Wybory parlamentarne 2019
Radio Opole » Wybory parlamentarne 2019 » Nie trać głosu - poradnik wyborczy » Do spisu i rejestru wyborców możesz wpisać się…
2019-10-07, 11:29 Autor: Joanna Matlak

Do spisu i rejestru wyborców możesz wpisać się przez internet. Sprawdź jak to zrobić

Dziś tłumaczymy w jaki sposób dopisać się do spisu lub rejestru wyborców przez internet. Pierwszym naszym krokiem jest wejście na stronę www.obywatel.gov.pl. To strona internetowa Ministerstwa Cyfryzacji.
Do spisu i rejestru wyborców możesz wpisać się przez internet. Sprawdź jak to zrobić
Jeśli chcesz wysłać wniosek o dopisanie do spisu wyborców lub wniosek o wpisanie do rejestru wyborców potrzebujesz profilu zaufanego lub e-dowodu, które pozwalają potwierdzić swoją tożsamość. Jeśli chcesz zalogować się e-dowodem potrzebujesz skrzynki EPUAP, która służy do komunikacji z urzędem. Taką skrzynkę można założyć przy pierwszym logowaniu do e-usług.

Do rejestru wyborców wpisany zostajesz na stałe. Jeśli chcesz zmienić miejsce głosowania tylko na najbliższe wybory – złóż wniosek o dopisanie do spisu wyborców.

Można też zalogować się przez profil zaufany: za pomocą loginu lub adresu e-mail lub za pomocą konta w banku. Trzeba przygotować login z hasłem do profilu zaufanego i telefon komórkowy, skan lub zdjęcie ważnego dokumentu tożsamości (np. dowodu osobistego lub paszportu). Do wniosku można dodać załącznik, który potwierdza miejsce Twojego stałego zamieszkania i może przyspieszyć rozpatrzenie wniosku.

Zobacz także

2019-09-13, godz. 00:00 Głosowanie poza miejscem zamieszkania poprzez dopisanie się do spisu wyborców Zagłosować poza miejscem zamieszkania można także poprzez wpisanie się do spisu wyborców gminy, w której będziemy przebywać 13 października, jeśli nie… » więcej 2019-09-16, godz. 09:00 Bezpłatny czas antenowy - ważne informacje dla komitetów wyborczych! Bezpłatne audycje wyborcze są prezentowane na antenie Radia Opole w każdej kampanii wyborczej. To obowiązek nałożony na media publiczne kodeksem wyborczym… » więcej 2019-09-16, godz. 10:00 Bezpłatne audycje wyborcze. Jak powstają oraz zasady ich emisji na antenie Radia Opole W sobotę 28 września rozpoczniemy emisję audycji wyborczych. Komitety wyborcze mogą nagrać audycje wyborcze w Radiu Opole. - Udostępniamy studio, realizatora… » więcej 2019-09-17, godz. 09:00 Mąż zaufania - Mąż zaufania, nie jest instytucją nową, była już w kilku poprzednich wyborach - wyjaśnia Joanna Maksymowicz-Szczepańska, komisarz wyborczy. - Członkiem… » więcej 2019-09-17, godz. 10:00 Obserwator społeczny Obserwator społeczny, to instytucja, która pojawiła się po znowelizowaniu kodeksu wyborczego. Prawo do wyznaczenia obserwatorów społecznych przysługuje… » więcej 2019-09-18, godz. 09:00 Kampania wyborcza Kampanię wyborczą mogą prowadzić tylko komitety wyborcze, na rzecz swoich kandydatów. - Każdy materiał wyborczy, musi być bezwzględnie oznaczony nazwą… » więcej 2019-09-18, godz. 10:00 Finansowanie kampanii wyborczej - Pierwszym wymogiem, dla komitetów, które chcą prowadzić kampanię wyborczą, a co za tym idzie pozyskiwać i wydatkować środki na nią przeznaczone, jest… » więcej 2019-09-19, godz. 09:00 Próg wyborczy. Co to takiego i dlaczego został wprowadzony Jeszcze w sierpniu sporo mówiło się o tym, które partie pójdą razem do wyborów i jakiej formie. Czy jedna partia "zaprosi na swoje listy" członków innej… » więcej 2019-09-19, godz. 10:00 Podział mandatów w wyborach parlamentarnych w Polsce Podział mandatów w wyborach do Sejmu jest bardziej skomplikowany, niż w wyborach do Senatu. W wyborach do Sejmu stosowana jest metoda d'Hondta. Jak wygląda… » więcej 2019-09-20, godz. 09:00 Państwowa Komisja Wyborcza Państwowa Komisja Wyborcza, to bardzo ważny organ, choć nie konstytucyjny, który odpowiada za przeprowadzenie wyborów. - Orzeka także o wyniku wyborów… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »