Radio Opole » Rozmowy o kulturze (DAB+) » Rozmowy o kulturze (DAB+)

Rozmowy o kulturze (DAB+)

2022-11-21, 19:05

Wawrzyniec Jan Dąbrowski o projekcie Henry No Hurry

Wawrzyniec Jan Dąbrowski [fot. Agnieszka Zientarska]
Wawrzyniec Jan Dąbrowski [fot. Agnieszka Zientarska]
Z Wawrzyńcem Janem Dąbrowskim rozmawialiśmy o projekcie Henry No Hurry - na poły muzycznym, na poły podróżniczym i po trosze pisarskim. Multiinstrumentalista w osobliwym one man show odwiedza od kilku lat kameralne miejsca sceniczne. Od 2017 roku do dziś odwiedził ponad 300 miejsc w kilku krajach- w Polsce, Niemczech, Czechach, Słowacji, Ukrainie, Szwajcarii, Łotwie i Estonii. Także Opole znalazło się na trasie koncertowej. W 2022 roku artysta wydał kolejną płytę "Koniec z panem".
2022-11-18, 19:00

O idei Opolskiej Koalicji Instytucji Kultury

Goście audycji "Rozmowy o kulturze" Witolda Sułka
Goście audycji "Rozmowy o kulturze" Witolda Sułka
Czy lepiej byłoby, gdyby instytucje kultury, galerie, muzea, biblioteki, działały wspólnie? To pytanie zadali sobie nasi goście, a odpowiedź była twierdząca, stąd powołanie wspólnej inicjatywy, aby czyny przerodzić w słowa. Opowiedzieli o wszystkim szczegółowo Kaja Marchel z Muzeum Polskiej Piosenki, Alicja Gawinek z Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych i Marcin Duda z Oddziału Dziecięco-Młodzieżowego Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu.
2022-11-17, 19:07

Andrzej Skibniewski gościem audycji "Rozmowy o kulturze"

Andrzej Skibniewski [fot. Agnieszka Lubczańska]
Andrzej Skibniewski [fot. Agnieszka Lubczańska]
Tym razem naszym gościem był Andrzej Skibniewski związany z polską emigracją lat 80-tych w Holandii oraz związany z polskim kwartalnikiem kulturalnym "Scena Polska" ukazującym się tam od wielu lat.
2022-11-16, 19:11

Z Anną Król o pionierkach taternictwa w Polsce

Festiwal gór - Grzegorz Pielak prowadzi spotkanie z Anną Król []fot. K. Zawadzka]
Festiwal gór - Grzegorz Pielak prowadzi spotkanie z Anną Król []fot. K. Zawadzka]
Anna Król - autorka książek i scenariusz, pomysłodawczyni i dyrektorka Big Book Festival - będzie gościem audycji "Rozmowy o kulturze". Opowie o swoim reportażu "Kamienny sufit". To historia kobiet, które były pionierkami taternictwa w Polsce. Kim były i jakie ograniczenia musiały pokonać? O tym w programie.
1234567

Zobacz także

2022-10-12, godz. 20:11 Rosja oczami Jędrzeja Morawieckiego Na Rosję spojrzymy oczami dziennikarza, publicysty i reportażysty, który odwiedzał ten kraj wielokrotnie - Jędrzeja Morawieckiego. Nasz gość opowiedział… » więcej 2022-10-11, godz. 19:22 Ewa Bogusz-Moore o występach Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia We wtorkowym programie Rozmowy o kulturze (11.10) spotkaliśmy się z dyrektorką Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia Ewą Bogusz-Moore, która opowiedziała… » więcej 2022-10-10, godz. 19:00 O biblioterapii rozmawiamy z gośćmi Ogólnopolskiej Konferencji Biblioterapeutycznej W audycji rozmawialiśmy z gośćmi VI Ogólnopolskiej Konferencji Biblioterapeutycznej (VIII edycji opolskiej) "Biblioterapia w sytuacji kryzysowej". Dr Elżbieta… » więcej 2022-10-07, godz. 19:07 Iwona Kowalczuk i Karolina Kuza o roku działalności opolskiej Reużytkowni Opolska Reużytkownia zbliża się do pierwszej rocznicy istnienia i jak się okazuje, poza działalnością proekologiczną, która jest jej głównym zadaniem… » więcej 2022-10-06, godz. 19:06 Krzysztof Stecki o najnowszych wydawnictwach i publikacjach Instytutu Śląskiego Tym razem naszym gościem będzie Krzysztof Stecki z Zakładu Wydawniczego Instytutu Śląskiego. Porozmawiamy m.in. o najnowszych wydawnictwach i publikacjach… » więcej 2022-10-05, godz. 19:39 Joanna Kinowska o mocy zdjęcia Dlaczego nigdy nie powinno się wyrzucać fotografii? Jaką moc ma zdjęcie? Na te pytania odpowiedziała historyczka sztuki specjalizująca się w fotografii… » więcej 2022-10-05, godz. 11:48 Christiane Hoffmann o najnowszej książce "Wszystko czego nie pamiętamy albo o czym nie wspominamy. Pieszo śladami mojego… W wtorkowych Rozmowach o kulturze rozmowa z Christiane Hoffmann, dziennikarką, pisarką i zastępcą rzecznika rządu federalnego Niemiec o jaj najnowszej książce… » więcej 2022-10-03, godz. 19:00 Z Józefem Chyżym o wystawie "Arboretum" Z Józefem Chyżym, artystą - malarzem, porozmawiamy o wystawie "Arboretum", która prezentowana jest w Galerii ZPAP Pierwsze Piętro w Opolu. Inspiracją malarskich… » więcej 2022-09-30, godz. 19:00 O propozycjach Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu opowiada Magda Wolnicka W galeriach sztuki coraz częściej pojawiają się oryginalne spotkania i zajęcia, nie związane (zdarza się, że tylko pozornie) z nią wprost. O tym, co proponuje… » więcej 2022-09-29, godz. 19:00 O Kresach oraz powstającym w Brzegu Muzeum Dziedzictwa i Kultury Kresów Tym razem gościem audycji była Krystyna Rostocka, prezes Towarzystwa Polonia-Kresy. Porozmawiamy o Kresach oraz powstającym w Brzegu Muzeum Dziedzictwa i Kultury… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »