Radio Opole » Dobry moment » Posłuchaj rozmów z naszymi gośćmi

Posłuchaj rozmów z naszymi gośćmi

2021-05-14, 10:49

Barbara Hortyńska, dyrektor artystyczna Muzycznego Święta Kwitnących Azalii

Barbara Hortyńska [fot. Jan Mika]
Barbara Hortyńska [fot. Jan Mika]
W sobotę wraz z azaliami, które rozwijają pąki rusza XXXVII Festiwal Muzyczne Święto Kwitnących Azalii im. Zbigniewa Pawlickiego. Na scenie plenerowej w parku przy zamku w Mosznej wystąpi prawie 180 wykonawców. Na koncerty zaprosiła Barbara Hortyńska, dyrektor artystyczna festiwalu. Dodajmy, że Radio Opole jest partnerem tegorocznej imprezy.
2021-05-13, 11:30

Ireneusz Hebda o poszukiwaniu skarbów za pomocą odbiornika GPS

Ireneusz Hebda © (fot. Dorota Kłonowska / AFRO)
Ireneusz Hebda © (fot. Dorota Kłonowska / AFRO)
Geocaching to zabawa w poszukiwanie skarbów za pomocą odbiornika GPS. Ideą przewodnią jest znalezienie ukrytego wcześniej w terenie pojemnika, w którym znajdują się wyjątkowe drobiazgi. O tej szczególnej formie turystyki rozmawialiśmy z Ireneuszem Hebdą, dyrektorem Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych. Pytaliśmy także o aplikacje na smartfony, które pomogą w odkrywaniu tajemnic parków.
2021-05-12, 14:47

Jadwiga Wójciak m.in. o tym, na czym polega akcja deszczowego graffiti

Jadwiga Wójciak, prezes LGD Partnerstwo Borów Niemodlińskich [ foto: Bogusław Kalisz ]
Jadwiga Wójciak, prezes LGD Partnerstwo Borów Niemodlińskich [ foto: Bogusław Kalisz ]
"Bo deszczówką podlewanie oszczędza wodę w kranie" - to hasło, którym Partnerstwo Borów Niemodlińskich zachęca do gromadzenia i wykorzystywania deszczówki. W dzisiejszym programie Jadwiga Wójciak, kierownik biura Partnerstwo Borów Niemodlińskich wyjaśniła, na czym polega akcja deszczowego graffiti, jak rozwija się program "Działaj lokalnie" i czy ciągnąca się od wielu lat sprawa uznania miejscowego torfowiska za rezerwat doczeka się szczęśliwego finału.
2021-05-11, 14:55

Marzena Tomaszewicz o tym, z jakich ulg, ułatwień i preferencji można skorzystać zakładając firmę lub jednoosobową działalność gospodarczą

Zdjęcie ilustracyjne [fot. Łukasz Fura]
Zdjęcie ilustracyjne [fot. Łukasz Fura]
Jak w każdy wtorek spotkaliśmy się z przedstawicielem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O tym, z jakich ulg, ułatwień i preferencji można skorzystać zakładając firmę lub jednoosobową działalność gospodarczą opowiedziała Marzena Tomaszewicz, doradca do spraw płatników i składek.
2021-05-11, 14:53

Mariusz Bartkowiak o biegaczach stęsknionych kontaktu z naturą

Mariusz Bartkowiak [fot. Wojciech Szczepanik]
Mariusz Bartkowiak [fot. Wojciech Szczepanik]
Wreszcie zawitała do nas wiosna... żeby nie powiedzieć - lato! Wysokie temperatury sprawiły, że ulice, parki i tereny wypoczynkowe zaroiły się od osób stęsknionych kontaktu z naturą. Na trasy wyruszyli rowerzyści, którym poświęciliśmy jedną z naszych ostatnich audycji. A co z biegaczami? Oni też nie próżnują. I o nich właśnie rozmawialiśmy z Mariuszem Bartkowiakiem, instruktorem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
2021-05-10, 11:44

Dr Barbara Radecka o nowotworach układu pokarmowego

Barbara Radecka [fot. Justyna Krzyżanowska]
Barbara Radecka [fot. Justyna Krzyżanowska]
Nowotwory układu pokarmowego występują zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Są najczęstszym rodzajem raka wśród mężczyzn i drugim co do częstości (po raku piersi) u pań. Jak obniżyć ryzyko zachorowania? O tym rozmawialiśmy z dr Barbarą Radecką z Opolskiego Centrum Onkologii.
2021-05-07, 10:50

Alicja Kisała o tegorocznym Tygodniu Bibliotek

„Znajdziesz mnie w bibliotece” - to hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek w całym kraju. Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w dniach 8-15 maja prowadzi program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on m.in. na celu zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa. O tym wydarzeniu rozmawialiśmy z Alicją Kisałą z Pedagogicznej Biblioteki Publicznej w Opolu.
2021-05-06, 11:43

Helen Mazanova o plusach życia w Polsce

Helen Mazanova o plusach życia w Polsce
Jak w każdy czwartek po 10:05 odwiedziła nas również Helen Mazanova, mieszkająca w Opolu blogerka z Ukrainy, która z pewnej perspektywy obserwuje to, co dzieje się w naszym kraju i porównuje to z doświadczeniami przywiezionymi ze swojej ojczyzny. Dziś rozmawialiśmy o plusach życia w Polsce.
1234567

Zobacz także

2021-05-06, godz. 11:59 Izabela Czabaj o tym, czy młodzi ludzie są zainteresowania zawodami, które są obecnie bardzo poszukiwane Masażysta, opiekunka, terapeuta zajęciowy - to zawody, które są obecnie bardzo poszukiwane. Czy młodzi ludzie, którzy stoją przed wyborem swojej drogi zawodowej… » więcej 2021-05-05, godz. 13:28 Maria Pająk o tym, jakie naturalne "leki" możemy uprawiać na balkonie i w ogródku O otaczającej nas przyrodzie można pomyśleć jak o "roślinnej aptece". Jakie naturalne "leki" możemy uprawiać na balkonie i w ogródku? O to zapytaliśmy… » więcej 2021-05-04, godz. 14:56 Sebastian Szczurek o tym, że dziś rusza Tarcza Antykryzysowa 9.0 Jak w każdy wtorek naszym gościem był Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego. Słuchacze mieli kolejną okazję, by porozmawiać… » więcej 2021-05-04, godz. 14:53 Mł. asp. mgr inż. Łukasz Nowak o obowiązkach strażaków, o jakich przeciętny Kowalski może nie mieć pojęcia W Międzynarodowym Dniu Strażaka rozmawialiśmy o obowiązkach strażaków, o jakich przeciętny Kowalski może nie mieć pojęcia. Mówiliśmy także o ich pracy… » więcej 2021-04-30, godz. 09:31 Krzysztof Wiśniewski o formach wypoczynku w lesie Pierwszego maja rusza nowy program Lasów Państwowych „Zanocuj w lesie”. Dzięki niemu miłośnicy aktywności związanych z przebywaniem w lesie, jak bushcraft… » więcej 2021-04-29, godz. 11:43 Helen Mazanova o problemach cudzoziemców na rynku pracy Z jakimi problemami zmagają się na rynku pracy cudzoziemcy? Jak zdobyć zezwolenie na pracę w Polsce? Te problemy przybliżyła nam Helen Mazanova w swoim cyklu… » więcej 2021-04-29, godz. 09:33 Tomasz Grzyb o niezwykłej popularności lodów Ekipy Owocowe sorbety, które swoim logiem sygnują najpopularniejsi youtuberzy w Polce wyprzedają się niczym świeże bułeczki. W wielu sklepach zostają po nich… » więcej 2021-04-28, godz. 10:05 Wojciech Fijałkowski o 20 latach działalności MONAR w Graczach Czy rozmowa z dzieckiem o narkotykach ma sens? Czym osoba uzależniona trafiająca do ośrodka terapeutycznego 20 lat temu różni się od tej, która trafia do… » więcej 2021-04-27, godz. 15:55 Sebastian Szczurek o tym, jak uzyskać jednorazowe odszkodowanie za wypadek w pracy Gdy pracownik ulega wypadkowi przy pracy nie zarabia, ale też nie pozostaje bez pieniędzy. Jeżeli jest ubezpieczony, należą mu się pewne świadczenia. Jednym… » więcej 2021-04-27, godz. 15:51 Aneta Gibek-Wiśniewska o tym, dlaczego warto sięgać po mediację, jako sposób rozwiązywania konfliktów Czy wypracowane w toku mediacji ustalenia mają moc prawną? Dlaczego warto sięgać po taki sposób rozwiązywania konfliktów? Z jakimi sprawami można przyjść… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »