Radio Opole » Dobry moment » Posłuchaj rozmów z naszymi gośćmi

Posłuchaj rozmów z naszymi gośćmi

2021-05-11, 14:55

Marzena Tomaszewicz o tym, z jakich ulg, ułatwień i preferencji można skorzystać zakładając firmę lub jednoosobową działalność gospodarczą

Zdjęcie ilustracyjne [fot. Łukasz Fura]
Zdjęcie ilustracyjne [fot. Łukasz Fura]
Jak w każdy wtorek spotkaliśmy się z przedstawicielem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O tym, z jakich ulg, ułatwień i preferencji można skorzystać zakładając firmę lub jednoosobową działalność gospodarczą opowiedziała Marzena Tomaszewicz, doradca do spraw płatników i składek.
2021-05-11, 14:53

Mariusz Bartkowiak o biegaczach stęsknionych kontaktu z naturą

Mariusz Bartkowiak [fot. Wojciech Szczepanik]
Mariusz Bartkowiak [fot. Wojciech Szczepanik]
Wreszcie zawitała do nas wiosna... żeby nie powiedzieć - lato! Wysokie temperatury sprawiły, że ulice, parki i tereny wypoczynkowe zaroiły się od osób stęsknionych kontaktu z naturą. Na trasy wyruszyli rowerzyści, którym poświęciliśmy jedną z naszych ostatnich audycji. A co z biegaczami? Oni też nie próżnują. I o nich właśnie rozmawialiśmy z Mariuszem Bartkowiakiem, instruktorem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
2021-05-10, 11:44

Dr Barbara Radecka o nowotworach układu pokarmowego

Barbara Radecka [fot. Justyna Krzyżanowska]
Barbara Radecka [fot. Justyna Krzyżanowska]
Nowotwory układu pokarmowego występują zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Są najczęstszym rodzajem raka wśród mężczyzn i drugim co do częstości (po raku piersi) u pań. Jak obniżyć ryzyko zachorowania? O tym rozmawialiśmy z dr Barbarą Radecką z Opolskiego Centrum Onkologii.
2021-05-07, 10:50

Alicja Kisała o tegorocznym Tygodniu Bibliotek

„Znajdziesz mnie w bibliotece” - to hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek w całym kraju. Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w dniach 8-15 maja prowadzi program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on m.in. na celu zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa. O tym wydarzeniu rozmawialiśmy z Alicją Kisałą z Pedagogicznej Biblioteki Publicznej w Opolu.
2021-05-06, 11:43

Helen Mazanova o plusach życia w Polsce

Helen Mazanova o plusach życia w Polsce
Jak w każdy czwartek po 10:05 odwiedziła nas również Helen Mazanova, mieszkająca w Opolu blogerka z Ukrainy, która z pewnej perspektywy obserwuje to, co dzieje się w naszym kraju i porównuje to z doświadczeniami przywiezionymi ze swojej ojczyzny. Dziś rozmawialiśmy o plusach życia w Polsce.
2021-05-06, 11:59

Izabela Czabaj o tym, czy młodzi ludzie są zainteresowania zawodami, które są obecnie bardzo poszukiwane

Izabela Czabaj [fot. Jan Poniatyszyn]
Izabela Czabaj [fot. Jan Poniatyszyn]
Masażysta, opiekunka, terapeuta zajęciowy - to zawody, które są obecnie bardzo poszukiwane. Czy młodzi ludzie, którzy stoją przed wyborem swojej drogi zawodowej są nimi zainteresowani? Odpowiedzi szukaliśmy w programie. Naszym gościem była kierownik szkolenia praktycznego, tyflopedagog - mgr inż. Izabela Czabaj z Zespołu Szkół Medycznych im. Janusza Korczaka w Prudniku.
2021-05-04, 14:53

Mł. asp. mgr inż. Łukasz Nowak o obowiązkach strażaków, o jakich przeciętny Kowalski może nie mieć pojęcia

Łukasz Nowak [fot. Justyna Krzyżanowska]
Łukasz Nowak [fot. Justyna Krzyżanowska]
W Międzynarodowym Dniu Strażaka rozmawialiśmy o obowiązkach strażaków, o jakich przeciętny Kowalski może nie mieć pojęcia. Mówiliśmy także o ich pracy w czasie pandemii, ale też zapytaliśmy, jak prawidłowo powinien zachować się kierowca, który na drodze widzi pojazd uprzywilejowany jadący na sygnale. A naszym gościem był mł. asp. mgr inż. Łukasz Nowak, oficer prasowy opolskiego komendanta wojewódzkiego PSP.
1234567

Zobacz także

2021-04-01, godz. 14:27 Helen Mazanova o świętach Wielkiej Nocy na Ukrainie O świętach Wielkiej Nocy na Ukrainie rozmawialiśmy dziś z Helen Mazanovą. » więcej 2021-04-01, godz. 14:23 Jakub Krzak z kabaretu "Chyba" o tym, jak być dowcipnym i skutecznie zaskoczyć innych Pierwszego kwietnia uwielbiamy robić żarty, celowo wprowadzając swoich bliskich i znajomych w błąd. Te żarty bywają lepsze lub gorsze. Jak być naprawdę… » więcej 2021-03-31, godz. 11:05 Katarzyna Jędrzejewska o tym jak zacząć trening biegania Chcemy zacząć treningi biegania. Co zrobić, by szybko się nie zniechęcić, a tego rodzaju aktywność fizyczna weszła nam w krew? Czy od pierwszych kilometrów… » więcej 2021-03-30, godz. 11:25 Sebastian Szczurek o tym, komu będzie przysługiwać czternasta emerytura Prezydent podpisał ustawę wprowadzającą czternaste emerytury. Oznacza to, że zostaną one wypłacone już w czwartym kwartale tego roku. "Czternastka" nie… » więcej 2021-03-30, godz. 11:17 Marek Gaworski o swojej nowej książce "Śmierć, bale i skandale. Moralny upadek arystokracji w dobie belle epoque.1… Z Markiem Gaworskim rozmawialiśmy o poszukiwaniu historii i jego nowej książce, zatytułowanej "Śmierć, bale i skandale. Moralny upadek arystokracji w dobie… » więcej 2021-03-29, godz. 16:00 Yaroslav Bahriy o profilaktyce uzależnień od nowych technologii Uzależnienie od internetu przybiera na sile wraz z upowszechnianiem się dostępu do globalnej sieci oraz stałym wzrostem liczby jej użytkowników. Zjawisku… » więcej 2021-03-29, godz. 15:51 Łukasz Pietrzyk o internetowym zakupoholizmie O pragnieniach i potrzebach, internetowym zakupoholizmie i tym, jak z nim walczyć opowiadał w pierwszej godzinie audycji "Dobry moment" Łukasz Pietrzyk, doradca… » więcej 2021-03-26, godz. 13:36 Dr Tomasz Ciesielczuk o oszczędzaniu wody Nastała wiosna i coraz częściej spoglądamy w stronę ogrodu, w który - jak to o tej porze roku - zawsze jest sporo pracy. My zastanawialiśmy się, jak oszczędzać… » więcej 2021-03-25, godz. 11:31 Helen Mazanova o podróżniczych planach na 2021 rok Jak w każdy czwartek w audycji "Dobry moment" odwiedziła nas Helen Mazanova, mieszkająca w Opolu blogerka z Ukrainy. » więcej 2021-03-25, godz. 11:53 Oskar Koźlik o prototypie bezobsługowej szklarni Szklarnia z pachnącymi, ekologicznymi warzywami, której... nie trzeba obsługiwać - kto nie chciałby mieć takiego cudu techniki w swoim ogródku. Niewykluczone… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »