Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Egipskie ciemności na części ul. Akacjowej w Opolu…
2023-05-31, 14:12 Autor: Krzysztof Dobrowolski, oprac. AL

Egipskie ciemności na części ul. Akacjowej w Opolu [INTERWENCJA] (aktualizacja 31.05.2023)

[fot. https://pixabay.com/pl]
[fot. https://pixabay.com/pl]
Najciemniej ponoć pod… latarnią – to powiedzenie potwierdza sytuacja na ul. Akacjowej w Opolu. W trzech latarniach nie ma światła, a jedna jest rozbita. Temat zgłosił nam Bogusław Kudyba z zawodu lekarz mieszkaniec tej ulicy, który w sprawie braku oświetlenia „odbijał się” od jednej instytucji do drugiej. Dziś w audycji postanowiliśmy przyjrzeć się tej sprawie.
Zgłaszający nam temat słuchacz interweniował w Pogotowiu Energetycznym, ale odesłano go do urzędu miasta, który z kolei ponownie odesłał do Taurona, a ten do Spółdzielni Mieszkaniowej „Przyszłość”. Spółdzielnia powiedziała, że nie ma nic do tej sprawy, bo ten teren należy do miasta i zasugerowali, by dzwonić do urzędu miejskiego, który znów odesłał naszego słuchacza do Taurona….
Z Bogusławem Kudybą rozmawia Krzysztof Dobrowolski
Do kogo należą te latarnie? Na to pytanie otrzymaliśmy pisemną odpowiedź od biura komunikacji TAURON Nowe Technologie S.A.. Wynika z niej, że przy głównej części ulicy w eksploatacji TAURON Nowe Technologie S.A. znajduje się pięć punktów świetlnych i na tej ulicy umowa z miastem dotyczy właśnie tych pięciu opraw oświetleniowych, które są sprawne i spełniają swoje zadanie. Problem dotyczy przypisanych ul. Akacjowej bocznych uliczek, co potwierdził nasz gość zgłaszający brak oświetlenia. Ta część nie jest własnością Taurona, jak się dowiadujemy z pisma.

Okazuje się, że to nie Tauron, a gmina ma obowiązek zapewnienia oświetlenia miejsc publicznych, co wynika z Ustawy o samorządzie i t gmina decyduje, za które punkty świetlne chce płacić, a za które nie.
Treść pisma, które otrzymaliśmy z firmy Tauron
- Poprzednio przez wiele lat te latarnie świeciły i po naszych interwencjach pogotowie energetyczne przyjeżdżało i naprawiało. Dlaczego teraz tak się nie dzieje? - pyta nasz gość.
Okazuje się, że to nie Tauron, a gmina ma obowiązek zapewnienia oświetlenia miejsc publicznych, co wynika z Ustawy o samorządzie i t gmina decyduje, za które punkty świetlne chce płacić, a za które nie. O skomentowania tego problemu poprosiliśmy rzecznika Urzędu Miasta Opole Adama Leszczyńskiego.
- Ta ulica nie należy do miasta, a do spółdzielni mieszkaniowej. To jest temat poza odpowiedzialnością urzędu - powiedział Adam Leszczyński.
Z Adamem Leszczyńskim rozmawia Krzysztof Dobrowolski
- Dwukrotnie kontaktowałem się z tą sprawą do spółdzielni "Przyszłość" i otrzymałem odpowiedz, że teren ten został oddany do miasta - zauważa nasz gość.
Bogusław Kudyba
123

Zobacz także

2023-09-05, godz. 14:05 Obiecali i nic? Mieszkańcy Murowa pytają o zapowiadany transport kolejowy z tartaku [INTERWENCJA] - posłuchaj całej… "Obiecanki-cacanki, a dla nas nic!" - to fragment maila mieszkańca gminy Murów do Radia Opole po naszej informacji o zawieszeniu planów realizacji połączenia… » więcej 2023-09-04, godz. 13:25 Pasmo interwencyjne wraca po wakacyjnej przerwie. Dzwońcie, piszcie, czekamy! [INTERWENCJA] Z naszym pasmem interwencyjnym zrobiliśmy przerwę na czas wakacji, ale wakacje za nami – pasmo wraca! Kłopoty, z których trudno wybrnąć, sytuacje bez wyjścia… » więcej 2023-06-30, godz. 14:01 "Interwencja Radia Opole" - audycja w wakacje nie będzie nadawana, na antenę wróci od września. Zapraszamy na pods… Z naszym pasmem interwencyjnym robimy przerwę na czas wakacji. Audycja w lipcu i sierpniu nie będzie nadawana, na antenę wróci od września! Wróci z pewnością… » więcej 2023-06-29, godz. 14:20 Gruchnęła wiadomość o nocnym remoncie ul. Niemodlińskiej w Opolu. Czy to faktycznie konieczne? [INTERWENCJA] Co jeszcze można zrobić, by bardziej utrudnić komunikację w Opolu? Udręką jest jechać tam nawet w godzinach pracy, kiedy ruch zasadniczo powinien być mniejszy… » więcej 2023-06-28, godz. 14:30 Śmiertelne pogryzienie yorka w centrum Opola. Właścicielka domaga się sprawiedliwości [INTERWENCJA] Duży pies rasy rasy Cane Corso spacerujący bez kagańca zaatakował 4,5-letniego yorka. Do dramatycznego zdarzenie doszło w niedzielę 11 czerwca na styku ulic… » więcej 2023-06-27, godz. 14:55 Szpecące bannery reklamowe i zepsuty butelkomat w Opolu [INTERWENCJA] Szpecące bannery reklamowe i zepsuty butelkomat w Opolu – okazuje się, że „straszydeł” w przestrzeni publicznej nie brakuje. Temat zgłosili nam nasi… » więcej 2023-06-26, godz. 14:30 Koty ze śmiertelnym wirusem, psy ze wścieklizną, zmasakrowane jeże - jak zaradzić cierpieniu zwierząt? [INTERWEN… Trzy wątki dziś w naszym paśmie interwencyjnym. Ich wspólnym mianownikiem jest troska o zwierzęta wokół nas. To, czy śmiertelny wirus wśród kotów, albo… » więcej 2023-06-23, godz. 14:29 Przez gąszcze i chaszcze do Goszczowic Tam gdzie gospodaruje kolej, trawnik przycięty, tam gdzie zaczyna się droga powiatu opolskiego - trawa sięga wysokości półtora metra. Sołtys Goszczowic… » więcej 2023-06-22, godz. 14:12 Problem działkowców z Nowej Wsi Królewskiej ze strzelnicą Właściciele ogródków przy ulicy Torowej w Opolu już kilka razy na swoich działkach znaleźli kule. Zamiast wypoczywać w ciszy i spokoju, chowają się do… » więcej 2023-06-21, godz. 13:20 Papierosy na sztuki sprzedawane nieletnim. Sprawą zajęła się Straż Miejska w Nysie [INTERWENCJA] Mieszkańcy Nysy informują o sprzedaży w jednym z kiosków papierosów na sztuki nieletnim. Oburzeni zgłosili sprawę miejscowej straży miejskiej. Zaalarmowana… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »