Radio Opole » Trendy i owędy » Posłuchaj rozmów z naszymi gośćmi » Tomasz Bazan i Tomasz Turba o tym, dlaczego świat…
2020-11-26, 17:07 Autor: Beata Granatowska, Ireneusz Prochera

Tomasz Bazan i Tomasz Turba o tym, dlaczego świat mediów zmienia się błyskawicznie

Tomasz Bazan i Tomasz Turba [fot. Paweł Stauffer]
Tomasz Bazan i Tomasz Turba [fot. Paweł Stauffer]
Świat mediów zmienia się błyskawicznie - nowe kanały komunikacji, nowe technologie, ewolucja mediów społecznościowych i zalew kolejnymi środkami przekazu. Co z tego wynika? Jakie są tego konsekwencje? O tym będą rozmawiać uczestnicy debaty o nowych mediach pod hasłem "Nowe media, czy nowe technologie?", organizowanej pod patronatem Radia Opole przez Nokta Festival oraz Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu Wydział Ekonomiczny w Opolu.
Wśród prelegentów będzie Tomasz Bazan, koordynator muzyczny Radia Opole oraz ekspert w dziedzinie nowych mediów. Do rozmowy zaprosiliśmy także kierownika działu technicznego Radia Opole Tomasza Turbę. Naszych rozmówców zapytaliśmy o ich przemyślenia na temat rewolucji technologiczno-medialnej, która dzieje się na naszych oczach.

Zobacz także

2021-11-03, godz. 11:24 Prof. Tomasz Grzyb o tym, czy Facebook ma moc wpływania na to, jak się czujemy? Czy Facebook w sztuczny sposób podsyca gniew społeczny? Czy pogłębia polaryzację? Takie poważne oskarżenia dało się ostatnio słyszeć, po opublikowaniu… » więcej 2021-11-02, godz. 13:41 Dariusz Romanowski o tym, jakie są nowe trendy, jeśli chodzi o filmowe straszenie Z jednej strony śmierć budzi lęk i dlatego jest często tematem tabu, a z drugiej kultura masowa bezlitośnie eksploatuje ten temat. Widać to wyraźnie np… » więcej 2021-10-29, godz. 15:37 Zbigniew Mentzel w audycji "Trendy i owędy" Krytyk literacki Zbigniew Mentzel był gościem audycji "Trendy i owędy". Rozmawialiśmy z nim o książce "Śmierć jako własność prywatna", będącej zbiorem… » więcej 2021-10-27, godz. 15:29 Prof. Anna Pobóg-Lenartowicz o swojej książce "Psy Pana, czyli rzecz o dominikanach z opolskiej Górki" Naszym gościem była prof. Anna Pobóg-Lenartowicz, której książka "Psy Pana, czyli rzecz o dominikanach z opolskiej Górki" właśnie się ukazała. » więcej 2021-10-26, godz. 15:28 Tomasz Turba o tym, jak bezpiecznie przechowywać firmowe dane Skala ataków ransomware rośnie na całym świecie. Cyberprzestępcom chodzi o jedno: pieniądze. Część ofiar godzi się na płacenie okupu, aby odzyskać… » więcej 2021-10-25, godz. 14:42 Prof. Jan Miodek o urokach słowotwórstwa, z wątkiem jesiennym w tle Z prof. Janem Miodkiem rozmawialiśmy o urokach słowotwórstwa, z wątkiem jesiennym w tle. Zapytaliśmy skąd bierze się moda na pewne słowa. » więcej 2021-10-22, godz. 17:50 Maciek Kowalski z Ornithoholics o swoim hobby, czyli birdwatchingu Ornithoholics, czyli dwójka birdwatcherów – Maciek Kowalski i Kasia Komarowska, spotkają się dziś z czytelnikami w MBP w Opolu. Wcześniej jednak w naszym… » więcej 2021-10-21, godz. 14:56 Zbigniew Bommersbach o wadze koloru Odwiedził nas Zbigniew Bommersbach, architekt miejski Opola, z którym, przy okazji Światowego Dnia Architektury, porozmawiamy o wadze koloru. » więcej 2021-10-20, godz. 15:43 Ks. Wojciech Pracki o cyklu filmów o wyznaniach na Śląsku Opolskim Powstaje cykl filmów o wyznaniach na Śląsku Opolskim. Projekt sfinansował Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, a w jego realizację zaangażował się pastor… » więcej 2021-10-19, godz. 14:32 Dariusz Chwist o morsowaniu po opolsku Z Dariuszem Chwistem rozmawialiśmy o morsowaniu po opolsku. Czy to już czas na wzmacniające kąpiele? » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »