Radio Opole » Dobry wieczór, tu Opole » Trendy i owędy (audycja emitowana w latach 2020… » O śląskich koronkach w kontekście wystawy w Muzeum…
2020-12-10, 17:44 Autor: Beata Granatowska

O śląskich koronkach w kontekście wystawy w Muzeum Śląska Opolskiego

Muzeum Śląska Opolskiego [fot. MŚO]
Muzeum Śląska Opolskiego [fot. MŚO]
O wyjątkowo "koronkowej robocie" opowiadaliśmy w audycji w kontekście wystawy dzieł wykonanych ze śląskiej koronki klockowej i śląskiej koronki igiełkowej, która ze względu na pandemię nie doczekała się żywej publiczności w Muzeum Śląska Opolskiego, ale ostatecznie trafiła do sieci. Sprawdzimy. czy koronki są trendy. Dodajmy, że obiekty pochodzą od końca XIX w. do czasów współczesnych. Wystawa towarzyszy publikacji polskiego tłumaczenia książki autorstwa Giseli Graff-Höfgen „Śląskie koronki. Dokumentacja koronkarstwa klockowego i igiełkowego”. O wystawie opowiedziała Małgorzata Goc z MŚO.

Zobacz także

2021-09-14, godz. 15:08 Hubert Trammer o tym, czym jest Nowy Europejski Bauhaus Od najbliższego piątku ponownie można będzie śledzić wystąpienia w ramach drugiej części XI Kongresu Polska Wielki Projekt. Jednym z prelegentów będzie… » więcej 2021-09-13, godz. 14:48 Prof. Aleksander Woźny o tym, dlaczego świat szpiegów ma dla kultury popularnej tak wielką moc przyciągania Naszym gościem był prof. Aleksander Woźny, z którym rozmawialiśmy o tym, dlaczego świat szpiegów ma dla kultury popularnej tak wielką moc przyciągani… » więcej 2021-09-10, godz. 15:02 Adrian Dwornicki o tym jak wpływa na nas przeszłość Odwiedził nas Adrian Dwornicki, z którym przy okazji Europejskich Dni Dziedzictwa porozmawialiśmy o tym czy pamięć o przeszłości bywa niechcianym bagażem… » więcej 2021-09-07, godz. 14:01 Dariusz Romanowski o tym, czy sequele to zawsze dobry pomysł i dlaczego Naszym gościem był dzisiaj Dariusz Romanowski, instruktor z MDK w Opolu i filmoznawca, z którym rozmawialiśmy o tym czy sequele to zawsze dobry pomysł? Zapytamy… » więcej 2021-09-06, godz. 14:52 Dr Magdalena Przysiężna-Pizarska o trudach związanych z odkrywaniem przeszłości O trudach związanych z odkrywaniem przeszłości opowiedziała w dzisiejszym programie dr Magdalena Przysiężna-Pizarska, archeolog z Instytutu Historii Uniwersytetu… » więcej 2021-09-03, godz. 14:34 Dr Błażej Choroś o wykorzystywaniu mediów społecznościowych przez wszelkiej maści radykałów Talibowie wrócili do władzy w Afganistanie. Zapowiadają, że teraz będą rządzić inaczej niż kiedyś. Nie wiemy, ile z tych obietnic zostanie spełnionych… » więcej 2021-09-01, godz. 15:16 Paulina Pastuszenko o tym, na jakie wsparcie w nauce powinny liczyć nasze dzieci w okresie pandemii W dzisiejszym programie odwiedziła nas Paulina Pastuszenko, z którą w dzień rozpoczęcia kolejnego roku szkolnego rozmawialiśmy o tym, na jakie wsparcie w… » więcej 2021-08-31, godz. 14:56 Radzimir Burzyński o tym, dlaczego nie prowadzi internetowego pamiętnika, choć wielokrotnie był w Nepalu i poznał… Z okazji Dnia bloga zapytaliśmy podróżnika, Radzimira Burzyńskiego, dlaczego nie prowadzi internetowego pamiętnika, choć wielokrotnie był w Nepalu i poznał… » więcej 2021-08-31, godz. 14:53 Dr Rafał Parvi o tym, czy przeniesienie produkcji z Chin do Europy to dobry pomysł i jakie mogą być jego skutki Coraz częściej słychać wezwania do przebudowy globalnej gospodarki. Obecne zakłócenia w łańcuchach dostaw z Chin powodują, że producenci, którzy chętnie… » więcej 2021-08-30, godz. 12:56 Agata Puścikowska o bohaterkach swojej nowej książki pt. "Waleczne z gór" O Helenie Marusarzównie słyszał chyba każdy, ale kto wie o Jadwidze Apostoł, Helenie Błażusiak czy Róży i Wandzie Głowińskich? A przecież były równie… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »