Radio Opole » Kreatorzy rzeczywistości » Rozmowy z gośćmi programu » Bez konta na Facebooku przez tydzień? Eksperyment…
2016-09-26, 11:00 Autor: Justyna Krzyżanowska

Bez konta na Facebooku przez tydzień? Eksperyment dr Malwiny Popiołek

PrintScreen strony głównej serwisu społecznościowego Facebook
PrintScreen strony głównej serwisu społecznościowego Facebook
Czy jest jeszcze życie poza tym, które prowadzimy w mediach społecznościowych? Odpowiedzi na to pytanie szukała dr Malwina Popiołek, medioznawca z Uniwersytetów Jagiellońskiego i Opolskiego, która – przypomnijmy – prowadziła eksperyment, który polegał na tym, że jej respondenci zgodzili się na tydzień usunąć konto na Facebooku. Czy ci, którzy wzięli udział w tym eksperymencie przekonali się, że można żyć bez mediów społecznościowych, czy ostatecznie wrócili na Facebooka?

Naszego gościa zapytaliśmy także m.in. o prognozy tego, co nastąpi po erze mediów i nowych mediów, jakie dziś nam towarzyszą. Z dr Malwiną Popiołek rozmawiała Justyna Krzyżanowska.

Zobacz także

2016-02-09, godz. 09:30 Bartłomiej Machnik: Media społecznościowe mają już swoje miejsce w środowisku medialnym Dla jednych to konkurent tradycyjnych mediów, dla innych dopełnienie, a jeszcze inni uznają media społecznościowe jedynie za pozbawiony znaczenia epizod w… » więcej 2016-02-07, godz. 12:00 Dr Agnieszka Gawor: kluczowe jest, aby umieć selekcjonować informacje Pogoń za informacją stała się w ostatnich latach cechą charakterystyczną naszego społeczeństwa, czego znakiem jest choćby smartphone z dostępem do sieci… » więcej 2016-02-04, godz. 11:22 O dziennikarstwie agencyjnym z red. Katarzyną Kownacką Pierwsza na świecie nowoczesna agencja informacyjna utworzona została przez Charles'a Louisa Havasa w 1835 roku w Paryżu. Natomiast w 1944 r w Polsce powstała… » więcej 2016-02-02, godz. 11:30 Dr Marek Chyliński: w researchu dziennikarskim chodzi o to, aby zbliżyć się do prawdy Informacja to paliwo, które napędza media. Bez informacji tracą swoją rację bytu, stając się jedynie mniej lub bardziej formalnym miejscem wymiany poglądów… » więcej 2016-01-28, godz. 14:22 Red. Marian Staszyński: tematy reportaży chodzą po ulicach? Red. Marian Staszyński od wielu lat związany jest z reportażem radiowym, czyli formą którą słusznie uznaje się za wymagającą nie tylko znakomitego warsztatu… » więcej 2016-01-25, godz. 13:00 Prof. Biernacka-Ligięza: globalny sposób komunikowania pomaga w odradzaniu się kultury lokalnej Czy globalizujący się świat wpływa na sytuację mediów lokalnych? W czasie, gdy informacja błyskawicznie obiega całą kulę ziemską, a jej autorzy czasem… » więcej 2016-01-22, godz. 22:22 Dr Marek Chyliński: nigdy wcześniej nie usłyszałem tylu gorzkich słów pod adresem dziennikarzy Coraz częściej środowisko dziennikarskie staje się obiektem krytyki, to smutna konkluzja toczącej się w ostatnich miesiącach dyskusji na temat kondycji… » więcej 2016-01-19, godz. 11:28 Rafał Motriuk o byciu korespondentem naukowym Od dziesięciu lat w Polskim Radiu opowiada o najnowszych odkryciach naukowych, starając się pokazać jak nauka wpływa na naszą codzienność. Niedawno dostał… » więcej 2016-01-13, godz. 13:11 Tomasz Kwiatek o rynku prasowym Rynek prasowy w Polsce ma długą i chlubną tradycję. Merkuriusz Polski dzieje wszystkiego świata w sobie zamykający dla informacji pospolitej – to najstarsza… » więcej 2016-01-11, godz. 13:30 Radosław Święs: udawana anonimowość w internecie doprowadziła do zaniku merytorycznej dyskusji Przez długi czas fora internetowe portali i gazet były traktowane, jako naturalne uzupełnienie obiegu informacji. Uznawano, że poglądy i fakty na nich prezentowane… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »