Radio Opole » Ze zdrowiem Ci do twarzy w Radiu Opole » Posłuchaj audycji prowadzonych przez Katarzynę… » Wegańska Wigilia Anny Legutko [PRZEPIS NA SELER…
2020-12-18, 11:33 Autor: Katarzyna Zawadzka

Wegańska Wigilia Anny Legutko [PRZEPIS NA SELERYBĘ]

Anna Legutko [fot. archiwum prywatne]
Anna Legutko [fot. archiwum prywatne]
Sprawdziliśmy, jak wygląda wegańskia wigilia. Co można zrobić z selera, boczniaków, soczewicy, pieczarek czy glonów? I dlaczego ważny jest wzajemny szacunek do różnych preferencji żywieniowych? O tym rozmawialiśmy z wegeterianką, która jest także miłośniczką kuchni wegańskiej i podróżniczką Anną Legutko.
Anna Legutko w rozmowie z Katarzyną Zawadzką
SELERYBA

SKŁADNIKI:
½ szklanki glonów wakame (można kupić w każdym dużym supermarkecie lub w internecie)
10 płatów glonów nori
2 duże selery
½ szklanki mąki ziemniaczanej lub pszennej pół na pół z mąką ryżową
½ szklanki bułki tartej (można również kupić bezglutenową)
przyprawa do ryb (zwrócić uwagę na skład)
olej do smażenia (Wasz wybór)
ciepła woda
sól

PRZEPIS:
Do garnka wsypujemy glony wakame, dodajemy około 2,5 litra wody, trochę soli. Przykrywamy pokrywką i gotujemy około 20 minut.
Selera obieramy, kroimy w grube plastry (powinny mieć około 1,5-2 cm grubości). Wkładamy seler do garnka z glonami i gotujemy około 10 minut pod przykryciem. Można rozdzielić na dwa razy, plastry muszą być zanurzone. Wyławiamy na talerz.
W talerzu mieszamy mąkę z ciepłą wodą, powinno powstać ciasto o konsystencji naleśnikowego.
Każdy ugotowany plaster selera posypujemy przyprawą do ryb, lekko smarujemy ciastem, owijamy połówką płata nori, obtaczamy w cieście, następnie w bułce tartej.
Smażymy partiami na oleju z obu stron na złoty kolor.
Zajadamy się selerybą!


Program "Ze zdrowiem Ci do twarzy" w Radiu Opole w każdą sobotę od godziny 12:05 do 14:00. Można nas słuchać na FM i w internecie. Zapraszamy!

Zobacz także

2021-12-09, godz. 12:29 Patryk Szymański o udziale w 50. Maratonie Nowojorskim Do Nowego Yorku udaliśmy się razem z Patrykiem Szymańskim. Nasz gość opowiedział o swoim udziale w jubileuszowym maratonie, którego historia sięga 1970… » więcej 2021-11-30, godz. 11:39 Pomaga samosiołom w Czarnobylskiej Strefie Zamkniętej. Rozmowa z Krystianem Machnikiem Samosioły - to ludzie, którzy nie pogodzili się z wysiedleniem ze swoich domów po katastrofie Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Wielokrotnie wyrzucani powracali… » więcej 2021-11-26, godz. 13:15 Movember - o profilaktyce męskich nowotworów. Rozmowa z Rafałem Olejnikiem Namawialiśmy panów do zrobienia badań profilaktycznych. To wszystko w ramach akcji Movember! O tym, jak poszerzyła ona społeczną świadomość i przełamał… » więcej 2021-11-22, godz. 17:38 Kim jest narcyz i jak się przed nim bronić? Rozmowa z Anną Bereźnicką Kim jest narcyzm i czy współczesna kultura go wspiera? Jakie zranienia prowadzą do tego rodzaju zaburzeń osobowości? Na te pytania odpowiedziała psychoterapeutka… » więcej 2021-11-22, godz. 17:20 Co warto wiedzieć przechodząc na wegetarianizm? Rozmowa z Aliną Kowalczyk-Czerwińską Sprawdziliśmy, co powinny wiedzieć osoby, który chcą zmienić swoją dietę na wegetariańską. Jakie jest oficjalne stanowisko Instytutu Żywności i Żywienia… » więcej 2021-11-13, godz. 17:14 Beata Marcinowicz o pilatesowej fabryce endorfin Jak stworzyć sobie jesienią prywatną fabrykę endorfin? O to zapytaliśmy instruktorkę pilatesu - Beatę Marcinowicz. Aktywność fizyczna może być bowiem… » więcej 2021-11-10, godz. 16:18 Czy pierwsze wrażenie rządzi światem? Rozmowa z dr Elżbietą Zubrzycką Czy liczy się tylko pierwsze wrażenie? Nasz mózg nie chce pozwolić, abyśmy zwariowali od nadmiaru danych i chętnie wprowadza nas w błędy poznawcze. Dotyczą… » więcej 2021-11-09, godz. 10:49 Krótkowzroczność - jak rozpoznać i leczyć? Rozmowa z Anną Werner W dobie smartfonów, komputerów i nauki zdalnej na krótkowzroczność narażone są coraz młodsze dzieci. Jakie są wczesne symptomy tej wady wzroku? Dlaczego… » więcej 2021-11-06, godz. 14:37 Roślinny azyl w miejskiej dżungli. Magdalena Starczewska o kwiatach domowych Jak w miejskiej dżungli stworzyć sobie azyl pełen roślin? O to zapytaliśmy miłośniczkę kwiatów Magdalenę Starczewską, która oprowadziła nas po swoim… » więcej 2021-11-02, godz. 11:07 Czy kultura honoru sprzyja akceptowaniu agresji? Rozmowa z dr Przemysławem Zdybkiem Jakie czynniki sprzyjają akceptowaniu agresji? Skąd wzięły się "honorowe pojedynki"? Badania naukowe na temat kultury honoru prowadził psycholog społeczny… » więcej
7891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »