Radio Opole » Dobre Granie w Radiu Opole » Rozmowy z gośćmi audycji 'Dobre Granie'

Rozmowy z gośćmi audycji "Dobre Granie"

2022-11-28, 17:12

Fabian Filiks z nowym krążkiem, na którym mroczny jazz spotyka się z ambientem

Fabian Filiks z nowym krążkiem, na którym mroczny jazz spotyka się z ambientem
Fabian Filiks to artysta, który nie pozwala swoim słuchaczom na nudę. Kiedy ostatnio gościliśmy go w Dobrym Graniu, promował swoją cyberpunkową twórczość wydaną pod szyldem "Doctor Visor".

Tym razem posłuchamy jego najnowszego wydawnictwa, na którym mroczny jazz spotyka się z ambientem. Wypytamy Fabiana o kulisy powstawania płyty.
2022-11-16, 21:30

Andrzej Szpilman o różnorodnym repertuarze, który tworzył i kultywowaniu dorobku swojego ojca

Andrzej Szpilman o różnorodnym repertuarze, który tworzył i kultywowaniu dorobku swojego ojca
Opolski Bank Talentów to unikatowy program stypendialny dla młodych muzyków. Radio Opole relacjonuje to wyjątkowe wydarzenie. Jednym z prelegentów, który odwiedził stolicę regionu jest Andrzej Szpilman.

Producent i kompozytor pojawił się w audycji "Dobre Granie w Radiu Opole". Porozmawialiśmy o różnorodnym repertuarze, który tworzył na przestrzeni lat i kultywowaniu dorobku swojego ojca.
2022-11-15, 20:15

Kuba Karaś o udziale w Opolskim Banku Talentów oraz nowym albumie, który stworzył z Piotrem Roguckim

Kuba Karaś w "Dobrym Graniu Radia Opole"
Opolski Bank Talentów to unikatowy program stypendialny dla młodych muzyków. Radio Opole relacjonuje to wyjątkowe wydarzenie. Jednym z prelegentów, który odwiedzi stolicę regionu jest Kuba Karaś. Producent pojawił się w audycji "Dobre Granie".
2022-11-03, 03:16

Radio Opole na Soundedit '22

Koncert zespołu Hedone w Studiu M im. SBB Radia Opole [fot. Maciej Marciński]
Koncert zespołu Hedone w Studiu M im. SBB Radia Opole [fot. Maciej Marciński]
3 listopada rozpoczyna się 14. edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit. Do Łodzi tym razem przyjadą m.in. Leftfield, Barry Adamson, Test Department, Dezerter czy Crime & The City Solution. Dyrektor imprezy Maciej Werk opowiedział o programie tegorocznego święta muzyki.
2022-10-25, 02:42

Super Trio w Dobrym Graniu!

Super Trio [fot. archiwum zespołu]
Super Trio [fot. archiwum zespołu]
Super Trio to skład, który przyprawia fanów gitarowych brzmień o szybsze bicie serca. W skład grupy wchodzą bowiem Marek Raduli, Jerzy Styczyński i Wojciech Hoffman. Liderem i twórcą repertuaru zespołu jest Witek Łukaszewski. Artysta odwiedził nasze studio wraz z perkusistą Mariuszem "Bobkiem" Bobkowskim i wokalistą Piotrkiem Szymczakiem. Rozmowę zaczęliśmy od ewolucji formuły Super Tria.
2022-10-21, 03:14

IVO w Dobrym Graniu!

IVO [fot. archiwum artystki]
IVO [fot. archiwum artystki]
IVO ostatnimi czasy zdecydowanie nie próżnuje. Artystka regularnie dzieli się ze światem premierowymi singlami, które tworzy wraz z producentem St. Elmo. Porozmawialiśmy o różnorodności nowych utworów, inspirowaniu się spotkaniami z fanami na TikToku i wpływie interpretowania hiphopowych klasyków na twórczość IVO.
2022-10-19, 02:54

Hard Rider w Dobrym Graniu!

logo zespołu Hard Rider
logo zespołu Hard Rider
Twórczość Hard Rider przypadnie do gustu wszystkim fanom heavy metalu i hard rocka. Wałbrzyszanie odwiedzili Radio Opole, żeby opowiedzieć o swoich nowych singlach i wydawniczych planach. Porozmawialiśmy o różnorodnych inspiracjach członków zespołu, wracaniu do starych pomysłów i wspólnym aranżowaniu utworów.
2022-10-18, 02:51

Ewa Szlachcic w Dobrym Graniu!

Ewa Szlachcic [fot. Monika Bienik]
Ewa Szlachcic [fot. Monika Bienik]
"Mimoza" to najnowszy singiel Ewy Szlachcic. Piosenka zwiastuje koncepcyjny album, na którym artystka posłuży się symboliką kwiatów w opowiadaniu o różnych odcieniach kobiecości. Porozmawialiśmy o powstawaniu nowego repertuaru.
2022-10-14, 21:27

Północ o "Dziwnym stanie" i innych utworach

Duet Północ o "Dziwnym stanie" i innych swoich utworach
Zespół Północ powinien się spodobać wszystkim fanom poprockowych brzmień. Bielszczanie odwiedzili Radio Opole, żeby zaprezentować swój nowy singiel "Dziwny stan". Rozmawialiśmy o twórczości duetu i wypytaliśmy artystów o ich plany fonograficzne.
1234567

Zobacz także

2022-08-05, godz. 02:11 Asgaard w Dobrym Graniu! "What If…" to pierwsza od dziesięciu lat płyta Asgaard. Kultowy zespół z Opolszczyzny zaprezentował zupełnie nowe oblicze. Wokalista Przemysław "Quazarre"… » więcej 2022-08-02, godz. 22:53 AURA. zapowiada debiutancką płytę "SZCZELINY" "Tylko tańcz" to najnowszy singiel Pauli Powroźnik. Posługująca się pseudonimem AURA. artystka zapowiada piosenką swoją pierwszą płytę "SCZELINY". Wokalistka… » więcej 2022-08-02, godz. 01:25 T-Rip w Dobrym Graniu! Wielkimi krokami zbliża się premiery drugiej EP-ki wrocławskiej grupy T-Rip. "Gołym okiem w słońce" ukaże się 8 sierpnia. Wokalista Michał Pilecki opowiedział… » więcej 2022-07-29, godz. 20:11 Cudowne Lata w Dobrym Graniu! Ania Włodarczyk, Amina Dargham i Nela Gzowska z Cudownych Lat odwiedziły nas tuż przed występem grupy w Klubokawiarni OPO. Artystki zapowiedziały drugi album… » więcej 2022-07-29, godz. 19:43 Andrzej Buchowski i Dopamina zapraszają na Tarnogranie Festiwal Zespołów Muzyki Alternatywnej Tarnogranie wraca na koncertową mapę Opolszczyzny. Współprowadzący imprezę Andrzej Buchowski zaprosił na tegoroczne… » więcej 2022-07-26, godz. 01:08 Piersi o singlu "Za wolnością gnaj" Mimo że twórczość Piersi kojarzy się przede wszystkim z dobrą zabawą i błyskotliwą satyrą, zespół nie stroni od poważnych tematów. "Za wolnością… » więcej 2022-07-22, godz. 20:12 Szymon EEMEE Paduszyński w Dobrym Graniu Naszym gościem był Szymon Paduszyński. Multiinstrumentalista odwiedził nas tuż przed swoim występem z Krzysztofem Zalewskim w Amfitetrze Tysiąclecia. Rozmawialiśmy… » więcej 2022-07-20, godz. 22:59 Anna Hamela w Dobrym Graniu! "Marshal" to przełomowa płyta w dyskografii Anny Hameli. Artystka zaśpiewała płytę w stworzonym przez siebie języku Marshala. Wokalistka opowiedziała o… » więcej 2022-07-20, godz. 00:55 Ygor Przebindowski o tworzeniu pod wpływem twórczości Mirona Białoszewskiego Ygor Przebindowski opowiedział o swojej nowej płycie "Powidoki / Portrety – Miron Białoszewski". Porozmawialiśmy o inspiracji poezją awangardowego poety… » więcej 2022-07-20, godz. 00:33 LUSHY! w Dobrym graniu! Debiutancka EP-ka tria LUSHY! to wydawnictwo, które przypadnia do gustu wszystkim fanom brzmień, które wymykają się prostym klasyfikacjom. Wspólnym mianownikiem… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »