawy, o której mówiliśmy jakiś czas temu. Rzecz dotyczy pewnej kamienicy w Opolu z lokalami komunalnymi. Kłopot zgłaszających nam sprawę lokatorek… » więcej 2023-06-14, godz. 14:35 Skąd awaria w Centrum Usług Publicznych? Wielu petentów nie mogło załatwić swoich spraw [INTERWENCJA] Przeprowadzka wydziałów ratusza w Opolu do Centrum Usług Publicznych jest na finiszu, ale w związku z nią, otrzymaliśmy informację, od chcących we wtorek… » więcej 2023-06-13, godz. 14:25 Kozy z Zaodrza odłowione. Co się z nimi teraz stanie? [INTERWENCJA] Stado 5 kóz uprzykrzające życie działkowcom z Zaodrza w Opolu odłowione. Zwierzęta, którymi opiekował się bezdomny, trafiły do gospodarstwa. Przypomnijmy… » więcej 2023-06-12, godz. 13:50 Wracamy do sprawy kontrowersji wokół kursowania autobusów na trasie Opole - Kluczbork [INTERWENCJA] W sprawie kursowania autobusów na trasie Opole - Kluczbork jest czterech "graczy" - temat dotyczy nie tylko samej firmy LUZ, ale także Starostwa Powiatowego… » więcej 2023-06-09, godz. 13:45 Dlaczego nie ma dachu nad amfiteatrem w Opolu? Czy publiczność jest skazana na deszcz? [INTERWENCJA] To już tradycja, że jak jest opolski festiwal, to musi padać. Przygrywka już za nami, bo festiwal jeszcze oficjalnie się nie zaczął, a już deszcz pada… » więcej 2023-06-07, godz. 13:57 Wracamy do tematu pogorzelców z Niwnicy [INTERWENCJA] W jednej chwili stracili cały dorobek życia, a 70 osób z dnia na dzień zostało bez pracy. Wracamy do tematu pożaru hali produkcyjnej zakładu meblarskiego… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »