Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 24 sierpnia 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Pavol Hammel - Circus Summer

Jeden z najwybitniejszych słowackich muzyków rockowych, współzałożyciel zespołu Prudy (który na tej solowej płycie mu towarzyszy) w drugiej odsłonie w Białych Krukach tym razem na początku lat 80-tych i w wersji anglojęzycznej. Pomimo delikatnych spojrzeń w to, co aktualnie w muzyce było na topie, pozostaje tu wierny klasycznie rockowej i folkowej piosence.

Little Feat - Feats Don't Fail Me Now

Grupa w połowie lat 70-tych, podobnie jak kilku innych klasyków southern rocka, coraz śmielej zapuszcza się w inne rejony, czy to muzyki funk, czy klasycznego rocka, ale też eklektyzm muzyczny był u nich dosyć typowy i to, co najważniejsze, czyli charakterystyczne brzmienie pozostaje od razu rozpoznawalne, a urok zespołu tkwi również w kunsztownych aranżacjach.

Manowar - Fighting the World

Piąta w dyskografii, a zarazem pierwsza z grafikiem, który odtąd będzie już zawsze projektował okładki grupy i jedna z pierwszych płyt (po Judas Priest) zarejestrowana całkowicie cyfrowo, co w roku 1987 nie było takie oczywiste i chociaż nie ma tu muzycznej rewolucji, to można śmiało powiedzieć, że zespół dopracował tu wszystko do perfekcji pozostając absolutnym wzorcem klasycznego metalu, pełnego wojowników i smoków.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »