Radio Opole » Specjalne serwisy Radia Opole » Інтерв'ю - wywiady » Hanna Bohachuk o warunkach przetrzymywania ukraińskich…
2024-09-04, 10:54 Autor: Oleksandra Piasta

Hanna Bohachuk o warunkach przetrzymywania ukraińskich jeńców w rosyjskiej niewoli

Hanna Bohachuk o warunkach przetrzymywania ukraińskich jeńców w rosyjskiej niewoli
Hanna od ponad dwóch lat czeka na uwolnienie swojego wujka z rosyjskiej niewoli. Z pierwszej ręki wie, jak Rosjanie traktują ukraińskich więźniów i w jakich warunkach są przetrzymywani.
«Często słyszymy od osób uwolnionych, że niemal wszędzie dochodzi do znęcania się i tortur. Są głodzeni na śmierć, a chłopcy wracają, tracąc 30–50 kilogramów. Tracą na wadze z powodu ciągłego niedożywienia, nie mogą też spać. Nawet jeśli dostają jedzenie, to specjalnie jest ono podawane bardzo gorące i muszą zjeść w bardzo krótkim czasie – człowiek musi wybierać między poparzeniem krtani a głodem. Tortury, głód, zmuszanie do śpiewania hymnu terrorystycznego kraju - to tylko niewielka lista tego, co Rosjanie robią Ukraińcom w swoich więzieniach» - mówi Hanna.
Dziewczyna stale uczestniczy w akcjach wspierających jeńców wojennych i zachęca innych do przyłączenia się do tej działalności.

Ганна понад два роки чекає з російського полону свого дядька. Дівчина не з чуток знає, як поводяться росіяни з українськими полоненими і в яких умовах їх утримують.
"Катують, морять голодом, змушують співати гімн країни-терористки, - це лише невеликий перелік того, що роблять росіяни з українцями, у своїх в'язницях" - розповідає Ганна.
Дівчина постійно бере участь в акціях на підтримку військовополонених і закликає інших долучатися до цієї діяльності.

Zobacz także

2024-04-23, godz. 12:07 «Gdy uciekałyśmy z miasta, zabrałyśmy ze sobą jedynie psa, skrzypce i butelkę wody» - historia Sofii Hromovej Sofia przyjechała do Opola z Charkowa. Od początku wojny, podobnie jak teraz, jej rodzinne miasto jest pod ciągłym ostrzałem okupantów. Gdy uciekały z niego… » więcej 2024-04-15, godz. 10:59 «Udało mi się powiedzieć ojcu, że wkrótce zostanie dziadkiem, ale potem zaginął na wojnie» - Historia Yulii Z… Ojciec Yulii pracował w Polsce ponad 8 lat, ale gdy na Ukrainie wybuchła wojna, natychmiast wrócił, by bronić swojego kraju. Po jednej z misji bojowych w… » więcej 2024-04-12, godz. 13:03 «Apelujemy do wszystkich kandydatów żeby przekazali swoi banery na front» - Ola Czarnecka Po aktywnej kampanii wyborczej w miastach i wsiach Polski pozostało wiele banerów i plakatów kandydatów do samorządów lokalnych. Zgodnie z prawem uczestnicy… » więcej 2024-04-09, godz. 10:51 «Temat migracyjny jest wart opracowania literackiego», - Ryszard Kupidura o książkach «Mój 1 i 101 dzień w Pols… W najbliższy weekend w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbyła się prezentacja książek w ramach konkursu literackiego „Mój 1 i 101 dzień w Polsce”… » więcej 2024-04-08, godz. 14:03 «Сórka zapytała mnie: dlaczego umierają ojcowie moich kolegów z klasy? Dlaczego Putin nas zaatakował?», - historia… Alona przyjechała do Polski pół roku temu, przez pierwsze półtora roku wojny na Ukrainie dziewczyna zaangażowała się w aktywny wolontariat. Razem z siostrą… » więcej 2024-04-05, godz. 14:06 Dzień Otwarty w LO 1, wystawa broni, strzelectwo sportowe oraz akcja na rzecz Ukrainy W Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Opolu dziś dzień otwarty. Zorganizowano m.in. wystawę broni strzeleckiej przygotowaną… » więcej 2024-03-29, godz. 14:47 «Nikt nas nie uczył, jak żyć w takich warunkach, że nie będziemy mieli przyszłości» - Historia Tetiany Borzil… Tetiana wraz z rodziną przybyła do Polski z okupowanych terenów obwodu ługańskiego. Znaleźli bezpieczne i wygodne miejsce do życia w Kluczborku na Opolszczyźnie… » więcej 2024-03-22, godz. 15:42 «Kiedy wybuchła wojna byłam w pracy, a najbliższe miasteczka były otoczone przez Rosjan» - historia Kateryny Shm… Kiedy wybuchła wojna, Kateryna była w pracy niedaleko Irpienia, Buczy i Hostomela. Wojsko Sił Zbrojnych Ukrainy pomogło dziewczynie opuścić terytorium otoczone… » więcej 2024-03-14, godz. 14:40 «Moje lalki były na wystawie w Strasburgu przy Radzie Europy» - historia Mykhaila Yanka Mykhailo ma 18 lat, przez ostatnie pięć tworzy wyjątkowe autorskie lalki. Jego prace były pokazywane na wystawach międzynarodowych, w szczególności w Strasburgu… » więcej 2024-02-28, godz. 15:22 «Uciekałam nie tylko przed wojną, ale także przed przemocą domową» - historia Tetiany Okhmak Tetiana przyjechała do Polski z dziećmi po rozpoczęciu wojny na Ukrainie. Uciekali nie tylko przed wojną, ale także przed przemocą domową. To właśnie… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »