Radio Opole » Loża Ekspertów » Posłuchaj audycji

Posłuchaj audycji

2021-12-11, 10:55

Agnieszka Nadstawna o arteterapii jako sposobie rozwoju osobistego

Agnieszka Nadstawna o arteterapii jako sposobie rozwoju osobistego
Gościem audycji „Loża ekspertów” był Agnieszka Nadstawna, z którą rozmawialiśmy o roli, jaką odgrywa arteterapia w rozwoju osobistym. Gość audycji opowiedział szerzej o tym, czym jest i skąd wywodzi się arteterapia. Odpowiedzieliśmy sobie również na pytanie, co powoduje, że coraz większa liczba osób decyduje się na warsztaty "z pędzlem w dłoni", które rozwijają nasze wnętrze i otwierają nowe możliwości. Gość opowiedział również o przeżyciach oraz efektach, na które wskazują uczestnicy szkole i warsztatów arteterapeutycznych. Audycję prowadził dr Bartłomiej Machnik.
2021-12-04, 10:55

Michał Pycio o headhuntingu i jego roli we współczesnym procesie rekrutacji

Michał Pycio o headhuntingu i jego roli we współczesnym procesie rekrutacji
Gościem audycji „Loża Ekspertów” był Michał Pycio, specjalista z zakresu headhuntingu z firmy Motiva HR, z którym rozmawialiśmy o tym, czym jest headhunting oraz czym różni się od procesu rekrutacji. Gość audycji opowiedział szerzej o najistotniejszych różnicach, które występują w procesie rekrutacji i headhuntingu. Przeanalizowaliśmy również rolę, jaką pełnią dziś pogłębione badania osobowości kandydatów do pracy na poszczególne stanowiska. W drugiej części rozmowy gość opowiedział o nastawieniu i preferencjach młodego pokolenia, w kontekście form pracy oraz nakreśliliśmy potencjalną przyszłość pracy zdalnej.
2021-11-27, 11:02

Magda Ferretti o zmianach, jakie nastąpiły w relacjach międzyludzkich, w kontekście upowszechnienia się pracy zdalnej i hybrydowej

Magda Ferretti o zmianach, jakie nastąpiły w relacjach międzyludzkich, w kontekście upowszechnienia się pracy zdalnej i hybrydowej
Gościem audycji „Loża ekspertów” była Magda Ferretti, psycholog organizacji, z którą rozmawialiśmy o zmianach, jakie nastąpiły w relacjach międzyludzkich, w kontekście upowszechnienia się pracy zdalnej i hybrydowej.
2021-11-20, 12:00

Michał Sosna o tym, jak na przestrzeni lat zmieniło się postrzeganie marketingu

Michał Sosna o tym, jak na przestrzeni lat zmieniło się postrzeganie marketingu
Gościem audycji „Loża ekspertów” był Michał Sosna, z którym rozmawialiśmy o tym, jak na przestrzeni lat zmieniło się postrzeganie marketingu, jako metody reklamowania produktu lub usługi. Gość audycji opowiadał szerzej o najważniejszych etapach, związanych z rozwojem marketingu. Odpowiedzieliśmy sobie również na pytanie, jak firmy, działające w sektorze MŚP zwracają uwagę na działania marketingowe i jakie popełniają najczęściej błędy. W drugiej części rozmowy Gość opowiadał o projekcie “Efektywnymarketing.tv”, który ma na celu opisywać działania marketingowe przez pryzmat skuteczności, a nie widowiskowości.
2021-11-13, 11:15

Paweł Rak o freelancingu jako sposobie na aktywność zawodową.

Paweł Rak o freelancing jako sposobie na aktywność zawodową
Gościem audycji „Loża ekspertów” był Paweł Rak, z którym rozmawialiśmy o popularności freelancingu, jako alternatywy do tradycyjnego zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę. Gość audycji opowiadał o zaletach freelancingu i popularności tego sposobu działalności zawodowej. Staraliśmy się wymienić najważniejsze aspekty, które pozwolą zrozumieć sposób funkcjonowania freelancingu. W drugiej części rozmowy Gość opowiadał o platformie “Odfreelancera.pl” - jej celu oraz najważniejszych aspektach, związanych z jej funkcjonowaniem
2021-11-06, 11:01

Marcin Pieczora o rozwoju i znaczeniu fotowoltaiki, w kontekście ochrony środowiska

Marcin Pieczora [fot. archiwum prywatne]
Marcin Pieczora [fot. archiwum prywatne]
Gościem audycji „Loża ekspertów” był Marcin Pieczora (prezes Sunday Polska), z którym rozmawialiśmy o fotowoltaice i roli, jaką współcześnie pełni. Gość audycji opowiedział na początku, jak na przestrzeni lat zmieniła się fotowoltaika i jaką przeszła ewolucję. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jaki jest obecnie stan fotowoltaiki i jaki jest jej wkład w ochronę środowiska. Zastanowiliśmy się również, w jakim kierunku będzie rozwijać się fotowoltaika i czy występują przeszkody, które mogą spowolnić jej rozwój.
2021-10-30, 11:01

Andrzej Misiak o mediacjach i ich roli w rozwiązywaniu sporów

Andrzej Misiak o mediacjach i ich roli w rozwiązywaniu sporów
Gościem audycji „Loża ekspertów” był Andrzej Misiak, z którym porozmawiamy o roli, jaką w polskim porządku prawnym odgrywają mediacje. Gość audycji opowiedział szerzej o aktualnej pozycji mediacji oraz najważniejszych aspektach, które wiążą się z tym sposobem rozwiązywania sporów. Odpowiedzieliśmy sobie również na pytanie, w jaki sposób mediacje mogą wpływać na usprawnienie działania polskich sądów. W drugiej części rozmowy Gość udowodnił, że próba rozwiązania sporu, przed rozpoczęciem rozpraw sądowych, może przynieść korzyści dla wszystkich stron.
2021-10-23, 11:31

Roman Młodkowski o tym jak zmienił się biznes w trakcie pandemii koronawirusa

Roman Młodkowski o tym jak zmienił się biznes w trakcie pandemii koronawirusa
Gościem audycji „Loża ekspertów” był Roman Młodkowski, z którym rozmawialiśmy o tym, jakie zmiany zaszły na przestrzeni ostatniego czasu w polskiej i światowej gospodarce. Gość audycji opowiadał szerzej o branżach, które najbardziej straciły i zyskały finansowo na pandemii. Staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie, czy kryzys z ostatnich prawie 2 lat stał się katalizatorem szerszych zmian w działaniu i postrzeganiu biznesu. Odpowiedzieliśmy sobie również na pytanie, czy wskutek następujących zmian, możemy mówić również o skoku technologicznym w biznesie. W drugiej części rozmowy Gość przeanalizował obecną sytuację gospodarczą na świecie, w kontekście zmieniającego się świata i jego zapotrzebowaniu.
2021-10-16, 12:05

Anna Modrzewska o mitach i faktach związanych z procesem rozwoju wewnętrznego

Anna Modrzewska o mitach i faktach związanych z procesem rozwoju wewnętrznego
Gościem audycji „Loża ekspertów” była Anna Modrzewska, z którą rozmawialiśmy o tym, czym jest coaching rozumiany w prawidłowy sposób. Gość audycji opowiedział szerzej o tym, jakie elementy składają się na rozumienie coachingu i jak one wpływają na rozwój osoby uczestniczącej w procesie. Odpowiedzieliśmy sobie również na pytanie dlaczego wokół coachingu pojawiło się dużo nieścisłości i nieprawdziwych informacji oraz jak to wpłynęło na jego kondycję. W drugiej części rozmowy Gość opowiedział, jak wygląda profesjonalny proces coachingowy i jakie daje efekty.
2021-10-09, 10:55

Michał Wawiórko o robotyzacji procesów oraz jej wpływie na pracowników

Michał Wawiórko o robotyzacji procesów oraz jej wpływie na pracowników
Gościem audycji „Loża Ekspertów” był Michał Wawiórko, z którym rozmawialiśmy o tym, czy roboty będą w stanie zastąpić pracowników na podstawie rynku RPA. Gość audycji opowiadał szerzej, jak kształtuje się obecnie rynek RPA w Polsce i na świecie. Odpowiedzieliśmy sobie również na pytanie, jak robot może pomóc nam w codziennej pracy biurowej oraz, kiedy podjąć decyzję o zastosowaniu robotyzacji i automatyzacji procesów w firmie.
12345

Zobacz także

2021-10-02, godz. 11:00 Inwestycje alternatywne jako inny rodzaj inwestowania oszczędności Gościem audycji „Loża ekspertów” był Bartłomiej Tworek, z którym porozmawialiśmy o tym, że inwestycje alternatywne są sposobem na inwestowanie zasobów… » więcej 2021-09-25, godz. 10:50 Marcin Roczniak o roli ubioru w komunikacji biznesowej Gościem audycji „Loża ekspertów” był Marcin Roczniak, z którym rozmawialiśmy o roli ubioru w nawiązywaniu relacji biznesowych. Gość audycji opowie… » więcej 2021-09-18, godz. 11:01 Piotr Łysik o inwestycji w awokado jako alternatywnej formie lokowania pieniędzy Gościem audycji „Loża ekspertów” był Piotr Łysik z którym rozmawialiśmy o możliwościach, jakie daje inwestowanie w awokado oraz w inne formy inwestowania… » więcej 2021-09-11, godz. 10:50 Beata Sojda o wykorzystywaniu naturalnych produktów w codziennym funkcjonowaniu Gościem audycji „Loża ekspertów” była Beata Sojda, założycielka marki BeSymbio, z którą rozmawialiśmy o dermodetergentach, które coraz częściej… » więcej 2021-09-04, godz. 11:00 Aleksander Szlachetko o rosnącej w Polsce popularności e-sportu Gościem audycji był Aleksander Szlachetko, dyrektor zarządzający w ESL Gaming Polska, z którym rozmawialiśmy o rosnącej w Polsce popularności e-sportu… » więcej 2021-08-28, godz. 10:50 Dr Elena Pawęta o roli i przesłaniu konferencji TED Gościem audycji „Loża ekspertów” była dr Elena Pawęta, z którą rozmawialiśmy o roli, jaką pełnią konferencje TED. Gość audycji rozwinął szerzej… » więcej 2021-08-21, godz. 10:50 Daniel Janik o tym, czy podejście mentalne jest kluczem do sukcesu? Gościem audycji „Loża ekspertów” był Daniel Janik, trener mentalny i mówca motywacyjny, z którym rozmawialiśmy o roli mentalności i właściwego podejścia… » więcej 2021-08-14, godz. 10:55 Maciej Mazur o elektromobilności, jako sposobie na ochronę środowiska Gościem audycji „Loża ekspertów” był dyrektor zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, z którym rozmawialiśmy o roli i pozycji elektromobilności… » więcej 2021-08-07, godz. 11:00 Sylwia Kupiec o roli mediów społecznościowych w komunikacji biznesowej Gościem audycji „Loża ekspertów” była Sylwia Kupiec, ekspertka ds.. social media, właścicielka agencji marketingowej, z którą rozmawialiśmy o roli… » więcej 2021-07-31, godz. 11:30 Wojciech Kurzyk o języku polskim i jego ewolucji na przestrzeni lat Gościem audycji „Loża ekspertów” będzie Wojciech Kurzyk, wykładowca akademicki i mentor, z którym porozmawiamy o języku polskim i jego ewolucji na przestrzeni… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »