Radio Opole » Loża Ekspertów » Posłuchaj audycji

Posłuchaj audycji

2021-09-18, 11:01

Piotr Łysik o inwestycji w awokado jako alternatywnej formie lokowania pieniędzy

Piotr Łysik o inwestycji w awokado jako alternatywnej formie lokowania pieniędzy
Gościem audycji „Loża ekspertów” był Piotr Łysik z którym rozmawialiśmy o możliwościach, jakie daje inwestowanie w awokado oraz w inne formy inwestowania. Gość audycji tłumaczył, dlaczego Azja Południowo-Wschodnia jest rynkiem wschodzącym, który znajduje coraz to więcej odbiorców. Odpowiedzieliśmy na pytanie, jakim zainteresowaniem cieszą się inwestycje w takie produkty jak awokado i dlaczego jest taka forma lokowania pieniędzy bezpieczna. W drugiej części Piotr Łysik opowiedział o Kambodży w kontekście otwarcia na nowe inwestycje i podejścia do przedsiębiorców.
2021-09-11, 10:50

Beata Sojda o wykorzystywaniu naturalnych produktów w codziennym funkcjonowaniu

Beata Sojda w "Loży Ekspertów"
Gościem audycji „Loża ekspertów” była Beata Sojda, założycielka marki BeSymbio, z którą rozmawialiśmy o dermodetergentach, które coraz częściej występują w naszym codziennym życiu. Gość audycji przeanalizował i zinterpretował wyniki badan dot. poziomu zanieczyszczeń produktów spożywczych oraz ich wpływu na nasze zdrowie. Gość audycji przekonywał do zwracania uwagi na zanieczyszczenia, które pojawiają się w naszym otoczeniu i wpływają na zdrowie. W drugiej części porozmawialiśmy również o świadomości Polaków dot. Zdrowej żywności oraz produktów złożonych z naturalnych składników, które dostosowywane są systematycznie do zmieniającego się klimatu i naszej rzeczywistości.
2021-08-28, 10:50

Dr Elena Pawęta o roli i przesłaniu konferencji TED

Dr Elena Pawęta o roli i przesłaniu konferencji TED
Gościem audycji „Loża ekspertów” była dr Elena Pawęta, z którą rozmawialiśmy o roli, jaką pełnią konferencje TED. Gość audycji rozwinął szerzej motto eventów, które podkreśla, że podczas wystąpień prezentowane są ideę warte propagowania. Odpowiedzieliśmy na pytanie, jakie najważniejsze wartości są bezpośrednio związane z konferencjami TED oraz jaka jest skala popularności tych wydarzeń w Polsce. Gość audycji opowiedział również o swoich doświadczeniach oraz przekazał najważniejsze informacje, które są związane z uczestnictwem w tego typu eventach.
2021-08-21, 10:50

Daniel Janik o tym, czy podejście mentalne jest kluczem do sukcesu?

Daniel Janik i Bartłomiej Machnik [fot. Łukasz Fura]
Daniel Janik i Bartłomiej Machnik [fot. Łukasz Fura]
Gościem audycji „Loża ekspertów” był Daniel Janik, trener mentalny i mówca motywacyjny, z którym rozmawialiśmy o roli mentalności i właściwego podejścia do rzeczywistości. Gość audycji udowodnił, że to samo zadanie, wykonane z innym nastawieniem, może przynieść inne efekty. Wszystko dzięki prawidłowemu podejściu mentalnemu. Odpowiedzieliśmy na pytanie, w jakim stopniu nasza psychika wpływa na naszą codzienność. Gość audycji opowiedział również o swoich doświadczeniach we współpracy ze sportowcami i efektach, jakie przynosiła współpraca z trenerem mentalnym. W drugiej części rozmawialiśmy o roli, jaką dziś pełni trening mentalny i jak zmieniało się podejście do niego na przestrzeni lat.
2021-08-14, 10:55

Maciej Mazur o elektromobilności, jako sposobie na ochronę środowiska

Maciej Mazur o elektromobilności, jako sposobie na ochronę środowiska
Gościem audycji „Loża ekspertów” był dyrektor zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, z którym rozmawialiśmy o roli i pozycji elektromobilności w dzisiejszej debacie, o rozwoju motoryzacji oraz ochrony środowiska . Na początku staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie, jaka jest skala zainteresowania elektromobilnością i jak jej idea jest odbierana wśród konkretnych środowisk. Gość audycji przeanalizował również wpływ rozwoju elektromobilności i jej założeń na działania, które mają na celu chronić środowisko naturalne. W drugiej części rozmawialiśmy o projekcie Izera, czyli pierwszym “polskim” samochodzie elektrycznym – czy założenia i ambitne plany jesteśmy w stanie zrealizować. Na koniec gość audycji odpowiedział na pytanie, w jaki sposób można promować elektromobilność.
2021-08-07, 11:00

Sylwia Kupiec o roli mediów społecznościowych w komunikacji biznesowej

Sylwia Kupiec o roli mediów społecznościowych w komunikacji biznesowej
Gościem audycji „Loża ekspertów” była Sylwia Kupiec, ekspertka ds.. social media, właścicielka agencji marketingowej, z którą rozmawialiśmy o roli mediów społecznościowych w komunikacji biznesowej. Na początku postaramy się odpowiedzieć na pytanie, które portale społecznościowe posiadają największy potencjał biznesowy oraz jakie cechy powodują, że możemy realizować cele. Gość audycji przeanalizuje również rolę Instagrama w komunikacji biznesowej, szczególnie, że portal uważany jest za jeden z perspektywicznych serwisów społecznościowych. W drugiej części rozmawialiśmy o roli agencji social media w kreowaniu wizerunku firmy w sieci
2021-07-31, 11:30

Wojciech Kurzyk o języku polskim i jego ewolucji na przestrzeni lat

Wojciech Kurzyk o języku polskim i jego ewolucji na przestrzeni lat
Gościem audycji „Loża ekspertów” będzie Wojciech Kurzyk, wykładowca akademicki i mentor, z którym porozmawiamy o języku polskim i jego ewolucji na przestrzeni lat. Na początku postaramy się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego lubimy wykorzystywać angielskie zapożyczenia i używać ich w naszej codziennej komunikacji. Gość audycji przeanalizuje również, czy poziom wykorzystywania języka polskiego ma coś wspólnego z globalizacją. W drugiej części porozmawiamy o tym, czy Polacy lubią się rozwijać osobiście i zawodowo i jak postrzegaja pracę nad własnymi umiejętnościami. Na koniec Gość poradzi, jak powinniśmy dobierać elementy, które powinniśmy rozwinąć i na co zwracać uwagę przy wyborze źródeł umożliwiających rozwój.
2021-07-24, 10:35

Beata Ignasiak- Projektowanie wnętrz z myślą o przyszłości

Beata Ignasiak- Projektowanie wnętrz z myślą o przyszłości
Gościem audycji „Loża ekspertów” była Beata Ignasiak, wykładowca akademicki i projektantka wnętrz, z którą porozmawialiśmy o roli, jaką pełni właściwe zaprojektowanie naszych domów, w kontekście wejścia w proces starzenia się. Gość audycji udowodnił, że starość jest naturalnym procesem, do którego trzeba się przygotować. Odpowiedzieliśmy na pytanie, jak powinny zostać zaadaptowane pomieszczenia i na jakie szczegóły zwracać uwagę. Gość audycji opowiedział również, jakie błędy najczęściej popełniają osoby, kiedy dokonują remontu. W drugiej części porozmawialiśmy o tym, dlaczego boimy się mówić o starości i w jakim stopniu wpływa to na samopoczucie. Na koniec Gość opowiedział, jakie trendy architektoniczne panują obecnie w Polsce i jaki styl projektowania wnętrz jest najbardziej preferowany przez Polaków.
2021-07-17, 10:35

Marcin Andrzejewski o roli wyróżnień w rozwoju firm oraz instytucji

Marcin Andrzejewski o roli wyróżnień w rozwoju firm oraz instytucji
Gościem audycji „Loża ekspertów” był Marcin Andrzejewski, Biznesmen, filantrop, założyciel Certyfikacji Krajowej, z którym rozmawialiśmy o roli wyróżnień w rozwoju firm oraz instytucji. Odpowiedzieliśmy na pytanie, czy otrzymywanie statuetek i dyplomów wpływa na wizerunek i postrzeganie firmy w środowisku. Gość audycji opowiedział o praktyce i doświadczeniach ze współpracy z firmami, które zostały nagrodzone oraz zwrócił uwagę na aspekty, które wpływają na to, jaka firma może ubiegać się o wyróżnienia. W drugiej części porozmawialiśmy o networkingu i jego roli we współczesnej komunikacji marketingowej i biznesowej. Gość wymienił elementy networkingu, które wpływają na ostateczny sukces w relacjach biznesowych. Audycję prowadził dr Bartłomiej Machnik.
1234

Zobacz także

2021-04-17, godz. 10:35 Barbara Lech o prokrastynacji i zarządzaniu sobą w czasie Barbara Lech, couch, mentor, twórczyni projektu Heksagon Edu Gościem audycji „Loża ekspertów” była Barbara Lech, couch, mentorka oraz „matka” marki… » więcej 2021-04-10, godz. 10:35 Sebastian Margalski o specyfice działalności Głównego Urzędu Miar Gościem audycji „Loża ekspertów” był Sebastian Margalski, naczelnik wydziału promocji w Głównym Urzędzie Miar, z którym porozmawialiśmy o specyfice… » więcej 2021-04-03, godz. 10:35 Ela Lepianka o biznesowym savoir vivre w sieci, czyli o tym, jak wyglądamy podczas wideokonferencji Gościem audycji „Loża ekspertów” była Elżbieta Lepianka, kreatorka wizerunku, stylistka z którą rozmawialiśmy o tym, jak wideokonferencje za pośrednictwem… » więcej 2021-03-27, godz. 10:35 Maciej Panek o współdzieleniu jako nowym trendzie w postrzeganiu własności Gościem audycji „Loża ekspertów” był Maciej Panek, Prezes Panek CarSharing, oferujących możliwość wynajmu samochodów na minuty, z którym rozmawialiśmy… » więcej 2021-03-20, godz. 10:35 Dr Magdalena Cubała-Kucharska o autyzmie i jego diagnostyce Gościem audycji „Loża ekspertów” była dr Magdalena Cubała-Kucharska, lekarz medycyny integracyjnej, pionierka medycyny integracyjnej w Polsce oraz specjalista… » więcej 2021-03-13, godz. 11:05 Karolina Sybilska o roli właściwego zarządzania tożsamością w sieci pod kątem ochrony danych osobowych Gościem audycji „Loża ekspertów” była Karolina Sybilska, ekspert z zakresu ochrony danych osobowych, z którą rozmawialiśmy o zarządzaniu swoją tożsamością… » więcej 2021-03-06, godz. 11:01 Marcin Sojda o elastycznych powierzchniach biurowych i ich rozwoju podczas pandemii Gościem programu był Marcin Sojda, wiceprezes ds. finansowych New Work, z którym rozmawialiśmy o tym, czym są elastyczne powierzchnie biurowe oraz w jak dużym… » więcej 2021-02-27, godz. 10:45 Grzegorz Turniak o idei networkingu i jego statusie w relacjach biznesowych Grzegorz Turniak Gościem audycji „Loża ekspertów” był Grzegorz Turniak, przedsiębiorca, mówca, networker z ponad 30-letnim doświadczeniem z którym… » więcej 2021-02-20, godz. 11:00 „Problemy są dobre” – Fryderyk Karzełek o roli porażek w naszym życiu Gościem audycji „Loża ekspertów” był Fryderyk Karzełek - przedsiębiorca, mówca, mentor, autor książek, z którym rozmawialiśmy o roli porażek i… » więcej 2021-02-13, godz. 10:35 Anna Oszajca o emocjonalności podczas budowania marki osobistej – jej roli w kontekście mediów społecznościowych Gościem audycji „Loża ekspertów” była Anna Oszajca, twórca marek osobistych oraz trener autoprezentacji medialnej, z którą rozmawialiśmy o wizerunku… » więcej
1234
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »