Radio Opole » Dobry moment » Posłuchaj rozmów z naszymi gośćmi

Posłuchaj rozmów z naszymi gośćmi

2021-05-11, 14:55

Marzena Tomaszewicz o tym, z jakich ulg, ułatwień i preferencji można skorzystać zakładając firmę lub jednoosobową działalność gospodarczą

Zdjęcie ilustracyjne [fot. Łukasz Fura]
Zdjęcie ilustracyjne [fot. Łukasz Fura]
Jak w każdy wtorek spotkaliśmy się z przedstawicielem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O tym, z jakich ulg, ułatwień i preferencji można skorzystać zakładając firmę lub jednoosobową działalność gospodarczą opowiedziała Marzena Tomaszewicz, doradca do spraw płatników i składek.
2021-05-11, 14:53

Mariusz Bartkowiak o biegaczach stęsknionych kontaktu z naturą

Mariusz Bartkowiak [fot. Wojciech Szczepanik]
Mariusz Bartkowiak [fot. Wojciech Szczepanik]
Wreszcie zawitała do nas wiosna... żeby nie powiedzieć - lato! Wysokie temperatury sprawiły, że ulice, parki i tereny wypoczynkowe zaroiły się od osób stęsknionych kontaktu z naturą. Na trasy wyruszyli rowerzyści, którym poświęciliśmy jedną z naszych ostatnich audycji. A co z biegaczami? Oni też nie próżnują. I o nich właśnie rozmawialiśmy z Mariuszem Bartkowiakiem, instruktorem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
2021-05-10, 11:44

Dr Barbara Radecka o nowotworach układu pokarmowego

Barbara Radecka [fot. Justyna Krzyżanowska]
Barbara Radecka [fot. Justyna Krzyżanowska]
Nowotwory układu pokarmowego występują zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Są najczęstszym rodzajem raka wśród mężczyzn i drugim co do częstości (po raku piersi) u pań. Jak obniżyć ryzyko zachorowania? O tym rozmawialiśmy z dr Barbarą Radecką z Opolskiego Centrum Onkologii.
2021-05-07, 10:50

Alicja Kisała o tegorocznym Tygodniu Bibliotek

„Znajdziesz mnie w bibliotece” - to hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek w całym kraju. Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w dniach 8-15 maja prowadzi program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on m.in. na celu zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa. O tym wydarzeniu rozmawialiśmy z Alicją Kisałą z Pedagogicznej Biblioteki Publicznej w Opolu.
2021-05-06, 11:43

Helen Mazanova o plusach życia w Polsce

Helen Mazanova o plusach życia w Polsce
Jak w każdy czwartek po 10:05 odwiedziła nas również Helen Mazanova, mieszkająca w Opolu blogerka z Ukrainy, która z pewnej perspektywy obserwuje to, co dzieje się w naszym kraju i porównuje to z doświadczeniami przywiezionymi ze swojej ojczyzny. Dziś rozmawialiśmy o plusach życia w Polsce.
2021-05-06, 11:59

Izabela Czabaj o tym, czy młodzi ludzie są zainteresowania zawodami, które są obecnie bardzo poszukiwane

Izabela Czabaj [fot. Jan Poniatyszyn]
Izabela Czabaj [fot. Jan Poniatyszyn]
Masażysta, opiekunka, terapeuta zajęciowy - to zawody, które są obecnie bardzo poszukiwane. Czy młodzi ludzie, którzy stoją przed wyborem swojej drogi zawodowej są nimi zainteresowani? Odpowiedzi szukaliśmy w programie. Naszym gościem była kierownik szkolenia praktycznego, tyflopedagog - mgr inż. Izabela Czabaj z Zespołu Szkół Medycznych im. Janusza Korczaka w Prudniku.
2021-05-04, 14:53

Mł. asp. mgr inż. Łukasz Nowak o obowiązkach strażaków, o jakich przeciętny Kowalski może nie mieć pojęcia

Łukasz Nowak [fot. Justyna Krzyżanowska]
Łukasz Nowak [fot. Justyna Krzyżanowska]
W Międzynarodowym Dniu Strażaka rozmawialiśmy o obowiązkach strażaków, o jakich przeciętny Kowalski może nie mieć pojęcia. Mówiliśmy także o ich pracy w czasie pandemii, ale też zapytaliśmy, jak prawidłowo powinien zachować się kierowca, który na drodze widzi pojazd uprzywilejowany jadący na sygnale. A naszym gościem był mł. asp. mgr inż. Łukasz Nowak, oficer prasowy opolskiego komendanta wojewódzkiego PSP.
1234567

Zobacz także

2021-04-13, godz. 11:05 Krzysztof Kazanowski o nowych mieszkańcach Opolskiego ZOO, w Dniu Miłośników ZOO Duże koty wróciły do Opolskiego Ogrodu Zoologicznego. Lwy, to bracia – Atos i Portos, którzy przyjechali z gdańskiego ZOO. Tygrys syberyjski Diego przybył… » więcej 2021-04-12, godz. 11:17 Prof. dr hab. nauk medycznych Marek Gierlotka o znaczeniu infekcji dla naszego serca W kolejnej odsłonie naszego cyklu poświęconemu zdrowiu postawiliśmy znak równości pomiędzy zdrowymi zębami, a zdrowym sercem. Naszym gościem był prof… » więcej 2021-04-12, godz. 09:36 Dominika Ralko-Danisz o Dniu Czekolady Oprócz tego, że jest pyszna, spożywana w umiarkowanych ilość może również mieć pozytywny wpływ na zdrowie. Czekolada - bo o niej mowa - jest uwielbiana… » więcej 2021-04-09, godz. 09:54 Barbara Hortyńska, dyrektor artystyczna Muzycznego Święta Kwitnących Azalii Ze znaną pianistką, dyrektor artystyczną Muzycznego Święta Kwitnących Azalii porozmawialiśmy o organizacji tegorocznej edycji imprezy. » więcej 2021-04-08, godz. 12:27 Helen Mazanova i Dzhulietta Siui gośćmi audycji "Dobry moment" W programie kolejne opowieści Helen Mazanovej, blogerki pochodzącej z Ukrainy, która od kilku lat mieszka w Opolu. Dziś gościem Agnieszki Wawer-Krajewskiej… » więcej 2021-04-08, godz. 15:07 Krzysztof Kazanowski o tym, dlaczego ogrody zoologiczne pełnią rolę współczesnej Arki Noego Ogrody zoologiczne pełnią rolę współczesnej Arki Noego - czytamy na stronie internetowej opolskiego ZOO. Są azylem dla gatunków, które utraciły swoje… » więcej 2021-04-07, godz. 15:31 Ireneusz Hebda o odznace Korony Parku Krajobrazowego "Góry Opawskie" Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych proponuje sięgnąć po odznakę Korony Parku Krajobrazowego "Góry Opawskie". Na jakich zasadach można to zrobić?… » więcej 2021-04-06, godz. 13:18 Sebastian Szczurek o zasiłku chorobowym Jak co wtorek naszym gościem był Sebastian Szczurek z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Opolu. Tym razem pytaliśmy o zasiłek chorobowy. » więcej 2021-04-06, godz. 12:57 Anna Siennicka o sposobach pozbycia się toksyn z organizmu Jakie są wady i zalety głodówek? Czy stosując dietę oczyszczającą pozbywamy się toksyn z organizmu? Czy rzeczywiście pomaga w chudnięciu? » więcej 2021-04-02, godz. 14:38 Rozmowa z ks. Wojciechem Prackim z parafii Ewangelicko-Augsburskiej tuż przed transmisją nabożeństwa Z proboszczem parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu Wojciechem Prackim, tuż przed transmisją nabożeństwa rozmawiał Paweł Konieczny. » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »