Radio Opole » Dobry moment » Posłuchaj rozmów z naszymi gośćmi

Posłuchaj rozmów z naszymi gośćmi

2021-05-11, 14:55

Marzena Tomaszewicz o tym, z jakich ulg, ułatwień i preferencji można skorzystać zakładając firmę lub jednoosobową działalność gospodarczą

Zdjęcie ilustracyjne [fot. Łukasz Fura]
Zdjęcie ilustracyjne [fot. Łukasz Fura]
Jak w każdy wtorek spotkaliśmy się z przedstawicielem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O tym, z jakich ulg, ułatwień i preferencji można skorzystać zakładając firmę lub jednoosobową działalność gospodarczą opowiedziała Marzena Tomaszewicz, doradca do spraw płatników i składek.
2021-05-11, 14:53

Mariusz Bartkowiak o biegaczach stęsknionych kontaktu z naturą

Mariusz Bartkowiak [fot. Wojciech Szczepanik]
Mariusz Bartkowiak [fot. Wojciech Szczepanik]
Wreszcie zawitała do nas wiosna... żeby nie powiedzieć - lato! Wysokie temperatury sprawiły, że ulice, parki i tereny wypoczynkowe zaroiły się od osób stęsknionych kontaktu z naturą. Na trasy wyruszyli rowerzyści, którym poświęciliśmy jedną z naszych ostatnich audycji. A co z biegaczami? Oni też nie próżnują. I o nich właśnie rozmawialiśmy z Mariuszem Bartkowiakiem, instruktorem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
2021-05-10, 11:44

Dr Barbara Radecka o nowotworach układu pokarmowego

Barbara Radecka [fot. Justyna Krzyżanowska]
Barbara Radecka [fot. Justyna Krzyżanowska]
Nowotwory układu pokarmowego występują zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Są najczęstszym rodzajem raka wśród mężczyzn i drugim co do częstości (po raku piersi) u pań. Jak obniżyć ryzyko zachorowania? O tym rozmawialiśmy z dr Barbarą Radecką z Opolskiego Centrum Onkologii.
2021-05-07, 10:50

Alicja Kisała o tegorocznym Tygodniu Bibliotek

„Znajdziesz mnie w bibliotece” - to hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek w całym kraju. Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w dniach 8-15 maja prowadzi program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on m.in. na celu zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa. O tym wydarzeniu rozmawialiśmy z Alicją Kisałą z Pedagogicznej Biblioteki Publicznej w Opolu.
2021-05-06, 11:43

Helen Mazanova o plusach życia w Polsce

Helen Mazanova o plusach życia w Polsce
Jak w każdy czwartek po 10:05 odwiedziła nas również Helen Mazanova, mieszkająca w Opolu blogerka z Ukrainy, która z pewnej perspektywy obserwuje to, co dzieje się w naszym kraju i porównuje to z doświadczeniami przywiezionymi ze swojej ojczyzny. Dziś rozmawialiśmy o plusach życia w Polsce.
2021-05-06, 11:59

Izabela Czabaj o tym, czy młodzi ludzie są zainteresowania zawodami, które są obecnie bardzo poszukiwane

Izabela Czabaj [fot. Jan Poniatyszyn]
Izabela Czabaj [fot. Jan Poniatyszyn]
Masażysta, opiekunka, terapeuta zajęciowy - to zawody, które są obecnie bardzo poszukiwane. Czy młodzi ludzie, którzy stoją przed wyborem swojej drogi zawodowej są nimi zainteresowani? Odpowiedzi szukaliśmy w programie. Naszym gościem była kierownik szkolenia praktycznego, tyflopedagog - mgr inż. Izabela Czabaj z Zespołu Szkół Medycznych im. Janusza Korczaka w Prudniku.
2021-05-04, 14:53

Mł. asp. mgr inż. Łukasz Nowak o obowiązkach strażaków, o jakich przeciętny Kowalski może nie mieć pojęcia

Łukasz Nowak [fot. Justyna Krzyżanowska]
Łukasz Nowak [fot. Justyna Krzyżanowska]
W Międzynarodowym Dniu Strażaka rozmawialiśmy o obowiązkach strażaków, o jakich przeciętny Kowalski może nie mieć pojęcia. Mówiliśmy także o ich pracy w czasie pandemii, ale też zapytaliśmy, jak prawidłowo powinien zachować się kierowca, który na drodze widzi pojazd uprzywilejowany jadący na sygnale. A naszym gościem był mł. asp. mgr inż. Łukasz Nowak, oficer prasowy opolskiego komendanta wojewódzkiego PSP.
1234567

Zobacz także

2021-04-22, godz. 12:23 Helen Mazanova o swoich wrażeniach z podróży do Egiptu W cyklu "Podróże z Helen" tym razem odwiedziliśmy Egipt. Jak żyją mieszkańcy tego kraju? Jakie panują tam relacje rodzinne? Jak wygląda edukacja? Helen… » więcej 2021-04-21, godz. 15:08 Maria Pająk o tym, jak poradzić sobie z suchością oczu podczas pracy i nauki zdalnej Zespół suchego oka to schorzenie, które daje charakterystyczne objawy pieczenia, a niekiedy uczucia piasku pod powiekami. Objawy te pogłębiają się, gdy… » więcej 2021-04-20, godz. 10:39 Sebastian Szczurek o pełnomocnictwach do wykonywania czynności prawnych w relacjach z ZUS Rzecznik ZUS Województwa Opolskiego, Sebastian Szczurek, odpowiedział na pytania dotyczące pełnomocnictwa do wykonywania czynności prawnych w relacjach z… » więcej 2021-04-20, godz. 10:25 Klaudyna Cichocka-Volkov o tym, jak w dobie pandemii wygląda praca w żłobkach i przedszkolach Maluchy w poniedziałek wróciły do żłobków i przedszkoli. Jak w dobie pandemii wygląda praca tego rodzaju placówek? Czy możliwa jest obecnie powolna adaptacja… » więcej 2021-04-19, godz. 12:00 Agnieszka Gleń o mechanizmach uzależnień i procesie wychodzenia z nałogu Naszym gościem była Agnieszka Gleń - pedagog, specjalista psychoterapii uzależnień z Poradni Leczenia Uzależnień w Krapkowicach. Rozmawialiśmy o mechanizmach… » więcej 2021-04-19, godz. 11:51 Anna Sienicka, dietetyk kliniczny o walorach leczniczych czosnku Obniża ciśnienie krwi, chroni przed zawałem, pomaga w odchudzaniu, hamuje rozwój bakterii i odmładza. Czosnek. O tym liderze w świecie leczniczych roślin… » więcej 2021-04-16, godz. 11:14 Ludmiła Wocial-Zawadzka o tym, jak śpiew może podtrzymać na duchu i wprawić w lepszy nastrój Czy sfera artystyczna może wrócić do "normalności"? Tak, ale bardzo powoli - mówi Ludmiła Wocial - Zawadzka, dyrygentka Akademickiego Chóru Politechniki… » więcej 2021-04-15, godz. 14:58 Filip Sosnowski o głównych zasadach idei "zero waste" Odmawiaj (refuse), ograniczaj (reduce), wykorzystaj ponownie (reuse), recyklinguj (recycle), kompostuj (rot) - to główne zasady idei "zero waste", czyli stylu… » więcej 2021-04-14, godz. 09:34 Maja Graczyk o tym, jak rozpocząć przygodę z tzw. "zimnym pływaniem" Jak rozpocząć przygodę z tzw. "zimnym pływaniem"? Co zrobić, by wpływało pozytywnie na nasze zdrowie? Czy potrzebny jest specjalny strój i sprzęt? O to… » więcej 2021-04-13, godz. 11:23 Sebastian Szczurek o tym, jak przeliczana jest emerytura jeżeli kilkanaście lat przepracowanych było za granicą Emerytura w Polsce zależy od stażu pracy. Co się jednak dzieje, gdy pewna ilość tych lat została przepracowana za granicą? Czy należy się emerytura z… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »