Radio Opole » Ze zdrowiem Ci do twarzy w Radiu Opole » Posłuchaj audycji prowadzonych przez Katarzynę… » Wegańska Wigilia Anny Legutko [PRZEPIS NA SELER…
2020-12-18, 11:33 Autor: Katarzyna Zawadzka

Wegańska Wigilia Anny Legutko [PRZEPIS NA SELERYBĘ]

Anna Legutko [fot. archiwum prywatne]
Anna Legutko [fot. archiwum prywatne]
Sprawdziliśmy, jak wygląda wegańskia wigilia. Co można zrobić z selera, boczniaków, soczewicy, pieczarek czy glonów? I dlaczego ważny jest wzajemny szacunek do różnych preferencji żywieniowych? O tym rozmawialiśmy z wegeterianką, która jest także miłośniczką kuchni wegańskiej i podróżniczką Anną Legutko.
Anna Legutko w rozmowie z Katarzyną Zawadzką
SELERYBA

SKŁADNIKI:
½ szklanki glonów wakame (można kupić w każdym dużym supermarkecie lub w internecie)
10 płatów glonów nori
2 duże selery
½ szklanki mąki ziemniaczanej lub pszennej pół na pół z mąką ryżową
½ szklanki bułki tartej (można również kupić bezglutenową)
przyprawa do ryb (zwrócić uwagę na skład)
olej do smażenia (Wasz wybór)
ciepła woda
sól

PRZEPIS:
Do garnka wsypujemy glony wakame, dodajemy około 2,5 litra wody, trochę soli. Przykrywamy pokrywką i gotujemy około 20 minut.
Selera obieramy, kroimy w grube plastry (powinny mieć około 1,5-2 cm grubości). Wkładamy seler do garnka z glonami i gotujemy około 10 minut pod przykryciem. Można rozdzielić na dwa razy, plastry muszą być zanurzone. Wyławiamy na talerz.
W talerzu mieszamy mąkę z ciepłą wodą, powinno powstać ciasto o konsystencji naleśnikowego.
Każdy ugotowany plaster selera posypujemy przyprawą do ryb, lekko smarujemy ciastem, owijamy połówką płata nori, obtaczamy w cieście, następnie w bułce tartej.
Smażymy partiami na oleju z obu stron na złoty kolor.
Zajadamy się selerybą!


Program "Ze zdrowiem Ci do twarzy" w Radiu Opole w każdą sobotę od godziny 12:05 do 14:00. Można nas słuchać na FM i w internecie. Zapraszamy!

Zobacz także

2021-10-30, godz. 15:36 Czy zioła i dieta zaoszczędzą nam stresu? Rozmowa z Dominiką Krajczy Jak zadbać o skołatane nerwy? Które zioła nas uspokoją? Jak zadbać o pożywienie, aby nie było ono kolejnym źródłem stresu dla organizmu? O tym wszystkim… » więcej 2021-10-25, godz. 12:27 Stres - jak sobie z nim radzić? Rozmowa z Aleksandrą Marcinkowską i Renatą Fijałkowską Krótkotrwały stres jest niezbędny w naszym życiu, ale co zrobić kiedy staje się jego stałym nieznośnym elementem? Co to jest dystres i jak można sobie… » więcej 2021-10-25, godz. 12:58 Profilaktyka raka piersi i szyjki macicy. Rozmowa z dr n. med Grzegorzem Głąbem Dr n. med. Grzegorz Głąb, specjalista ginekologii, mówił na naszej antenie o tym, jak ważne są regularne badania profilaktyczne w kierunku raka piersi. Ponadto… » więcej 2021-10-19, godz. 13:15 Olimpijka z Tokio o rekordzie świata we wspinaczce na czas! Rozmowa z Olą Mirosław 6 sekund i 84 setne sekundy - to rekord świata we wspinaczce na czas i to ona go ustanowiła, Olimpijka z Tokio i dwukrotna Mistrzyni Świata - Aleksandra Mirosław!… » więcej 2021-10-13, godz. 14:39 Otwierając "Zamknięte". Patryk Bułhak o podróży i fotografii Razem z fotografem Patrykiem Bułhakiem, gościem 11. Opolskiego Festiwalu Fotografii, zajrzeliśmy za "Zamknięte" drzwi świata kobiet w Iranie. Rozmawialiśmy… » więcej 2021-10-12, godz. 17:33 Droga do Dzikiej Kobiety. Rozmowa z Anną Bereźnicką Dzikość to moc, która może napełnić życiem różne elementy kobiecej jaźni. Jak do niej dotrzeć? I czym tak w ogóle owa "dzikość" jest? I dlaczego… » więcej 2021-10-02, godz. 19:37 O solidarności kobiet z Katarzyną Mordowską-Broszkiewicz Rozmawiałyśmy o kobiecej solidarności. Czy to ewolucja wpisała w nas potrzebę rywalizacji? A może dostosowujemy się do dominujących w kulturze wzorców… » więcej 2021-09-29, godz. 14:36 Ciałopozytywność. Rozmowa z dr Anną Czenrer Ciałopozytywność ma być alternatywą dla wysoko wyśrubowanego i dość wąsko rozumianego kanonu piękna w kulturze. Temu zjawisku przyglądaliśmy się z… » więcej 2021-09-15, godz. 11:16 Woda jest cenna - jak mądrze z niej korzystać? Rozmowa z Magdaleną Poprawką Jeśli obecne tendencje nie zostaną odwrócone, czeka nas 40-procentowy spadek dostępności do wody pitnej w 2030 roku - alarmuje ONZ. Czego o gospodarce wodnej… » więcej 2021-09-12, godz. 11:57 Jak słyszymy innych, a oni nas? Rozmowa z Ewą Kosowską-Korniak Dlaczego zdarza nam się usłyszeć coś innego niż rozmówca miał na myśli? Jak można naprawiać komunikacyjne niepowodzenia, aby nie zamieniły się w spór?… » więcej
89101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »