Radio Opole » Ze zdrowiem Ci do twarzy w Radiu Opole » Posłuchaj audycji » Zgaga, chrypka, odczucie pieczenia, czyli kiedy refluks…
2024-08-17, 14:00 Autor: Marzena Śmierciak

Zgaga, chrypka, odczucie pieczenia, czyli kiedy refluks żołądkowo-przełykowy uprzykrza nam życie

Bartosz Bartosik [fot. M.Śmierciak]
Bartosz Bartosik [fot. M.Śmierciak]
Z tą dolegliwością bardzo często przychodzą pacjenci do gastroenterologów. Choć bywa, że ze względu na odczuwane objawy, mylnie interpretowane, idą najpierw do laryngologa czy kardiologa. Chodzi o refluks żołądkowo-przełykowy. Pacjent może bowiem skarżyć się na pieczenie za mostkiem, zgagę, częste odchrząkiwanie, ból. Jak leczyć refluks, jak go rozpoznać, jak przeciwdziałać? Opowiadał o tym w programie specjalista gastroenterologii lek. Bartosz Bartosik z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Zobacz także

2024-06-04, godz. 07:00 W Dniu Dziecka o dzieciach. Jak dbać o ich zdrowie psychiczne? Dzieciństwo kojarzy się z beztroską i zabawą. Dzieci jednak mają też swoje problemy. Ostatnio coraz częściej mówi się o kryzysie zdrowia psychicznego… » więcej 2024-05-29, godz. 10:45 Otyłość a samopoczucie psychiczne. Jakie emocje przeżywają pacjenci? Otyłość to poważny problem zdrowotny. To choroba wagi ciężkiej, przyczyniająca się do różnego rodzaju schorzeń. Pacjentów z otyłością i nadwagą… » więcej 2024-05-25, godz. 08:00 Poród siłami natury, przez cięcie cesarskie i.. z gwizdkiem. Rozmowa ze specjalistką ginekologii i położnictwa Poród to przełomowe wydarzenie w życiu kobiety. Jedno z najważniejszych, jeśli nie najważniejsze. Wiąże się jednak z bólem, ale też pewnego rodzaju… » więcej 2024-05-22, godz. 12:22 Rwa kulszowa - co robić? Rozmowa z Rolandem Pampuchem Kto tego doświadczył, ten wie, jak bolesnym doświadczeniem jest rwa kulszowa. Co robić, aby do niej nie dopuścić? I jak sobie radzić, kiedy już nam się… » więcej 2024-05-18, godz. 16:00 Plastry w terapii cukrzycy? Trwają badania nad bezigłowym podawaniem insuliny Czy pacjenci z cukrzycą, którzy muszą przyjmować insulinę, są skazani na zastrzyki? Na razie tak, ale opolscy naukowcy pracują nad innowacyjnym rozwiązaniem… » więcej 2024-05-10, godz. 08:00 Fizjoterapia kobiet w ciąży i po porodzie. W czym pomaga? Ciąża i poród oznaczają bardzo duże zmiany zachodzące w organizmie kobiety. Dlatego niezbędna może okazać się rehabilitacja i współpraca ciężarnej… » więcej 2024-05-08, godz. 11:00 Miażdżyca - śmiertelnie niebezpieczna choroba cywilizacyjna. Jak ją rozpoznać i leczyć? Może rozwijać się latami bezobjawowo, jednak jej skutki są bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia pacjenta. Miażdżyca - to był kolejny medyczny temat… » więcej 2024-05-06, godz. 08:00 Z wizytą w laboratorium. Jak się przygotować do badań? Badania laboratoryjne - chyba nie ma pacjenta, który by ich nie miał. Okazuje się jednak, że nie każdy we właściwy sposób się do nich przygotowuje. Jakie… » więcej 2024-05-02, godz. 22:59 Spastyczność mięśni - jak leczyć? Pacjenci dotknięci spastycznością, czyli wzmożonym napięciem mięśniowym - to kolejny temat, jaki pojawił się w audycji. Zaburzenie towarzyszy różnego… » więcej 2024-04-22, godz. 12:57 Joga hormonalna - jak działa? Rozmowa z Dorotą Różycką Jak poprzez odpowiednią praktykę stymulować pracę jajników w okresie przed i w trakcie menopauzy? Jakie asany wspomogą regulację hormonów tarczycy? O jodze… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »